زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مطمعنا همه شماها مرغ خوردید اما شاید کم پیش اومده که مرغی بخورید که حالا حالاها مزش زیر زبونتون باشه . مرغ تندوری ، یک مرغ کاملا معمولی که فقط طرز پخت و زدن ادویه های مخصوص هندی به این مرغ باعث شده که مزش زیر زبون خیلی ها بمونه . در تهیه مرغ تندوری ابتدا مرغ را در ماست خوابانده و به آن ادویهٔ تندوری می‌زنند. این ادویه نسبتاً تند است و در کشورهای غربی از تندی آن کاسته‌اند. برای آن که رنگ مرغ به قرمز آتشین درآید به آن فلفل هندی، پودر فلفل تند قرمز (چیلی) یا پودر فلفل تند قرمز کشمیری می‌زنند. اگر بخواهند که مرغ نارنجی رنگ گردد به آن مقادیر زیادی زردچوبه اضافه می‌کنند. همچنین در برخی انواع امروزی این خوراک از رنگ‌های خوراکی زرد و قرمز برای رنگ بخشیدن به آن استفاده می‌کنند.

مرغ تندوری را به طور سنتی در در دمای بسیار بالا بر روی آتش مستقیم و در داخل تندور (تنور) ساخته‌شده از آجر و خاک رس می‌پزند اما می‌توان آن را بر روی باربکیو نیز بریان نمود.

معمولا مرغ تنوری را با نانی شبیه نان تافتون خودمان البته کمی کوچکتر میل می کنند که در همان تنوری که مرغ را تنوری می کنند پخته می شود . شاید هم یکی از دلایل خوشمزگی این غذا گرمای همه اجزا این غذا (نان - مرغ ) و گرمای فلفل ها و ادویه های غذا است .

مرغ تندوری علاوه بر هندوستان در دیگر کشورهای جنوب آسیا نیز طرفدار دارد و به‌عنوان پیش‌غذا قبل از غذای اصلی میل می‌شود

مواد لازم ادویه تندوری

1. پودر زیره: 1 قاشق غذاخوری
2. پودر گشنیز: 1 قاشق غذاخوری
3. پودر فلفل قرمز: 1 قاشق غذاخوری
4. پودر هل: 4/1 قاشق چایخوری
5. میخک: 4/1 قاشق چایخوری
6. پودر فلفل سیاه: 4/1 قاشق چایخوری
7. زردچوبه: 1 قاشق مربا خوری
8. نمک: 1 قاشق چایخوری

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد