زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مطالعه بودیسم از زیباترین ترکیب های هنری در جهان الهام گرفته است که اغلب به صورت قابل توجهی به شکل مجسمه شناخته شده می باشند و زینت معابد بودایی هستند. در اینجا لیستی از معروف ترین و زیباترین مجسمه ها در جهان که پیام صلح را به همراه دارند وجود دارد. برخی از این مجسمه های بودا در میان بزرگترین ها در جهان می باشند. مقایسه بین این ها و دیگر مجسمه های بزرگ در جهان را می توان در اینجا یافت.

10 هوساین ساگار مجسمه بودا (Hussain Sagar Buddha Statue)

هوساین ساگار

مجسمه بودا واقع در مرکز دریاچه مصنوعی در شهر حیدر آباد ، یکی از معروف ترین مجسمه های بودا در هند است. این پیکر 17 متر ارتفاع و 320 تن وزن دارد. مجسمه هوساین ساگار ، بزرگترین مجسمه سنگی در تمام هند ، توسط یک گروه از صنعتگران از یک تکه سنگ واحد به مجسمه تبدیل شد. متاسفانه ، در هنگام نصب مجسمه در سال 1992 این پیکر به دریاچه سقوط کرد و باعث مرگ 8 نفر از کارگران شد. دولت دوباره این مجسمه را با همان ارتفاع بازسازی کرد.

 تیان تان مجسمه بودا (Tian Tan Buddha Statue)  

تیان تان

تیان تان بودا که گاهی به عنوان بودا بزرگ در نظر گرفته می شود در جزیره لانتائو در هنگ کنگ قرار دارد. این مجسمه برنزی در سال 1993 تکمیل شد و نماد هماهنگی بین انسان ، طبیعت ، مردم و دین است. نام آن به دلیل این که اساس این مجسمه از تیان تان ، معبد بهشت در پکن کپی شده است . این مجسمه بر روی تخت نیلوفر آبی در بالای سه محراب محکم قرار دارد. با 34 متر ارتفاع تیان تان بودا در حالت آرامش نشان داده شده است. دست راست او برای از بین بردن درد و رنج بالا آمده است و دست چپش به نمایندگی از شادی روی زانویش است.

 مُنیوا بودا (Monywa Buddhas)

مُنیوا بودا

مُنیوا یک شهر در مرکز میانمار واقع در سواحل رودخانه چیندوین است. درست در شرق شهر طیف وسیعی از تپه ها که در آنجا می توانید مُنیوا بودا ، بزرگترین مجسمه خمیده بودا در جهان را ببینید ، وجود دارند. این پیکر عظیم 90 متر طول دارد. سر آن به تنهایی 60 فوت ارتفاع دارد. مُنیوا بودا در سال 1991 ساخته شد و داخل آن خالی می باشد که به گردشگران اجازه می دهد در سرتاسر آن از سر تا پا راه بروند. در این پیکر 9000 تصویر یک فوتی از بودا و شاگردانش وجود دارد که رویدادهای مهم از زندگی بودا را بازنمایی می کنند. به تازگی مجسمه ایستاده غول پیکر بودا بر روی تپه های پو کائونگ ساخته شده است که با 132 متر ارتفاع یکی از بزرگترین مجسمه های بودا در جهان است.

 آیوتایا سر بودا (Ayutthaya Buddha Head) 

آیوتایا

شهر آیوتایا ، تایلند محل قرار گیری یکی از غیر معمول ترین مجسمه های بودا در جهان است. در میان خرابه های وات ماهاسات ( معبد عتیقه بزرگ) باقی مانده های مجسمه سنگ ماسه بودا که بدنش در طی قرن ها از بین رفته است اما سرش در ریشه های بالارفته درخت انگور به صورت مناسب استوار مانده است ، وجود دارد. در اطراف این پیکر معروف بسیاری از قامت های دیگری که در نابسامانی های آن زمان سالم ماندند وجود دارند.

 گال ویهارایا (Gal Viharaya)

گال ویهارایا

گال ویهارایا واقع در شمال مرکزی سریلانکا ، یکی از برجسته ترین نمایش های جهان از بودا است. این معبد سنگی بزرگ درقرن 12 توسط پاراکراماباهو بزرگ ساخته شد. جاذبه های مرکزی معبد شامل 4 مجسمه بزرگ بودا است که به صورت یک سنگ گرانیتی حکاکی شده اند. این پیکرهای سنگی غول پیکر ، مجسمه های خمیده ای از بودا هستند که 14 متر طول دارند و یکی از پیکرهای ایستاده 7 متر ارتفاع دارد. 

 یوشیکو دایبوتسو (Ushiku Daibutsu) 

یوشیکو دایبوتسو

یوشیکو دایبوتسو در شهر یوشیکو در ژاپن واقع شده است. این مجسمه در سال 1995 تمام شد و یکی از بلندترین مجسمه های جهان است ، در مجموع 120 متر ارتفاع دارد که شامل 10 متر پایه و 10 متر سکوی نیلوفر آبی می باشد. بازدیدکنندگان می توانند با آسانسور به سکوی مشاهده بروند. این پیکر برنزی آمیتابها بودا را به تصویر می کشد و همچنین به عنوان یوشیکو آرکادیا شناخته شده است. 

 معبد بودای خمیده (Temple of the Reclining Buddha)

معبد بودای خمیده

وات فو واقع در بانکوک ، به خاطر داشتن مجسمه خمیده بودا بزرگ معروف می باشد. این یکی از بزرگترین و همچنین قدیمی ترین معابد در بانکوک است ، که نزدیک 200 سال قبل از اینکه بانکوک پایتخت تایلند شود ساخته شد. وات فو هم به خاطر داشتن بزرگترین تصویر بودا در تایلند و هم بیشترین تعداد تصاویر بودا متمایز می باشد. این مجسمه خمیده با روکش طلا 46 متر طول و 15 متر ارتفاع دارد که یادآور عبور بودا به نیروانا می باشد. چشم ها و پاهای مجسمه با مروارید تزئین شده اند، پاها 108 ویژگی فرخنده از بودای حقیقی را به نمایش می گذارند.

 کاماکورا بودای بزرگ (Great Buddha of Kamakura)

کاماکورا بودای بزرگ

کُتُکو یک معبد بودایی فرقه جودو شو ، در شهر کاماکورا ، ژاپن قرار دارد. این معبد برای مجسمه بزرگ بودا معروف می باشد. این مجسمه ی عظیم بیرونی نشان دهنده آمیدا بودا ، یکی از چهره های مشهور بودایی ژاپن است. این مجسمه برنز بودایی بیش از 13 متر ارتفاع و نزدیک به 93 تن وزن دارد. بنا به گزارشات قدمت این مجسمه به 1252 بازمی گردد و به طور کلی اعتقاد بر این است که توسط جوکو راهب بودایی ، که کمک های مالی را برای ساخت آن جمع آوری می کرد ساخته شده است. هر چند که در ابتدا در یک معبد کوچک چوبی قرار داشت ، اما در حال حاضر بودای بزرگ در فضایی آزاد قرار دارد.

 معبد زمرد بودا (Temple of the Emerald Buddha)

معبد زمرد بودا

یکی دیگر از معابد بودایی بانکوک ، وات فرا کاو ، معبد زمرد بودا ، واقع در محوطه کاخ بزرگ می باشد. ساختمان اصلی، یوبوسوس مرکزی می باشد که دارای یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مجسمه های بودا در جهان است. مجسمه یشم سبز با لباس طلا تزئین شده است که با توجه به افسانه ها، در 43 سال قبل از میلاد در شهر پاتالی پوترای ، هند جایی که برای 300 سال باقی ماند، ساخته شد. در قرن 4 قبل از میلاد این مجسمه توسط راهبان بودایی برای در امان ماندن از جنگ به سری لانکا منتقل شد. در نهایت مجسمه در سال 1779 به معبد وات فرا کاو در تایلند آورده شد. این مجسمه دارای سه بخش از لباس طلایی می باشد که هرساله توسط پادشاه تایلند در مراسم تغییر فصل عوض می شود.

 لشان بودای بزرگ (Leshan Giant Buddha)

لشان بودای بزرگ

لشان مجسمه ی غول پیکر بودا بر روی صخره ای از سیچوان در غرب چین حکاکی شده است. این مجسمه ی بزرگ پیکری از مایتریا می باشد. ساخت مجسمه در سال 713 در دوران سلسله تانگ آغاز شد، و تا سال 803 کامل نشد و نتیجه تلاش هزاران تن از مجسمه سازان و کارگران بود. لشان بزرگترین سنگ حکاکی شده در جهان می باشد که بر روی آن شعر ، ترانه و داستان حک شده است. این مجسمه دارای 71 متر ارتفاع دارد و امروز یکی از جاذبه های توریستی برتر در چین است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد