زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های باغ کیو (Kew Gardens) در لندن (اينجا) را کليک کنيد.

باغ کیو (Royal Botanic Gardens, Kew) یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی در لندن میباشد که در فصل تابستان ، به ویژه آخرهفته ها، بسیار شلوغ میشود. این باغ 300 هکتار است و یک ناحیه برای گیاه شناسی محسوب میگردد که در حاشیه جنوبی رودخانه تامس  بین پارک ریچموند وکیودر حومه جنوب غرب لندن،  واقع شده است.  باغ ترکیب لذت بخش و مطبوعی از چمنزارها ، باغهای صوری و گلخانه میباشد. باغ کیو به عنوان مرکز تحقیقاتی گیاه شناسی و بزرگترین کلکسیون ( مجموعه) گیاهان در سراسر دنیا قلمداد میگردد. گلخانه های مختلف گیاهان را از تمام نقاط دنیا در شرایط آب و هوایی کنترل شده ، به معرض نمایش میگزارد ؛ از طرفی هم  گالری باغ کیو و عکسها حاوی با مضامین گیاه شناسی عرضه میشوند.

کلبه شاهزاده شارلوت ( که فقط در ایام تابستان باز است) یک خانه تابستانی بسیار زیبا میباشد که در کنار یک دریاچه قرار دارد. معبد چینی معروف ترین ساختمانی است که در این باغ به چشم میخورد.

گلخانه آلپین : این گلخانه توسط دیوین آلپین در مارس 2006 بنا شد. یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن پرده های کرکره ای است که گیاهان را  از معرض آفتاب سوزان محافظت میکند. همچنین سیستمی وجود دارد که  هوای سرد تولید میکند. به منظور ذخیره انرژی هوای سرد توسط لوله های مارپیچی که زیر این مکان کار گذاشته شده اند ایجاد میشود.

قصر کیو : این قصر کوچکترین قصر شاهانه در بریتانیا محسوب میگردد. آن توسط ساموئل فورتری ، تاجر آلمانی به سال 1631 ساخته شد. در پشت ساختمان مجموعه ای از گیاهان مختلف وجود دارد که خاصیت درمانی دارند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد