زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پل موزس هالسترن تاثيرگذار در واقع شبيه به راهرويي فرورفته در آب است؛ جايي که راهي براي عبور عابرين پياده باز شده است.
اين سازه در سنگر و استحکاماتي قرن هفدهمي به نام Fort DE Roover ساخته شده است. اگر از دور به اين نقطه نگاه کنيد چيز خاصي به‌نظرتان نخواهد آمد؛ ولي وقتي نزديک‌تر شويد، ناگهان متوجه مي‌شويد که از ميان گودالي پر شده از آب، راهي براي عبورتان باز شده است.
طراحان اين پل گروه معماري RO & RD بودند. در واقع همانطور که گفتيم اينجا منطقه‌اي نظامي بوده و اين پل درست در ميان خندقي که قرار بود جلوي ارتش دشمن را بگيرد ساخته شده است. اين منطقه پيش از اين چندان در معرض توجه قرار نداشت؛ اما طراحان با استفاده از عناصر اصلي محيط و به کارگيري خلاقيت، دوباره آن را به مرکز توجه تبديل کردند.
پل موزس هالسترن
اين پل از چوب آکويا (Accoya) ساخته شده و با فويل عايق شده است؛ به علاوه با مواد ضد قارچ پوشيده شده تا از فرسايش و پوسيدگي آن جلوگيري شود (چوب آکويا محصول فناوري مدرن است و از استحکام بيشتري در مقايسه با چوب معمولي برخوردار مي‌باشد). پل موزس در اصل سازه‌اي تجربي است؛ اما از ظاهري تأثير‌گذار برخوردار است. بويژه تقسيم‌شدن آب و باز‌شدن محلي براي عبور افراد، ايده‌اي خلاقانه و جالب توجه به شمار مي‌رود. از سوي ديگر به دليل فرورفتن آن در آب، چشم‌انداز محيط اطراف دچار تغيير چنداني نشده و زيبايي و اصالت خود را حفظ نموده است.
احتمالاً همانگونه که اکثر شما متوجه شديد، ايده اصلي ساخت آن اشاره‌ دارد به يکي از داستان‌هاي مذهبي در مورد شکافته‌شدن درياي سرخ توسط حضرت موسي که راه را براي عبور بني‌اسرائيل و فرار از چنگ فرعون باز کرد. با عبور از ميان اين پل شما به پيشواز شاهکارهاي معماري هلندي مي‌رويد.اين خندق اکنون نه تنها جلوي ورود افراد را نمي‌گيرد، بلکه با ظاهر فعلي ممکن است پيامي اشتباه نيز براي مهاجمين در برداشته باشد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد