زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اهرام مدرن و باستانی در اشکال و اندازه های بسیاری وجود دارند. برای تعیین اینکه کدام هرم بزرگتر است ، به عنوان مثال می توانید ارتفاع آنها را با هم مقایسه کنید. در ارتفاع 260 متری ، ترانس آمریکا قطعا یک گزینه جدی می باشد. در حالی که بسیاری از هرم های بزرگ ، دارای پایه های بزرگ می باشند اما خیلی بلند نیستند. بنابراین معیار بهتر برای اندازه ، احتمالا حجم هرم می باشد. حجم هرم ها را می توان با فرمول زیر محاسبه کرد: طول پایه*عرض پایه*ارتفاع*1/3. برای نمونه برای هرم ترانس آمریکا به این صورت محاسبه می شود : 54*54*260*1/3=252,720 متر مکعب . که حتی به اندازه کافی برای آمدن به لیست بزرگترین اهرام ما بزرگ نمی باشد. 
 بنابراین با این فرمول پیدا کردن بزرگترین اهرام در جهان ، کار بسیار دشواری نمی باشد. اما متاسفانه آسان هم نمی باشد. اطراف بسیاری از هرم ها صاف نیستند به جز اهرام پله دار. مشکل دیگر این است که برخی از بزرگترین اهرام روی زمین هنوز به طور کامل کاوش های باستانی نشده اند.

8 لا دانتا، ال میرادُر (0.9 میلیون متر مکعب)  (La Danta,El Mirador)

لا دانتا، ال میرادُر

ال میرادُر شهر اصلی مایان بود و حدود قرن 6 قبل از میلاد رونق گرفت که در اوج خود به جمعیتی بیش از 8000 نفر رسید. پس از یک وقفه چند قرنی ، ساخت و سازهای بیشتری انجام شد تا زمانی که در پایان قرن 9 شهر رها شد. خرابه های شهر دوباره در سال 1926 کشف شد اما به دلیل دور بودنش و وجود آن در اعماق جنگل گواتمالا مورد توجه کمی قرار گرفت. 
مجتمع لا دانتا دارای تعداد زیادی سکو می باشد. کوتاهترین سکو 7 متر ارتفاع دارد و مجموعه ای از ساختمان ها را پشتیبانی می کند. سکوی دیگر حدود 21 متر ارتفاع دارد، که سه هرم که بزرگترین آنها 21 متر است در بالای آن قرار دارد. با ارتفاع 70 متر ، مجتمع لا دانتا تا حدودی بلندتر از ال تایگر است (حدود 55 متر ارتفاع) در حالی که لا دانتا دارای یک تپه طبیعی کم ارتفاع است.
به گفته برخی از منابع مجتمع لادانتا دارای حجم کلی 2800000 متر مکعب می باشد، که آن را به یکی از بزرگترین سازه ها تبدیل کرده است. با این حال سوال این است که چگونه محاسبه ای دقیق صورت گرفته است و آیا کل مجموعه را می توان به عنوان یک هرم در نظر گرفت. می توان استدلال کرد که بخشی از سکوی اول به عنوان پشتیبان از چند ساختمان باید کنار گذاشته شود.

7 هرم خورشید ( 1.2 ملیون متر مکعب) (Pyramid Of the Sun) 

هرم خورشید

هرم خورشید بزرگترین ساختمان در تتیهوکان (Teotihuacan) و یکی از بزرگترین اهرام در آمریکای میانه می باشد. نام آن از آزتک که از این شهر قرن ها بعد از رها شدنش بازدید کرد آمده است. هرم در دو مرحله ساخته شد. در مرحله ساخت و ساز اولیه ، حدود 100 میلادی هرم تقریبا در اندازه امروزی خود آورده شد. دور دوم ساخت و ساز در اندازه تکمیلی آن، 225 متر عرض و 75 متر ارتفاع دارد. )  

6 هتل اقصر (1228ملیون متر مکعب) (Luxor Hotel)

هتل اقصر

هرم اقصر جز اولین موج های تفریحی جدید در نوار لاس وگاس در دهه ی 1990 بود. تنها پس از 18 ماه ساخت و ساز درسال 1993 افتتاح شد ، اقصر دارای 2526 اتاق مهمان ، یک اتاق قمار بزرگ ، نمایشگاه ها ، رستوران ها و اماکن تفریحی در طبقه دوم می باشد. با طول پایه 183 متر و ارتفاع 110 متر ، به طور قابل توجهی کوچکتر از مدل معروفش ، هرم بزرگ جیزه است.

5 هرم خمیده (1237 ملیون متر مکعب) (Bent Pyramid)  

هرم خمیده

هرم خمیده واقع در دهشور ، دومین هرم ساخته شده توسط فرعون سنفرو (pharaoh Sneferu) بود. به صورت مرموزی هرم مصر از صحرا در یک زاویه 55 درجه افزایش می یابد و پس از آن به طور ناگهانی به یک زاویه تدریجی تر از 43 درجه تغییر می کند. یک نظریه بر آن است که با توجه به شیب زاویه اصلی به وزن بالای اتاق های داخلی اضافه می شود و معابر بیش از حد بزرگ می شوند و سازندگان مجبور می شوند زاویه کم عمق تری را اتخاذ کنند. پایه هرم 188.06 و ارتفاع آن 101.1 است.

4 هرم سرخ (1.69 ملیون متر مکعب) (Red Pyramid)

هرم سرخ

هرم سرخ توسط فرعون سنفرو ساخته شد و اولین تلاش موفق جهان در ساخت یک هرم بود. هرم در اندازه های 220 در 220 متر و ارتفاع 104 متر است. تا زمان ساخت اهرام جیزه ، این بزرگترین هرم در مصر بود. آنچه امروزه هرم سرخ را خاص می کند ، عدم تمرکز جمعیت در فلات جیزه و دسترسی نسبتا غیر قابل کنترل به آن می باشد.

3 هرم بزرگ چولولا (1.8 ملیون متر مکعب) (Great Pyramid of Cholula)

هرم بزرگ چولولا

هرم بزرگ چولولا در مکزیک به نظرشبیه به یک تپه طبیعی در بالای کلیسای کاتولیک می رسد. با توجه به کتاب رکوردهای گینس ، این هرم با حجم کلی حدود بیش از 4450000 متر مکعب ، بزرگترین هرمی است که تاکنون در جهان ساخته شده است. اندازه آن 450 در 450 متر و ارتفاعش 66 متر می باشد. با این حال بررسی های دقیق تر از این مکان حجم های مختلفی را نشان می دهد. این مجموعه متشکل از چندین سازه ساخته شده بر روی یکدیگر است که از قرن 3 قبل از میلاد تا قرن 9 میلادی شروع شد. تصویر زیر یک هرم ایستاده را بر روی سکو نشان می دهد. تنها پایه خود هرم 295 در 295 متر است، که یک حجم بسیار کوچکتر را ارائه می دهد ، در حالی که چولولا سومین هرم بزرگی می باشد که تا به حال ساخته شده است.

2 هرم خفرع (2.21 متر مکعب) (Pyramid of Khafre)

هرم خفرع

هرم خفرع بعد از هرم بزرگی که توسط پدر خوفو ساخته شد بزرگترین هرم جیزه است. با این حال به نظر می رسد در ارتفاع بلندتری ساخته شده است. طول پایه هرم 215.5 متر است و در اصل ارتفاع آن تا 143.5 افزایش یافت اما در حال حاظر 12 متر کوتاه تر است. از متمایزترین ویژگی های این هرم ، عالی ترین لایه از سنگ نرم می باشد ، که تنها سنگ پوششی باقی مانده در هرم جیزه است.

1 هرم بزرگ خوفو (2.58 ملیون متر مکعب) (Great Pyramid of Khufu)

هرم بزرگ خوفو

هرم بزرگ خوفو از قدیمی ترین و تنها باقی مانده از عجایب هفت گانه است . در طول یک دوره 20 ساله ، بیش از دو میلیون تکه سنگ برای ساخت هرم مورد استفاده قرار گرفت. این هرم 230 متر طول و 139 متر ارتفاع دارد. بنابراین در پایان ، پس از مرور تمام هرم های بزرگ ، هرم بزرگ خوفو ، بزرگترین هرمی می باشد که تاکنون ساخته شده است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد