زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های ماهابالی پورام در هند (اینجا) را کلیک کنید.

این مجموعه اماکن مقدس که توسط پادشاهان پالایا بنا شده، طی قرون هفتم و هشتم روی صخره‌های واقع در امتداد سواحل کوروماندل تراشیده و کنده کاری شده‌اند. معروف‌ترین این بناها عبارتند از:

* معابدی به شکل گردونه (RATHAS )

* عبادتگاه‌های داخل غارها (MANDAPAS)

* نقش برجسته‌های بسیار عظیم مانند «هبوط گنگ»

* معبد ریواج (RIVAGE) مزین به هزاران مجسمه در ستایش شیوا

این معابد از نظر معماری بسیار با اهمیت است چرا که جزو اولین معابدی است که از روی نقشه و با ساختمان سازی بنا شده است و تا پیش از آن غالبا معابد هند همگی در دل کوهها و صخره ها و در شکم سنگها کنده می شدند.این معبد پنج طبقه دارد و بخاطر دو برج هرمی شکلش معروف به معبد دو برج نیز می باشد. در داخل معبد زیارتگاههای متعددی برای خدایان شیوا Shiva ، شیوا لینگا Shivalinga ، ویشنو Vishnu ، دورگا Durga و شیر او " واهانا" ساخته شده است.

این معبد فوق العاده بخاطر معماری بی نظیری که دارد از میان انبوهی از معابد هندوستان مشهور است. معبد ساحلی در سال ٧٠٠ میلادی توسط ناراسیمها وارمن دوم Narasimhavarman II یکی از پادشاهان سلسله پهلوی در جنوب هند و در ایالت کنونی تامیل نادو Tamil Nadu در شهری به نام ماهابالی پورام Mahabalipuram ساخته شد.

شما می توانید برای رفتن به ماهابالی پورام با اتوبوس هایی که از Chennai و Chengalpattu حرکت میکند و یا با هواپیما از فرودگاه Chennai بروید.

امکانات تفریحی:

قایق سواری در خلیج بنگال bangal  - موج سواری - ماهیگیری - مشاهده راه رفتن لاک پشت ها در کنار ساحل

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد