زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

خیابان پتالینگ (Petaling Street) ، مرکز محله اصلی چینی ها در کوالالامپور ، بیشتر فضای سنتی خود را حفظ کرده است؛ به خصوص شب ها وقتی که دست فروشان اجناس خود را در خیابان پهن می کنند.  هرکالایی از جواهر و خوشبو کننده گرفته تا اسباب بازی و تی شرت ، در اینجا موجود است ، اما جاذبه واقعی این بازار شبانه پرسه زدن در آن و لذت بردن از مناظر ، صداها و انرژی است که در فضا وجود دارد. انواع متنوعی از غذاهای خوشمزه در این بازار وجود دارند؛ برخی از رستوران های این محل نسل ها است که به این کار مشغول هستند. اهالی منطقه در اصل برای خرید لوازم فرعی و غذاهای بی نظیر چینی دسته دسته به این محل می آیند.
بنابراین، شجاع باشید و با شکمی گرسنه و روحیه ای ماجراجو به خیابان پتالینگ بروید. حتی اگر یک رینگیت هم خرج نکنید، (که البته بعید به نظر می رسد!)، به شما اطمینان می دهیم که لحظات بی نظیری را در اینجا تجربه خواهید کرد.
 
در انتهای خیابان پتالینگ ، می توانید از معبد چان سی شو ین (Chan See Shu Yuen) که به سال 1906 تعلق دارد، دیدن کنید. داخل این ساختمان عمارت های رو به حیاط، کنده کاری و نقاشی های ظریف وجود دارند. در خارج از آن، مجسمه های سرامیکی که استادانه لعاب کاری شده و نما و پشت بام ها را آراسته اند، به چشم می خورند.
خیابان پتالینگ
 
گردشگرانی که به دنبال ماجراجویی های بیشتری هستند، می توانند از خیابان پتالینگ به سمت پایین بروند و معبد سری ماها ماریامان (Sri Mahamariamman Temple) اهل جنوب هند را تماشا کنند. این معبد در خیابان تون هس له (Tun H.S.Lee) است که در چند قدمی محله چینی ها قرار دارد. این معبد در سال 1873 بنا شد و گفته می شود که آراسته ترین و استادانه ترین معبد هندو در این کشور است. ویژگی های طراحی و تزئینی آن عبارتند از : کنده کاری های ظریف خدایان هندو، تزئیناتی از طلا، سنگ های قیمتی و نقوشی که با دست رنگ شده اند. تزئینات دیگر آن استفاده از کاشی های نفیس ایتالیایی و اسپانیایی است. یک ارابه نقره ای نیز در این معبد وجود دارد که به طور برجسته در هیئت های مذهبی برای حمل مجسمه خدایان در خیابان های شهر از آن استفاده می شود.
نقشه خیابان پتالینگ
در خارج از معبد سری ماها ماریامان غرفه هایی وجود دارند که حلقه و رشته هایی از گل خوشبوی یاس می فروشند. به علاوه، عطر خوش و قوی گیاهان سنتی چینی و نیز عطر تازه قهوه دم کرده در هوای سراسر خیابان پیچیده شده است.
نقشه خیابان پتالینگ 2
 
با LRT ، خط PUTRA را سوار شوید و در ایستگاه پاسار سنی توقف کنید. خیابان پتالینگ در چند قدمی شما قرار دارد. و اگر با تاکسی یا پیاده قصد درارید به این خیابان بیایید . خیابان پتالینگ رو به روی مجتمع تجاری کوتارایا و بازار مرکزی واقع شده است.
 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد