زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

باتو فرینگی جایی آرام و دوست داشتنی می باشد که ممکن است شما قبل از اینکه سفرتان به پایان برسد خودتان را در حال جستجو کردن در میان بورشورها و روزنامه ها و مجلات پیدا کنید. با این حال منظور این نیست که در اینجا چیزی برای دیدن و یا کاری برای انجام دادن وجود ندارد_ برعکس اگر شما به دنبال سپری کردن زمانی در آب هستید و یا تنها می خواهید در فرهنگی محلی غوطه ور شوید ، باتو فرینگی مکان مناسبی برای مسافران می باشد. از یادگیری نحوه طراحی بر روی پارچه، بازدید از مزرعه جذاب پروانه ها، قدم زدن در یک باغ خاص و یا لذت بردن از هیجان در آب در پارک تفریحی، چیزهایی هستند که این منطقه برای همه افراد وجود دارند.

10 مزرعه میوه گرمسیری (Tropical Fruit Farm)

مزرعه میوه گرمسیری

مزرعه میوه گرمسیری ، باغ 25 هکتاری است که دارای بیش از 250 نوع میوه از جمله دوریان (Durian) و گیلاس غرب هند است . این باغ در سال 1993 در تلاش برای حفظ درختان نادر و عجیب و غریب میوه توسعه داده شد. مجموعه مزرعه میوه شامل گونه هایی از گوشه کنار جهان از جمله آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقای مرکزی، هند، شرق میانه، کارائیب و اقیانوس آرام است. این سرمایه گذاری اکوتوریسم تنها از کودهای حیوانی بهره می گیرد. مزرعه میوه گرمسیری هر روزه دارای تورهای راهنما می باشد. علاوه بر یادگیری بیشتر در مورد میوه ها، بازدیدکنندگان فرصتی را برای نمونه تولیدی محلی در تور دو ساعته دریافت می کنند. همچنین شما در اینجا فرصت گرفتن آب میوه از میوه های تازه را دارید. 

Location: Teluk Bahang
Tel: +6012 443 9298 or +6012 497 1921

 باغ گیاه شناسی پنانگ (Penang Botanic Gardens) 

باغ گیاه شناسی پنانگ

باغ گیاه شناسی پنانگ که معمولا به صورت مخفف به نام باغ گیاه شناسی در جزیره پنانگ شناخته می شود . این باغ به باغ آبشار (Waterfalls Gardens) نیز معروف است . این باغ در یک دره در امتدا خیابان کبون بونگا (Jalan Kebun Bunga) واقع شده است. این باغ در سال 1884 توسط بریتانیا به عنوان مرکز تحقیقاتی تاسیس شد که در آن احتمال تجارت گیاهان نفیس متعلق به قسمت های مختلف جهان را بررسی می کردند. امروزه، نه تنها از این باغ برای فرار از شلوغی شهر و رسیدن به آرامش، بلکه برای آموزش حفاظت از محیط زیست نیز استفاده می شود. در این باغ مسیرهای پیاده روی زیادی وجود دارد که به منظره ای از گیاهان شبیه به نخل پنانگ (نخل آرکا کاتچو، که نام جزیره پنانگ از آن گرفته شده است)، و حیات وحش از قبیل میمون های دو دراز ماکاک، نوع خاص دیگری از میمون ها، سنجاب های سیاه غول پیکر و هزاران حشره و پروانه منتهی می شوند. هرساله یک جشنواره بین المللی گل و نیز چند رویداد دیگر نیز در باغ گیاه شناسی پنانگ برگزار می شوند. بعضی از گیاهان این باغ تحت حفاظت ویژه ای هستند که بازدیدکنندگان فقط می توانند از ساعت 7:00 صبح تا 19:00 از آنها بازدید کنند. این باغ حدود 8 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. که اگر با اتومبیل شخصی به این باغ می روید می توانید خودرو خود را در یکی از پارکینگ های موجود در خارج از ورودی باغ پارک کنید. اتوبوس 10 از جورج تاون هم مستقیما به این باغ می آید.اتوبوس در پارکینگ بزرگی که درست در خارج از ورودی قرار دارد، توقف می کند.
Open: 05:00 – 20:00
Address: Pavilion Administrative Complex, Jalan Kebun Bunga, 10350, Penang
Telephone: +604 226 4401 or +604 226 4405

 پارک ملی پنانگ (Penang National Park)

پارک ملی پنانگ

پارک ملی پنانگ ، کوچکترین پارک ملی در جهان است. در داخل پارک مسیرهای پیاده روی به خوبی مشخص شده که به جنگل و خلیج های اطراف منتهی می شود. این پارک دارای 410 گونه از گیاهان و 143 گونه از جانوران اعم از مارها ، نوعی میمون، سمور، لاک پشت منقار دار و دلفین می باشد. قبلا به عنوان ذخیره گاه جنگل پنتی آچه (Pantai Acheh Forest) شناخته می شد که بالاتر از سمت غرب جزیره پنانگ قرار دارد، با گذشتن از پیچ و خم ها و بخش های جنگلی جاده ها. این پارک شامل 1181 هکتار از جنگل و 1381 هکتار از تالاب ها می شود، اینجا با آبشارها و استخرها به اندازه کافی برای شنا کردن لذت بخش می باشد. امکانات رفاهی قابل دسترس است مانند تلفن دفتر حیات وحش تلک بهنگ (Teluk Bahang) برای رزور کردن. شما قبل از اینکه وارد پارک شوید، باید در این دفتر ثبت نام کنید.

Open: 08:00 – 18:00
Address: Jalan Hassan Abas, Teluk Bahang, 11050 Penang
Telephone: +604 881 3530

 گالری هنری یاهونگ (Yahong Art Gallery) 

گالری هنری یاهونگ

گالری هنری یاهونگ ، بزرگترین مرکز هنر و صنایع دستی در پنانگ است. این گالری آثار هنرمندان مالزی و آسیا را به نمایش می گذارد، که به چهار قسمت تقسیم می شود: گالری هنری، صنایع دستی، طراحی روی پارچه و جواهرات و مراکز عتیقه جات. این گالری بیشتر برای آثار هنری چواه تهن تنگ (Chuah Thean Teng) شناخته شده می باشد. تنگ پدر چاپ مدرن روی پارچه می باشد. سطوح بالای گالری آثار برجسته هنری او و پسرانش را به نمایش گذاشته است. علاوه بر چاپ های روی پارچه تنگ، نمایش ها در این گالری از آثار طراحی روی پارچه از هنرمندان دیگر تا جواهرات زیبای چینی، عطیقه جات، آثار ترکیب قلع و سرب و چاپ های رنگ روغن، جوهر و آب رنگ متغیر است. دیگر نمایشگاه های قابل توجه عبارتند از پزشکی مالزی باستان، کارکنان اصلی قبیله سارواک، حجره نفیس چینی و تصاویر کاشی چینی.

Address: 58-D, Batu Ferringhi, 11100 Penang
Telephone: +604 881 1251

 باغ گونه های گرمسیری (Tropical Spice Garden)

باغ گونه های گرمسیری

باغ گونه های گرمسیری درست بالای جاده محل اتصال تلک بهنگ (Teluk Bahang) قرار دارد، که مجموعه ای هشت هکتاری از جنگل های فرعی با 500 گونه از گیاهان و جانوران می باشد. اینجا تنها باغ گونه های گرمسیری در جنوب شرق آسیا می باشد.

ادامه مطلب ...

 مزرعه پروانه پنانگ (Penang Butterfly Farm) 

مزرعه پروانه پنانگ

مزرعه پروانه پنانگ در سال 1986 باز شد و در تلک بهنگ قرار دارد که یکی از شناخته شده ترین، محبوب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری پنانگ است. این جایگاه هشت هکتاری پروانه ها دارای مجموعه متنوعی از گونه های پروانه ها و همچنین مجموعه ای از حشرات دیگر می شود. این مزرعه در پای تپه تلک بهنگ بین پارک تمان ریمبا (Taman Rimba Park) و دهکده تلک بهنگ قرار دارد،. این مزرعه دارای بیش از 4000 پروانه از بیش از 120 گروه و همچنین دیگر حشرات و خزندگان می باشد. اگرچه اکثر مردم می دانند که مزرعه پروانه پنانگ یک جاذبه توریستی است، اما این پناهگاه امن پروانه ها، شهرتی بین المللی را در صنعت به دست آورده است. موزه زنده که دارای گونه های عجیب و غریبی از پروانه ها از جمله راجه بروک (Rajah Brooke) و پروانه بال زرد است و همچنین میزبان بیش از 300 گونه گیاهی می باشد.

Open: 09:00 – 17:30 Monday – Friday; 09:00 – 18:00 Saturday & Sunday
Address: No. 830, Jalan Teluk Bahang
Telephone: +604 885 1253

 کارخانه طراحی روی پارچه پنانگ (Penang Batic Factory)

کارخانه طراحی پارچه

کارخانه طراحی روی پارچه پنانگ یکی از پیشگامان تولید طراحی روی پارچه در این جزیره است. این کارخانه در سال 1973 تاسیس شد و در تلک بهنگ واقع شده استیک مجموعه رایگان تورهای روزانه شما را راهنمایی می کنند. این مجموعه به سه بخش تقسیم شده است: یک گالری هنری، غرفه و کارگاه که توسط گیاهان سبز گرمسیری احاطه شده اند و یکی از نقاط شناخته شده گشت و گذار پنانگ هستند که طیف گسترده ای از طراحی پارچه با کیفیت را از طرح چاپ شده تا طرح با دست کشیده شده ارائه می دهند. در این کارخانه بر خلاف معمول چاپ یک طرفه ، ویژگی های طرح و رنگ در دو طرف پارچه وجود دارد.

Open: 09:00 – 17:30
Address: 669m, Mk. 2, Teluk Bahang 11050 Penang
Telephone: +604 885 1284 or +604 885 1858 0r +604 885 1302

 ساحل باتو فرینگی (Batu Ferringhi Beach)

ساحل باتو فرینگی

تنها با 15 دقیقه رانندگی از مرکز جورج تاون به ساحل باتو فرینگی ، به یکی از خیره کننده ترین های جزیره پنانگ می رسید، تصور کنید ماسه های سفید پودری بر روی آب های فیروزه ای رنگ پاشیده شده اند که در تمام شبه جزیره شمالی امتداد دارند. بهترین راه برای لذت بردن از این باریکه زیبا از شن و ماسه این است که یک پتو ساحلی بیاورید و زیر اشعه خورشید بخوابید، اما اگر شما اهل حمام آفتاب نیستید توصیه می کنیم یکی از ورزش های آبی که کنار ساحل برای اجاره قایق پارویی و جت اسکی راه اندازی شدند را انتخاب کنید. کنار این ساحل چندین هتل لوکس وجود دارد اما چند تا ساحل کاملا عمومی هم است. به سادگی می توانید برای پیدا کردن بهترین آن ها در امتداد ساحل رانندگی کنید. ما شانگری (Shangri) که درست کنار شنهای طلایی قرار دارد را ترجیح می دهیم.

Location: Batu Ferringhi, Penang

 بازار شبانه باتو فرینگی (Batu Ferringhi Night Market)

بازار شبانه باتو فرینگی

خیابان باتو فرینگی هر شب زنده می باشد، فروشندگانی که در امتداد این خیابان هستند همه چیز از کیف هایی با طراحی فریبنده، دی وی دی های سرقتی ارزان، تا سوغاتی های محلی دست ساز و آثار هنری محلی را عرضه می کنند. اینجا یکی از قابل توجه ترین جاذبه های جزیره پنانگ است که نباید ویژگی های آن را از دست بدهید، نه تنها برای حجم آن بلکه برای جذابیت و جو مهیج آن. بهتر از همه ، هنوز هم شما می توانید با قیمت های مناسب خرید کنید، یک جمله به عنوان مشاوره، اگه شما چیزی را دوست داشتید، اول آن را نخرید، در امتداد خیابان قدم بزنید و از دیگر غرفه ها دیدن کنید، ممکن است جنس مورد نظر با قیمت مناسب تری عرضه شود، اگر نه به غرفه اصلی برگردید و برای بهترین قیمت چانه بزنید.
Open: 19:00 – Late
Location: Along Jalan Batu Ferringhi, from Shangri-La’s Rasa Sayang Resort & Spa to Shangri-La’s Golden Sands Resort

 دنیایی خیس و پرهیجان (wet world wild)

دنیایی خیس و پرهیجان

سرسره ها و تونل های آب، همه را می توانید در خلیج مهتابی دنیای خیس و پرهیجان در امتداد خیابان باتو فرینگی پیدا کنید. اینجا مکانی عالی برای چلپ چلوپ می باشد، و دارای ده قایق مسطح الواری غول پیکر آبی، زرد و سبز است که به بچه ها و بزرگسالان اجازه می دهند به راحتی و با امنیت بپرند و حرکت کنند. و حتی یک قایق عمودی سنگ نوردی با جای پا و دست وجود دارد که برای بالا رفتن به تپه به شما کمک می کند.

Open: 09:00 – 19:00
Address: Moonlight Bay, Jalan Batu Ferringhi, Batu Ferringhi, Penang
Telephone: +6019 317 1919

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد