زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های نیروگاه بادی منجیل در رودبار ، گیلان (اینجا) را کلیک کنید

نیروگاه های بادی از جمله مراکز تولید انرژی هستند که به دلیل جایگزینی باد به جای سوخت های فسیلی برای تولید برق از اهمیت ویژه ای برخوردارند . با توجه و به وزش باد در تمام فصول در شهرستان منجیل این شهرستان برای احداث نیروگاه بادی و تولید برق از بادهای منطقه از دهه 70 آغاز شد . باد منجیل یکی از دلایل معروفیت این شهرستان است که در بهار و تابستان با شدت بیشتر و در پاییز و زمستان با شدت کمتری می وزد . شدت این باد که از قدیم به هفت باد منجیل معروف بوده ، به حدی است که اغلب درختان زیتون را به یک سمت خم می کند و به همین دلیل منطقه مناسبی برای احداث نیروگاه های بادی در کشور محسوب می شود .

توربین های بادی عظیمی که به صورت افقی در چند قسمت از این شهرستان نصب شده اند بیش از هر چیز در ابتدای ورود به این شهر توجه هر کسی را به خود جلب می کند .

نیروگاه های بادی منجیل

این توربین های از سه پره به طول تقریبی 30 تا 40 متر ساخته شده اند و انرژی جنبشی باد را توسط ژنراتورهایی که در پشت پره ها قرار دارد ، به انرژی الکتریکی تبدیل می کند . در شرایطی که وزش باد مناسب باشد ، با چرخش هر کدام از این پره ها مناظر زیبا و دیدنی را بوجود می آورد که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد