زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مالاکا یا ملکا شهری عجیب و جالب با فراوانی مناظر بسیار جذاب و میراثی غنی می باشد، دور زدن مالاکا با پای پیاده و یا سه چرخه برای کشف مکان های منحصر به فرد آسان می باشد. به عنوان پایتخت تاریخی غیر رسمی مالزی ، برجسته ترین سهم مالاکا در چشم انداز فرهنگی مالزی بابا نیونیا (Baba-Nyonya) یا فرهنگ دو رگه می باشد. در اختیار داشتن یک ترکیب گلچین شده از آداب و رسوم، سنت ها، غذاها،سبک زندگی که هنوز هم با ترکیبی از ساختمان های تاریخی قدیمی و جدید در کنار مراکز خرید فوق العاده مدرن رشد می کنند. از گیاهان سبز و شاداب ایر کروه (Ayer Keroh) تا چشم انداز شهری مالاکا ، ما 10 مکان برتر را در مالاکا پیدا کرده ایم که هیچ گردشگری در برنامه سفر خود نباید آن ها را از دست بدهد.

10 پارک تفریحی سرزمین عجایب ملاکا (Melaka Wonderland Theme Park)

پارک تفریحی سرزمین عجایب

بهترین راه برای خنک شدن در یک روز گرم در مالاکا ، چلپ وچلوپ کردن در قسمت جدید پارک و استراحتگاه سرزمین عجایب مالاکا می باشد. این پارک در ایر کروه قرار دارد و جاذبه توریستی محبوب در مالاکا می باشد ، از ویژگی های برجسته این پارک چند منطقه ای ، سرسره های آبی با سرعت بالا و سواری های هیجان انگیز می باشد. این پارک توسط 360 هکتار از جنگل های طبیعی احاطه شده است ، نام تجاری جدید پارک ویژگی عظیم دو میلیون لیتر آب را دارد. این پارک آبی دارای 16 جاذبه از جمله رودخانه دیوانه و تنبل ، 1 استخر موج بزرگ ، جزیره ماجرا جویی ، آناکودای پر پیچ و تاب و بسیاری از جاذبه های دیگر می باشد.

Opening Hours : 10:00 – 19:00 Weekday; 09:00 am – 19:00 Weekend & Public Holiday
(Location : Ayer Keroh, Melaka (approximately 15 minutes from the Ayer Keroh exit toll

 مالزی کوچک و پارک فرهنگی آسیا (Mini Malaysia & ASEAN Cultural Park)

مالزی کوچک

مالزی کوچک و پارک فرهنگی جنوب شرقی آسیا ، پارکی فرهنگی است که به صورت قابل توجهی از خانه های سنتی مالزی و جنوب شرق آسیا کپی برداری کرده است. مانند مرکز صنایع دستی کریانکا (the Karyaneka Handicraft Centre) در کوالالامپور ، هر خانه ، دارای مبلمان ، وسایل و آثار هنری می باشد که فرهنگ هر ایالت یا کشوری را به تصویر می کشد. این مکان در ایر کروه واقع شده و 13 ایالت کشور را با خانه هایش نشان می دهد. با این حال می توانید تفاوت هایی را در نوع لباس پوشیدن ، لباس های سنتی و همچنین صنایع دستی محلی ببینید. در مجموعه مالزی کوچک یک نمونه از روستای اورنگ اسلی (Orang Asli village) وجود دارد.

 : Opening Hours
Open daily from 9.00 a.m. to 5.30 p.m
Saturday & Sunday 9.00 a.m to 6.00 p.m
Address : Leboh Ayer Keroh, 75450, ‎Melaka
Tel : +606 232 1331
 : Price Range
Adult - RM18.00 
Child - RM10.00 
Student - RM12.00

 کاخ سلطان ملاکا (Melaka Sultanate Palace)

کاخ سلطان ملاکا

کاخ سلطان ملاکا در تپه سنت پل (St. Paul’s Hill) قرار دارد ، که کپی از کاخ سلطان منصور شاه در قرن 15 می باشد. بر اساس متن سالانه مالایی در قرن 16 این کاخ به زحمت در سال 1985 با استفاده از تکنیک های ساخت و ساز و مواد سنتی ساخته شد. با توجه به تاریخچه ، کاخ هفت ردیفی سلطان منصور شاه بدون استفاده از میخ ها ساخته شد ، و توسط ستون های چوبی کنده کاری شده پشتیبانی می شود ، که دارای سقف مس و روی می باشد. این استادانه ترین کاخی است که تا به حال در جهان ساخته شده است. بر اساس اسناد این کاخ یک سال پس از تاج گذاری سلطان منصور شاه بر اثر رعد و برق تخریب شد.

Opening Hours : 09:00 – 17:30 Wednesday – Monday
Location : Jalan Kota, St. Paul’s Hill
Tel : +606 262 7464

 موزه میراث بابا نیونیا (Baba Nyonya Heritage Museum) 

موزه میراث بابا نیونیا

موزه میراث بابا نیونیا در سال 1896 ساخته شد که مجموعه ای از سه خانه زیبا شبیه اقامت گاه قرن نوزده بابا نیونیا می باشد. این موزه نمونه ای عالی از سبک چینی پالدین است ، این خانه های شهری در سال های بعدی به موزه سنتی پراناکان (traditional Peranakan museum) تبدیل شدند. این محل توسط مسیر پیاده روی سرپوشیده متصل شده است ، این موزه دارای کاشی هایی است که با دست رنگ آمیزی شده اند و درهای معلق بیرونی از چوب ساچ هستند و درب های داخلی مستحکم ، امنیت فوق العاده ای را تامین می کنند. 

Opening Hours : 10:00 – 12:30 & 14:00 – 16:30 Monday - Saturdays
Address : 48-50 Jalan Tun Tan Cheng Lock, 75200
Tel : +606 283 1273

 برج تامینگ ساری (Menara Taming Sari)

برج تامینگ ساری

برج تامینگ ساری در 18 آوریل 2008 رسما برای کسب و کار افتتاح شد ، و اولین و تنها برج ژیروسکوپ در مالزی می باشد. ارتفاع آن 110 متر می باشد، و ساختار گردان آن چشم اندازی شگفت انگیز و 360 درجه از شهر مالاکا و فراتر از آن را ارائه می دهد. این برج در بندر محبوب هیلیر (Bandar Hilir) در خیابان مردکا (Jalan Merdeka) قرار دارد ، این برج بعد از خنجر تامینگ ساری ، یک سلاح افسانه ای که گفته می شود قدرتی عرفانی دارد و متعلق به جنگجویی مالایی است نام گذاری شد. حتی ساختار برج شبیه شکل خنجر است، و نوک برج شبیه دسته شمشیر می باشد.

 پناهگاه پروانه و خزندگان مالاکا (Malaca Butterfly and Reptile Sanctuary) 

پناهگاه پروانه و خزندگان

پناهگاه پروانه و خزندگان مالاکا در حدود 15 کیلومتری شمال شرقی شهر مالاکا قرار دارد و یکی از جاذبه های پر بازدید در ایر کروه می باشد. و همچنین به عنوان تامان راما راما (Taman Rama-Rama) و خزندگان مالاکا شناخته شده می باشد . این پناهگاه محل زندگی مجموعه ای از حیوانات اعم از پروانه های زیبا بیش از 20 گونه از مارها و همچنین سوسمار، تمساح، ماهی رنگارنگ کوئی و چند خارپشت می باشد. این پناهگاه خوب حفظ شده در سال 1991 افتتاح شد و به پنج بخش تقسیم می شود.

Opening Hours : 08:30 – 17:30 everyday
Address : Lebuh Ayer Keroh, 75450
Tel : +606 232 0033

 کلیسای سنت پل (St.Paul`s Church)

کلیسای سنت پل

ویرانه های کلیسای سنت پل در قله تپه سنت پل قرار دارد. این کلیسا در محل کاخ آخرین سلطان مالاکا ساخته شد، و توسط دورت کوئلیو (Duarte Coelho) ، کاپیتان نجیب زاده پرتغالی به منظور قدردانی از مریم مقدس برای نجات او از طوفان دریا تاسیس شد.این کلیسا بی سقف و پوشیده از سرخس می باشد، و در اصل آن را بانوی بشارت می نامند. هرچند بیش از 150 سال پیش به خرابه تبدیل شد، اما پناهگاه شادی بخش و زیبایی در نزدیکی بقایای قلعه افاموسا می باشد.

(Location : Jalan Kota, Bukit St. Paul (St. Paul’s Hill

 ستادسویس (The Stadthuys)

ستادسویس

ستادسویس ساختمان های سفالی قرمز روشن هستند که زمانی محل اقامت رسمی فرمانداران و افسران هلندی بود، و اعتقاد بر این است که قدیمی ترین ساختمان هلندی بازمانده در شرق است. این ساختمان بین سال های 1641 و 1660 بر روی خرابه های قلعه پرتغالی (Portuguese fort) ساخته شد، ستادسویس مالاکا نقطه ای کانونی از چند دولت پی در پی اروپایی برای بیش از سیصد سال بود ، تا سال 1980. و در سال 1982 ستادسویس ، به موزه تبدیل شد .

Opening Hours : 09:00 – 17:00 Monday – Thursday; 09:00 – 20:30 Friday – Sunday

Address : Circle intersection of Jalan Quayside, Jalan Laksamana, and Jalan Chan Koon Cheng
Tel : + 606 282 6526

 خیابان جونکر (Jonker Street)

خیابان جونکر

گردشگاه خیابان جونکر در تعطیلات آخر هفته بهترین بازدید را دارد ، در واقع حقیقت آن است که بازدید کنندگان از سراسر جهان برای دیدن این خیابان پر جنب و جوش شبانه به این خیابان ویژه می آیند. این خیابان به خوبی با ردیفی از غرفه ها ، دستفروشان با ادب و دوست داشتنی و معامله های مقرون به صرفه در همه جا سازمان دهی شده است و همچنین موسیقی زنده در سر تا سر این خیابان اجرا می شود، جونکر با رنگ های کامل و جوی شبیه جشن های خیابانی همیشه سرزنده است.

 قلعه افاموسا (A`Famosa Fort)

قلعه افاموسا

قلعه افاموسا در سال 1511 ساخته شد که به طور پراکنده در دامنه کوه مورد استفاده قرار می گرفت اما در حال حاضر فقط یک دروازه تنها باقی مانده است. این قلعه به طور اصلی توسط آلفونسو د آلبوکرک (Alfonso de Albuquerque) که تهاجم پرتغالی ها به مالاکا را رهبری می کرد ساخته شد، در حاضر باقی مانده این قلعه به عنوان دروازه ای سفید حفظ شده و در سراشیبی کلیسای سنت پل قرار دارد.

Location : Jalan Kota, Malacca

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد