زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های دریاچه بایکال در روسیه (اينجا) را کليک کنيد.

دریاچه بایکال (Lake Baikal) به معنای "دریاچه طبیعی" دریاچه‌ای است در جنوب سیبری در کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و بوریاتیا. این دریاچه در سال 1996 در سایت‌های میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. بایکال قدیمی‌ترین و عمیق‌ترین دریاچهٔ آب شیرین جهان ، در روسیه قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه خیلی قدیمی و دور افتاده‌است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می‌شود این جانوران شامل تعداد زیادی از بی مهرگان، چندین گونه از ماهی‌ها و فک آب شیرین دریاچه بایکال می‌باشند فک آب شیرین بایکال تنها فک آب شیرین جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی می‌کند

دانشمندان بر این عقیده هستند که خوک‌های آبی این دریاچه در زمانهای قدیم از اقیانوس شمالی (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیده‌اند.

دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان محسوب می شود. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد. این دریاچه همچنین عمیق ترین دریاچه جهان بشمار می رود که با توچه به عمق 1642 متری این دریاچه پاکیزه بودن آب این دریاچه بسیار چشمگیر است .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد