زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های هاید پارک در لندن (اينجا) را کليک کنيد.

هاید پارک(Hyde Park) لندن بزرگترین پارک سلطنتی بریتانیاست که در واقع "ریه های سبز" لندن بشمار می رود که باغ کنزیگتون ( Kensington Gardens) توسط دریاچه ای به هاید پارک وصل می شود . هاید پارک مکان بسیار معروفی است که بیشتر ما با نامش آشناییم.عمده شهرت این مکان به خاطر گردهمایی های  اجتماعی درون آن است.ضلع جنوب شرقی پارک که به نام ؛هاید پارک کرنر؛ معروف است جایی است که شما آزادید هر اعتراض و حرفی دارید در کمال آزادی بیان کنید .دور تادور آنجا محل های جداگانه ای برای پیاده روی-دوچرخه سواری و حتی اسب سواری گارد ملکه کنونی است. در این پارک میتوانید در تمام ساعات افرادی را در حال پیاده روی و ورزش ببینید.

خانه پرنسس دایانا پشت این پارک قرار داشت و او هر روز صبح به صبح در همین جا برای پیاده روی میامد و همین جا خیلی ساده بین مردم ورزش میکرد.او به خاطر همین رفتار ساده و بی غل و غشش بین مردم طرفداران بسیار داشت و محبوب قلوب مردم بود.جلسات خیریه اش را نیز همین جا برگزار میکرد و همیشه خودش را با مردم یکی میدانست.بعد از فوت او یادبودی در کنار دریاچه محبوبش برای او ساخته شد.یکی از جذابیتهای این دریاچه لحظه تحویل سال نوست که در سرمای زمستان در نیمه شب و هنگام زدن ناقوس سال نو عده ای درآن پریده و به رقص و پایکوبی میپردازند.

هاید پارک در گذشته جزو زمینهای کشاورزی بود.در قرن ۱۶ هنری هشتم پادشاه وقت به علت اینکه از همسرش صاحب پسر نمی شد تصمیم به طلاق او گرفت.کلیسای کاتولیک به شدت مخالفت کرد. اما او با کلیسا در افتاد و شروع به خراب کردن صومعه ها و کلیساها کرد.تا قبل از آن این زمینهای کشاورزی جزو مایملک کلیسا محسوب میشد.هنری هشتم زمینها از جمله اینجا را گرفت و انها به شکارگاه شاهی تبدیل کرد و سپس در قرن ۱۷ اینجا به صورت پارک عمومی برای استفاده مردم تبدیل شد.

ملکه ویکتوریا جمله معروفی داره که می گوید : بریتانیا سرزمینی است که آفتاب درآن غروب نمیکند.او یکی از کسانی بود که در زمانش بریتانیا به اوج قدرت رسید.در زمان او بود که اتقلاب صنعتی شکوفا شد و در این زمینه نمیتوان نقش همسر او ؛آلبرت؛ را نادیده گرفت.یکی از کارهای مهم آلبرت برپایی نمایشگاهی از اختراعات و مکشوفات آن دوره در هاید پارک بود او در آن زمان یکی از پیشروهای طرفدار صنعت شد.بعدها این نمایشگاه به موزه ای  تحت نام ویکتوریا آلبرت منتقل شد.در این نمایشگاه  پیشرفتهای صنعتی کشورهای مهم به نمایش درآمد. از مکان های دیدنی دیگر این پارک می توان دریاچه بزرگی که برای قایقرانی و شنا در نظر گرفته شده است و جاده طویلی که اولیم معبر عمومی لندن است که در شب چراغ های آن روشن می شود نام برد .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد