زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های موزه زیست کره (Montreal Biosphere) در مونترال (اينجا) را کليک کنيد

Biosphere (زیست کره )، یک موزه محیط زیست در مونترال ، کانادا است که اختصاص داده شده است به آب و محیط زیست  و واقع شده است در Parc Jean-Drapeau در جزیره سنت هلن در قلمرو شهرستان مونترال . این بنا همچنین در نمایشگاه جهانی Expo 67 در ایالت متحده آمریکا در سال 1967 مطرح شد . همانطور که تصاویر Biosphere را در گالری عکس همین مطالب می بینید . تصاویر نشان دهند یک  گنبد متشکل از سطوح هندسی است که شکلی از کره زمین است . معمار این گنبد کره ای Richard Buckminster Fuller است .

ساختار این کره از فولاد و سلول های آکریلیک احاطه شده است که 76 متر قطر این کره است و 62 متر ارتفاع دارد و سیستم پیچیده کنترل حرارتی در داخل این موزه مورد استفاده قرار می گیرد . در طی آتش سوزی حباب های آکریلیک دور این کره از بین رفت اما ساختار فولادی آن باقی ماند و باز سازی آن از سال 1976 آغاز شد و تا سال 1990 این موزه تعطیل شد . در ماه اوت 1990 محیط زیست کانادا 17.5 میلیون دلار برای ساخت دریاچه های مصنوعی و ساختار محیط زیست این موزه هزینه کرد و در سال 1995 این موزه افتتاح شد .

ورود به این موزه برای افراد زیر 17 سال رایگان است . این موزه برای همه سنین بخصوص کودکان و نوجوانان برای آشنایی با محیط زیست بسیار مفید است که با مشاهده عکس و فیلم های آموزشی و دیدن محیط آموزشی ساخته شده از محیط زیست در داخل موزه به اهمیت محیط زیست پی خواهند برد .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد