زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

فقط یک لیوان نوشابه در روز با افزایش احتمال سندرم متابولیک ارتباط دارد. به گزارش هلث دی تحقیقات نشان می دهد نوشیدن بیش از یک لیوان نوشابه حتی بدون قند آن در روز ، به افزایش سندرم متابولیک ، مجموعه ای از عوامل خطرساز مرتبط با ابتلا به دیابت و بیماری قلبی ، کمک می کند.
محققان در این مطالعه چهار ساله دریافتند احتمال ابتلای افرادی که در روز بیش از یک نوشابه از هر نوع مصرف می کردند در مقایسه با کسانی که هر روز مصرف نوشابه نداشتند ، 44 درصد بیشتر بود.
برای ارتباط مصرف نوشابه و سندرم متابولیک توضیحات مختلفی ارائه شده است برای مثال یک فرضیه این است که شیرینی زیاد همه انواع نوشیدنی ها فرد را نسبت به خوردن غذاهای شیرین و چاق کننده مستعد تر می کند.
توضیح دیگر این است که محتوای کارامل این نوشیدنی ها باعث افزایش تغییرات متابولیکی می شود منجر به مقاومت انسولینی می شوند.
اما دست اندرکاران این تحقیق می گویند این ارتباط نتیجه نوعی رفتار تغذیه ای است مبنی بر اینکه افرادی که زیاد نوشابه های شیرین مصرف می کنند به خوردن غذاهایی که عمدتا برای سلامت قلب مضرند گرایش پیدا می کنند.
به هر حال هنوز هم محققان یک رابطه علت و معلولی قطعی را در این مورد ارائه نداده معتقدند مطالعات و بررسی های بیشتری باید صورت گیرد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد