زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پیاده‌ رو شهرت یا پیاده رو مشاهیر هالیوود (Hollywood Walk of Fame)، پیاده‌ روی بین بلوار هالیوود و خیابان وین در هالیوود ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا است. در این پیاده‌رو بیش از ۲٫۵۰۰ ستاره برای بازیگران، کارگردانان، موسیقی‌دانان، تهیه‌کنندگان، گروه‌های تئاتری و شخصیت‌های تخیلی نصب شده است. مدیریت این پیاده‌رو با اتاق بازرگانی هالیوود و نگهداری از آن بر عهده مجموعه‌ای به نام هالیوود هیستوریک تراست است.
این خیابان همچنین از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود. بر طبق آمارها، در سال ۲۰۰۳ بیش از ۱۰ میلیون نفر از این پیاده‌رو بازدید کردند.
تا ۶ مارس ۲۰۱۴، ۲٫۵۱۸ ستاره در این پیاده‌رو نصب شده است.
از تمام ستاره‌ها، ۴۷٪ متعلق به صنعت سینما، ۲۴٪ تلویزیون، ۱۷٪ صوت (و موسیقی) و ۱۰٪ رادیویی است. همچنین کمتر از ۲٪ ستاره‌ها مربوط به برنامه‌های اجرای زنده است. معمولا هر ساله حدود ۲۰ ستاره در پیاده‌روی شهرت هالیوود نصب می‌شود.
رئیس اسبق اتاق بازرگانی هالیوود شخصی است که ایده ساخت این مکان را مطرح کرد و از طریق سایر اعضاء، ایده وی تکمیل‌تر شد. در نهایت کمیته‌ای برای بررسی این ایده تشکیل و وظیفه توسعه آن را بر عهده یک شرکت معماری گذاشتند. در سال ۱۹۵۵ با شکل و طراحی کلی آن موافقت شده و در نهایت برنامه را در اختیار شورای شهر لس‌آنجلس قرار دادند.
در مورد چرایی انتخاب ستاره برای این پیاده‌رو روایت‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال یکی از این روایات اشاره می‌کند که چون هتل‌هالیوود که برای چندین سال در آن منطقه قرار داشت، از طرح ستاره برای طراحی داخلی‌اش استفاده می‌کرد، به همین دلیل شکل ستاره انتخاب شد. روایت دیگری اشاره می‌کند که به این دلیل که رستورانی در این مطقه، عکس افراد مشهور را در داخل قاب‌های ستاره‌ای شکل قرار می‌داد، باعث شد شکل کلی ستاره انتخاب شود.
پیاده رو مشاهیر هالیوود 2
تا ماه مارس ۱۹۵۶ نحوه رنگ‌بندی و رنگ‌های مورد استفاده در پیاده‌رو به تصویب رسید و کمیته‌ای جهت شناسایی و انتخاب ستارگان برای ساخت ستارهٔ آنها تشکیل شد. این کمیته از بهار ۱۹۵۶ تا پاییز ۱۹۵۷ توانست حدود ۱٫۵۵۸ نفر از اشخاص بزرگ را در چهار موضوع فیلم، تلویزیون، صوت و رادیو انتخاب کند. در میان اسامی انتخاب شده، نام‌های مشهوری چون سیسیل دومیل، والت دیزنی، هال روچ و مک سنت قرار داشتند.
پیاده‌ رو شهرت
مراحل ساخت و ساز و نصب ستاره‌ها در این پیاده‌رو از سال ۱۹۵۸ شروع شد. اگرچه که گفته می‌شود جوآن وودوارد اولین کسی بود که ستاره‌اش در پیاده‌رو نصب شد، ولی در واقع چنین نیست و نصب شدن ستارگان همگی طی یک پروژه ، پشت سر هم و بدون اجرای مراسم برای تک‌تک ستاره‌ها انجام شد.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد