زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

محمد برازنده- بوگوتا که نام رسمي آن "بوگوتا دي‌سي" است، پايتخت کلمبيا بوده و با جمعيت معادل 7ميليون و 321 هزارو 831 نفر بزرگترين و پر جمعيت ترين شهر اين کشور به شمار مي آيد.

ميوزيکاها، ساکنان اوليه و بومي اين شهر، آنرا "باکاتا"مي خواندند و با آمدن کاوشگران اسپانيايي و به استعمار درآمدن اين سرزمين توسط پادشاهي جديد"گرانادا" نام اين شهر به "بوگوتاي مدرن" تغيير نام يافت.

در سالهاي 1810-1811 ساکنان اين شهر عليه استعمار حکومت اسپانيا شورش و دولتي مستقل را تشکيل دارند، اما در سالهاي 1816تا1819 به بازگشت موقت ارتش اسپانيا رضايت دارند تا اينکه در نبرد "بوياکا" ، "سيمون بوليوار" اين شهر را از آنها پس گرفت.

در سال 1991، بوگوتا به پايتخت کلمبيا تبديل شد و " شانتافي دولوگوتا" نام گرفت و در اوت سال 2000به"بوگوتا دي‌سي" تغيير نام يافت.

اصالت و قدمت اين کشور مي توان از طرح و رنگ پرچم آن شناخت.اين پرچم به صورت افقي به دو قسمت تقسيم مي شود، نوار بالايي زرد و نوار پاييني قرمز رنگ است. رنگ رزد نماي طلاي زمين ، برتري‌هاي عدالت، آرامش، نيک خواهي، عمر طولاني و جاودانگي است.

رنگ قرمز نمايانگر فضيلت، نيکي و ويژگيهاي همچون شجاعت، اصالت، ارزش‌ها، پيروزي و عشق است که خود مردم کلمبيا آنرا "خون مردمشان" مي دانند.

معماري و ترکيب شهري بوگوتا برگرفته از سبک اسپانيايي است. سبکي که به علت استعمار اسپانيا، طرحي غالب به شمار مي آمده است.

حدود هزار محله و ناحيه، شبکه پيشرفته شهري را تشکيل مي دهند. محله هاي ثروتمند در شمال و شمال غربي و محله هاي فقيرتر در جنوب و جنوب‌غربي قرار گرفته‌اند. طبقات متوسطه عمدتا بخشهاي غربي ومرکزي شهر را اشغال کرده اند.

اين شهر داراي يک فرودگاه بين المللي به نام فرودگاه"الدورادو" است.خطوط هوايي داخلي (همچون ساتنا، ايذر، آوانکا) و چندين خط هوايي بين المللي (همچون ايبريا، امريکن ايرلاينز، واريک و دلتا، ايرکانا، تيم، تاگا) از اين فرودگاه بهره بردارري مي کنند.

اين فرودگاه ساليانه ميزبان مسافران زيادي از کشورهاي مختلف جهان است که براي تماشاي مکان ها، فستيوالها و جشن هاي مذهبي اين شهر، به بوگوتاسفر مي کنند.

گذشته از آنچه که در مورد خصوصيات و تاريخچه اين شهر گفته شد مي توان به جاذبه هاي گردشگري آن نيز اشاره کرد. پارک‌ها و مراکز تفريحي اين شهر پر رونق ترين مکا‌ن‌هاي گردشگري اين شهر به شمار مي روند.

پارک‌هاي زيادي در بوگوتا وجود دارند که بيشتر آنها به امکانات برگزاري کنسرت، تئاتر، سينما، نقالي و ساير فعاليت هاي ديگر مجهز هستند.

علاوه بر پارکهاي طبيعي، بوگوتا پارک هاي سرگرمي فراواني دارد که از آن جمله مي توان به"تاليتره ماجيکو" اشاره کرد. اين پارک يکي از مراکز تفريحي کودکان و بزرگسالان به شمار مي آيد و در اين پارک بازي هاي مکانيکي فراواني همچون کشتي دزدان دريايي، ترن‌هوايي و ساير بازي‌هاي ديگر وجود دارد. اين پارک در مجاورت پارک"سيمون بوليوار" يکي از مشهورترين نقاط بوگوتا قرار دارد.

ازديگر جاذبه هاي گردشگري بوگوتا مي توان به جشن‌هاي مذهبي اين شهر در ماه‌هاي مختلف سال اشاره کرد. جشن‌هايي که ريشه در فرهنگ قديمي اين شهر دارد و ساليانه گردشگران بيشماري را به سوي خود جلب مي کند.

کليساي‌ "مسيح کوچک" يا "کودک آلماني" از جمله کليساهايي است که ميزبان اين گردشگران چه از شهرهاي مختلف کلمبيا و چه از کشورهاي مجاور آن است.

تاريخ بناي اين کليسا به قرن هفدهم ميلادي مي رسد اما شمايل کنده کاري شده از مسيح بر روي ديواره هاي آن توسط "پدر ودولئو ايلبار ايسن" در قرن شانزدهم ميلادي خبر از وجود اين کليسا در زماني دورتر مي دهد.

اين کليسا بر روي تپه قراردارد که معمولا مردم براي زيارت و انجام مراسم دعا و نيايش پاي پياده به سوي آن مي روند.

ششم ژانويه هرسال جشن "سلاطين افسانه اي" با حضور هيئتي به اين شکل در کليساي "مسيح کوچک "برگزار مي شود.

در شانزدهم ماه ژولاي جشن مريم مقدس در تمام شهرهاي کشور صورت مي گيرد و معمولا کليساي کارمن و مانتاترز مراسم مخصوصي را در اين روز برگزار مي کنند.

از هشتم دسامبر تا آغاز سال نو جشن‌هاي مختلفي در شهر انجام مي گيرد، سرودها و دعاها ، آوازهاي مذهبي، آتش بازي و نمايش هاي خياباني(که دو شب در ماه برگزار مي شود) محيط کريسمس را تماشايي مي کند.

بوگوتا، شهري قديمي در ميان شهرهاي امريکاي لاتين با خصوصيات منحصر به فرد خود، محل مناسبي براي گردشگري و سپري کردن لحظات شاد زندگي به شمار مي رود.

بوگوتا، که به علت ذوق علمي
و اخلاقي اهالي آن به "آتن" امريکاي لاتين شهرت دارد، 2600 متر از سطح آبهاي آزاد بالاتر است که شعار" 2600متر به ستاره ها نزديکتر" را براي مردم اين شهر به وجود آورده است

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد