زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

سالوادور (Salvador) شهری بندری و مرکز ایالت باهیا در برزیل است. باهایا  یکی از ۲۷ ایالت‌های برزیل است که در شمال شرقی این کشور همجوار اقیانوس اطلس قرار دارد. باهیا چهارمین ایالت پر جمعیت برزیل بعد از سائوپائولو ، میناس گرایس ، و ریودوژانیرو است. سالوادور در شمال شرقی ایالت باهایا قرار دارد و 706 کیلومتر مربع مساحت دارد. جمعیت سالوادور تا سال 2010 تعداد ۲٬۶۷۶٬۶۰۶ نفر گزارش شده است .
سالوادور پیش از این پایتخت برزیل بوده و جزو اولین مناطقی است که اروپایی ‌ها در قاره آمریکا در آن سکنی گزیدند و به همین دلیل از لحاظ فرهنگی دارای تمایزات بسیاری است و آفریقایی ‌ها تاثیر زیادی در آن دارند به ‌گونه ‌ای که به این شهر پایتخت آفریقایی‌ های برزیل گفته می ‌شود.
سالوادور 1
سالوادور مرکز ایالت باهیا سومین شهر پرجمعیت برزیل پس از سائوپائولو و ریودوژانیرو است و ثروتمندترین شهر در شمال شرق این کشور محسوب می‌ شود که در اکثر روزهای سال شاهد جشنواره‌ های خیابانی است.
شهر زیبا و قدیمی سالوادور ، بین مردم برزیل به شهری رنگارنگ و شاد معروف است، مردم برزیل البته فریب این رنگ آمیزی را نمی خورند و خوب می دانند که رنگ زدن روی دیوار کهنه این شهر فقط ویترین گردشگری را جلا می دهد و سودی برای خود مردم ندارد، بیهوده نیست که نماد استقلال باهیا، به خواست مردم رنگ نمی شود و نمی خواهند تماشای چهره واقعی او را از دست بدهند.
سالوادور 2
قرعه کشی جام جهانی در این شهر برگزار شد. معنای نامش نجات بخش است و در گذشته شهری مقدس برای برزیلی‌ها محسوب می‌شد. این شهر ساحلی کانونی برای فستیوال ها و کارناوال‌های شادمانی در برزیل است. غذا، موسیقی و معماری، این 3 در سالوادور اصل هستند.
سالوادور 3
سالوادور در ساحل اقیانوس اطلس بعنوان یکی از بنادر صادراتی مهم برزیل محسوب شده و البته اقتصاد آن برمبنای کشاورزی و صنعت هم استوار است. سالوادور به دلیل موقعیت استراتژیک در نبردهای استعماری میان پرتغال و هلند بسیار اهمیت داشته و نخستین پایتخت برزیل بوده که با انتخاب شهر ریودوژانیرو به پایتختی از اهمیت آن کاسته شد. این شهر یکی از مراکز توریستی برزیل به شمار می‌آید.
 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد