زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های سپاه شنی در شی آن ،چین (اينجا) را کليک کنيد

سپاه شنی (به طور تحت اللفظی "مجسمه های اسب و سرباز تدفینی") مجموعه ای از مجسمه های رسی است که سپاهیان کین شی هوانگ، اولین امپراتور چین، را نشان می دهد و از نظر بسیاری هشتمین اعجوبه ی جهان است. هدف این سپاه شنی آن بوده که به کین شی هوانگ در حکمرانی امپراتوری دیگر در دنیای باقی کمک کنند.این مجسمه ها که متعلق به سال 210 پیش از میلاد می باشند بسته به سمت و نقش خود قدی 1.83 تا 1.95 متری دارند و بلند قدترین آنها ژنرال هایند. مجسمه ها شامل جنگجویان، ارابه ها، اسب ها، عالی رتبگان، قهرمانان و نوازندگان است.

تخمین های کنونی حاکی از آنند که سپاه در اصل شامل 8000 سرباز، 130 ارابه با 520 اسب و 150 سواره نظام و بیش از 10000 سلاح بوده است که هم اکنون قسمت اعظم آنها در گودال ها مدفون می باشند. این سپاه در سال 1974 در اگزیان در حین حفاری چاه آب توسط کشاورزی محلی به نام یانگ کشف شد. در سال 1980 حفاری گسترده ی دیگری انجام شد که منجر به کشف دو مجموعه ارابه های برنزی نقاشی شده ی بزرگ و چهار اسب گردید که بزرگترین، زیباترین و قدیمی ترین برنزهای نوع خود در چین محسوب می شوند.

در سال 195 پیش از میلاد، لیو بنگ –اولین امپراتور سلسله ی متعاقب کین- شخصاً دستور داد که "بیست خانواده" به مقبره ی امپراتور اول کین آمده و از آن مراقبت کنند.

به گفته ی تاریخدان سیما کیان (90-145 قبل از میلاد) ، ساخت این مقبره در سال 246 پیش از میلاد آغاز شده و 11 سال به طول انجامیده است. و در این کار 700000 کارگر نقش داشته اند. کین شی هوانگ در زمان آغاز ساخت مقبره 13 سال داشته. هیچ دو سربازی شبیه به هم ساخته نشده اند و به احتمال زیاد همین امر علت آغاز زود هنگام ساخت مقبره است.

با ساخت این مجسمه های توخالی بود که چینی های باستان مسئله ی گیج کننده ی چگونگی ساخت مجسمه ی ایستاده را بدون نیاز به پایه جدا حل کردند.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد