زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تالاب استيل در موقعيت جغرافيايي N382146 E485106 در استان گيلان واقع است. اين تالاب در 7 کيلومتري شهر آستارا در حاشيه جاده لوندويل به آستارا قرار دارد.اهميت اکو توريستي اين تالاب از جهت نزديکي به جاده، تنوع چشم‌اندازهاي طبيعي همچون کوهستان، جنگل و مزارع و کشتزارهاي اطراف دوچندان مي‌شود.ضلع‌غربي آن پوشيده از جنگل و پوشش‌هاي سبز گياهي است و در ضلع شرقي آن درختان توسکاي شناور منظره بسيار جالب توجهي را بوجود آورده است که در بهار و تابستان استراحتگاه مسافران بوده و از نظر گردشگري يکي از جاذبه‌هاي مهم تلقي مي‌شود.
از ويژگي‌هاي مهم اين تالاب وجود ماهيان مشهوري مانند کپور و اردک ماهي است همچنين اين تالاب طبيعي جايگاه پرندگان کمياب بوده که براي زاد و ولد از اروپاي مرکزي، ماوراي خزر و مناطق قطبي به اين منطقه مهاجرت مي‌کنند که مهم‌ترين آن چينگير نوک‌سرخ است.اين تالاب 138 هکتار وسعت دارد و از مکان هاي گردشگرپذير استان گيلان است. وجود درختان توسکا در اين تالاب، جلوه اي ديدني به آن بخشيده است. از ويژگي هاي تالاب عباس آباد آستارا اين است که درختان اين تالاب به علت اينکه ريشه آنها در آب قرار دارد، همواره در پهناي تالاب جا به جا مي شوند و حرکت مي کنند. به همين علت، تالاب آستارا به تالاب درختان شناور هم معروف است. ( در گويش محلي به اين تالاب هستل به معناي آبگير مي گويند ) از سال 1384 تالاب استيل به عنوان يکي از پنج منطقه نمونه گردشگري استان گيلان شناخته شده است.
از ويژگي‌هاي اکوتوريستي منحصر به فرد اين تالاب مي‌توان به واقع شدن در ميان کوهپايه، شاليزار و جنگل، وجود درختان زيباي «توسکا» که ريشه آنها در آب شناور است، زيستگاه انواع حيوانات از قبيل «نوتريا» نوعي موش جونده و ماهيان مشهوري مانند کپور و اردک ماهي، محل زاد و ولد انواع پرندگان بومي و تحت حفاظت که از مناطق سردسير و به خصوص اروپاي مرکزي به اين منطقه خوش آب و هوا مهاجرت مي‌کنند، اشاره کرد.
 
از ويژگي‌هاي مهم اين تالاب وجود ماهيان مشهوري مانند کپور و اردک ماهي است همچنين اين تالاب طبيعي جايگاه پرندگان کمياب بوده که براي زاد و ولد از اروپاي مرکزي، ماوراي خزر و مناطق قطبي به اين منطقه مهاجرت مي‌کنند که مهم‌ترين آن چينگير نوک‌سرخ است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد