زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های پاساژ ابن بطوطه در دبی ، امارات (اینجا) را کلیک کنید

مرکز خرید  ابن بطوطه در اتوبان شیخ زاید نزدیک به جبل علی قرار دارد. نام این مرکز برگرفته از نام جهانگرد معروف عرب (مراکش) ابن بطوطه، است. این مرکز خرید جزو مراکزی است که شرکت معتبر و معروف نخیل، ساخت و اتمام آنرا به عهده گرفته است . این مرکز خرید، جدای از خرید آن ، جزو مناطق گردشگری در دبی است . و به پنج قسمت تقسیم شده است: بخش چین (china court)، بخش هند (indian court) ، بخش پارسی ( Persia court) ، بخش مصر(Egyptian court) ، بخش تونس(Tunisia court) .

هر قسمت معماری و طراحی مخصوص به آن کشور را داراست. رنگ ها، نقش دیوارها ، مدل سقف و مغازه ها در هر قسمت برگرفته از معماری همان قسمت است . و فرهنگ و آداب و رسوم و فضای آن ملیت را در ذهن بیننده مجسم می کند.

ابن بطوطه عالمی بوده اهل موروکو که در سال ۱۳۰۴ميلادی به دنيا اومده و وقتی که مرد جوانی بوده به تحصيل در رشته حقوق پرداخته و بعد از اون برای اينکه بتونه بيشتر تجربه کسب کنه خانواده اش رو ترک ميکنه و در مدت ۳۰ سال مسافرت خودش حدود ۱۱۷۰۰۰ کيلومتر راه طی کرده و از کشورهای ايران ، چين ، هند ، مصر ،تونس و آندالوسيا عبور ميکنه و بالاخره در سال ۱۳۷۷ ميلادی در مراکش از دنيا ميره ....حالا چطور سر از دبی درآورده بماند !

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد