زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های درياچه شورابيل در اردبیل (اينجا) را کليک کنيد

درياچه شورابيل به مساحت 120 هكتار و در دو كيلومتري جنوب اردبيل واقع شده است و در حال حاضر درمحدوده شهرقرار گرفته است . سابق بر اين به خاطر شوري و لجن طبي خود مشهور بود ولي طي سالهاي اخير با شيرين تر كردن آب آن نوعي ماهي قزل آلا پرورش داده مي شود .قدمت اين درياچه از درياچه اروميه بيشتر است بعلت احداث پارك جنگلي – تفريحي و استقرار تجهيزات مربوط به شهر بازي در اطراف كناره اين درياچه از عمده مراكز جذب گردشگر در سالهاي اخير شده است راه اين درياچه آسفالت و داراي امكانات كامل رفاهي – خدماتي و بهداشتي و ارتباطي است .

درياچه شورابيل  دارای امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله می‌توان به امکانات قایق رانی، پیست دو و میدانی، پیست دوچرخه سواری، باغ وحش، تعدادی هتل‌، یک شهر بازی، و رستورانی در وسط دریاچه اشاره‌کرد.

درياچه شورابيل تا پیش از افزوده‌شدن آب شیرین به این دریاچه، ساکنان منطقه و به‌ویژه کسانی که از ناراحتی پوستی و درد مفاصل رنج می‌بردند، از گل دریاچه به پوست خود می‌مالیدند و از گل آن به شهرهای دیگر نیز می‌بردند تا مصرف کنند؛ اما از زمانی که آب شیرین به آب دریاچه اضافه شده دیگر خاصیت درمانی خود را از دست داده‌است .

دریاچه شورابیل در حال حاضر یکی از مکان‌های تفریحی اردبیل به شمار می‌رود که در کنار آن شهربازی و فضای سبزی تأسیس گردیده‌است و مسافران زیادی هرساله از نقاط مختلف کشور به این مکان می‌آیند. در کنار این مجموعه پروژهٔ عظیم تجاری شوراسنتر قراردارد تا پذیرای میهمانان قرار بگیرد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد