زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

سویل به نام های سبیا یا سویا نیز شناخته می شود و در بخش خودمختار اندلس و استان سبیا در کشور اسپانیا واقع شده و یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری آن است. آرامشی که شهر ساحلی سویل دارد سالانه گردشگران فراوانی را به سمت اسپانیا جذب می کند. سویل نیز همچون مالاگا و ماربلا در جنوب کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است.   سویل در تمام سال آب و هوای مدیترانه‌ای دارد با زمستان‌های خنک و تابستان‌های بسیار گرم. ژوییه و آگوست (تیر و مرداد) گرم‌ترین ماه‌های سال هستند. این وقت سال، دمای هوا گاهی تا چهل درجه هم بالا می‌رود. 
از نوامبر تا آوریل (پاییز و زمستان)، بد نیست که پلیور، ژاکت یا کت همراه داشته باشید. اواسط زمستان و ماه ژانویه، هوای سویل بیشتر از همیشه سرد است، اما از اواخر همین ماه، هوا شروع به گرم شدن می‌کند. در ماه مارس (اواخر اسفند تا اواخر فروردین)، بیشتر وقت‌ها آفتابی می‌شود و ماه مه (اردیبهشت) با هوای گرم و دلپذیرش، بهترین وقت رفتن به سویل است .
 
آثار تاریخی اصلی سویل ، کاتدرال ، خیرالدا و مجموعه‌ الکاذر ، در شرق آبنیدا دلا کونستیتوسیون و جنوب مرکز شهر (ال سنترو) قرار دارند.
 
کلیسای جامع سویل
این کلیسای رومن کاتولیک، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک و سومین کلیسای بزرگ جهان است. وقتی که ساخت این کلیسا در قرن شانزدهم به پایان رسید، ایاصوفیه بعد از هزار سال، عنوان بزرگ‌ترین کلیسای جهان بودن دست کشید! این کلیسا گورستانی هم دارد که کریستوف کلمب در آن دفن شده است
 
الکاذر
الکاذر، یک کاخ پادشاهی در سویل است که از دوران مودخارها باقی مانده است.
این کاخ، ابتدا با نام المووارک و توسط الموحدون ساخته شد که یکی از بهترین نمونه بقایای معماری مودخار به شمار می‌رود. پادشاهی‌های بعدی، هر کدام چیزی به الکاذر اضافه کردند. طبقات بالایی الکاذر، هنوز هم به عنوان مقر رسمی سویل مورد استفاده‌ی خانواده‌ی پادشاهی قرار می‌گیرد
 
محله‌ یهودی‌ها
محله‌ی یهودی‌ها یا باریو سانتاکروس در نزدیکی مرکز سویل و دور و بر کلیسای جامع واقع شده. این محله با خانه‌های سفید، کاخ‌ها و ایوان‌های گلکاری شده‌اش، هم یکی از زیباترین منطقه‌های شهر است و هم بازدیدکننده‌های زیادی دارد
 
خانه‌ی پیلاتوس
خانه‌ی پیلاتوس، کاخی اندلوسی در سویل است که دوک‌های مدیناسلی در آن اقامت می‌کردند. سبک ساختمان، ترکیبی از رنسانس ایتالیایی و مودخار اسپانیایی است. این خانه را به عنوان نمونه‌ی اولیه‌ی کاخ‌های اندلوسی هم می‌شناسند 
 
توره دل اورو
توره دل اورو یا برج طلا، یک برج ساعت دوازده گوشه‌ای است که در دوران پادشاهی الموحد به وسیله‌ی بربرها و به قصد کنترل سویل از راه رودخانه‌ی گوادالکیبیر ساخته شد.
این برج در سه دهه‌ی اول قرن سیزدهم ساخته شد؛ در قرون وسطی به عنوان یک زندان و یک انبار مطمئن برای فلزات گرانبهایی که توسط ناوگان هندی آورده می‌شد، به کار می‌رفت. احتمالاً نام برج را هم به همین خاطر است که برج طلا گذاشته‌اند. هرچند که شایعه‌ای هم وجود دارد که گنبد این برج، زمانی از جنس طلا بوده است. حالا این که بعدها این طلا چه شد، دیگر ما خبر نداریم. 
این برج سه طبقه دارد و طبقه‌ی سوم آن را در سال ١٧٦٠ اضافه کرده‌اند.
 
پارک ماریالوییسا و میدان اسپانیا 
پارک ماریالوییسا را ژان کلود نیکولا فورستیه طراحی کرده. این پارک به سبک مودخار‌هاست؛ چشمه‌های کاشی‌کاری شده، غرفه‌های نمایشگاهی، دیوار، استخر، نیمکت‌ و پیاده‌روی سرپوشیده، درختان خرما، پرتقال و کاج‌های مدیترانه‌ای دارد و با بستری از گل پوشیده شده است. 
میدان اسپانیا ، ساختمانی در پارک ماریا لوییساست که که در سال ١٩٢٨ برای نمایشگاه اسپانیایی آمریکایی سال ١٩٢٩ ساخته شد. این میدان، نمونه‌ی خوبی از احیای معماری رنسانس در اسپانیاست. 
 
پارک جزیره‌ جادو 
این پارک بزرگ و هیجان‌انگیز ، برای همه‌ بچه‌ها و برای همه‌ کسانی که عاشق سواری‌های عجیب و غریب باشند، یک روز استثنایی می‌سازد. انواع چرخ و فلک‌ها با سرعت‌ها و مسیرهای مختلف، هر کدام هیجان جدیدی می‌آفرینند .
شعار این پارک دیورسیون سین لیمیتس است؛ یعنی سرگرمی بدون محدودیت‌.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد