زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شهرهای مینیاتوری برخی از معروف ترین ساختمان ها در جهان را دقیقا تکرار می کنند. آنها فرصت نهایی برای داشتن حسی شبیه به گالیور در لی لی پوت را ارائه می دهند. در یک روز شما می توانید برج ایفل را در کنار کلوسئوم و یا برج  کج پیزا در کنار تخت جمشید و یا حتی یک کلان شهر در مقیاس بسیار کوچک ببینید. این واقعا یک جهان کوچک است.

10 باغ های ممنوعه (Forbidden Gardens) 

باغ های ممنوعه

واقع در نزدیکی هوستون ، تگزاس ، باغ های ممنوعه ، یک موزه در فضای باز هستند که برخی از مکان های بزرگ تاریخی چین را تکرار کرده اند. نام این موزه از دو ویژگی عمده ی آن گرفته شده : مدل 1:20 مقیاس شهر ممنوعه با صدها ساختمان کاخ و مجسمه و زمین های کوچک برای راه رفتن و دیدن نمایشگاه ها. یکی از نمایشگاه ها ارتش معروف سرخ از آرامگاه اولین امپراتوری شین را نشان می دهد. تمام 6000 سرباز و ارابه ها در مقیاس یک سوم تکرار شده اند.

9 مینیاتورک (Miniaturk) 

مینیاتورک

مینیاتورک * واقع در استانبول و بزرگترین پارک مینیاتوری در جهان است. این پارک شامل 105 مدل از بناهای تاریخی استانبول ، آناتولی و استان سابق عثمانی است که در مقیاس 1.25 تکرار شده است. دو ساختار از عجایب هفت گانه جهان باستان ، معبد آرتمیس در افسوس * (Ephesus) و آرامگاه هالیکارناسوس * نیز برجسته می باشند. 

8 پنجره جهان (Window Of the World)

پنجره جهان

پنجره جهان در بخش غربی شهر شن ژن در چین واقع شده است. در اینجا حدود 130 کپی از برخی از معروف ترین جاذبه های توریستی در جهانی فشرده با 48 هکتار وجود دارد. برج ایفل با ارتفاع 108 متر بر افق تسلط دارد. آثار معروف دیگر شامل هرم بزرگ جیزه ، اهرام ثلاثه(جیزه) ، تاج محل و ... می باشد.

7 فرانسه مینیاتوری (France Miniature) 

فرانسه مینیاتوری

فرانسه مینیاتوری ، پارکی بیرونی در شکل فرانسه است ، که شامل حدود 160 بنای تاریخی فرانسوی و منظره ها در مقیاس 1:30 می باشد. موقعیت آثار تاریخی مینیاتوری تقریبا مرتبط با موقعیت واقعی آن ها در فرانسه است. مساحت این پارک کوچک شده بیش از 5 هکتار است و در منطقه اِلانکور (Élancourt) ، ایولین (Yvelines) در زمینی به مساحت 20 هکتار در نزدیکی کاخ ورسای واقع شده است . بسیاری از مدل ها متحرک می باشند ، و قطار در حال حرکت ، کشتی ها و قایق های بادبانی نیز وجود دارند. در طول زمستان این پارک بسته است.

6 مرکز نمایشگاه  شانگهای (Shanghai Exhibition Center)

مرکز نمایشگاه  شانگهای

نمایشگاه شانگهای در یک ساختمان مدرن پنج طبقه ای قرار دارد ، برنامه شهری برای نمایشگاه شانگهای ، برنامه ریزی و توسعه شهری شانگهای را نشان می دهد. محور این نمایشگاه مقیاس بزرگی از شهر شانگهای در سال 2020 است. مدل های پلاستیکی شفاف نشان می دهند که ساختارها به تازگی ساخته شده اند. بازدیدکنندگان می توانند شهر مینیاتوری را از کنار یا بالای گالری در حال اجرا ببینند. 

5 میدان جهانی توبو (Tobu World Square) 

میدان جهانی توبو

میدان جهانی توبو ، پارکی موضوعی در ژاپن است که دارای بیش از 100 ساختمان معروف در مقیاس 1:25 به همراه 140،000 مردم مینیاتوری می باشد. تکمیل این پارک مینیاتوری پنج سال طول کشید. آثار تاریخی شامل مجسمه آزادی ، هرم بزرگ جیزه ، کاخ باکینگهام و کلیسای سنت پیتر می باشد. در 24 آوریل امسال از آسمان خراش توکیو با مقیاس 1:25 با بیش از 26 متر ارتفاع در پارک پرده برداری شد. 

4 مادورُدام (Madurodam)

مادورُدام

مادورُدام ، مدلی 1:25 مقیاسی از شهری هلندی است و کوچکترین شهر هلند می باشد. این مکان دارای ساختمان های سنتی هلندی و مناظر معروف سراسر کشور است. ساختمان ها، بازارها ، کانال ها ، آسیاب های بادی ، فرودگاه ، بندر روتردام ، میدان سد و دلتا همگی با کوچکترین جزئیات ساخته شده اند. به جای یک شهری مینیاتوری ساکن ، در واقع مادرُدام پر از زندگی است. آسیاب های بادی می چرخند، هواپیما در فرودگاه فرود می آید، قطارها از میان پارک عبور می کنند و قایق ها شناور هستند.

3 موزه تمدن روم  (Museum of Roman Civilization)

موزه تمدن روم

موزه تمدن روم در شهری مدرن که زاییده افکار دیکتاتور فاشیست ، بنیتو موسولینی بود قرار دارد.این یکی از جالب ترین موزه های روم است ، با این حال ، با توجه به موقعیت دور آن ، بسیاری از گردشگران آن را از دست می دهند. این موزه دارای مدل معروفی از روم باستان می باشد که توسط ایتالو گیزمندی طراحی شده است. مدل بزرگ 20 در 20 متر ساختمانی از روم در اوایل قرن چهار ، زمان سلطنت امپراتور کنستانتین را نشان می دهد. این شهر مینیاتوری در مقیاس 1:25 می باشد که تکمیل کردن آن 36 سال طول کشید.این مدل را می توان در چند برداشت از فیلم گلادیاتور دید.

2 پارک تفریحی بیلوند (Legoland Billund)

پارک تفریحی بیلوند

پارک تفریحی بیلوند یک پارک اورجینال لگویی شکل در شهر بیلوند ، بزرگترین جاذبه توریستی در دانمارک ، خارج از کپنهاگ است که در کنار کارخانه اصلی لگو (Lego) قرار دارد. در قلب این پارک تفریحی ، مینی لند ، شهری مینیاتوری با نقاطی جذاب و معروف وجود دارد. بخش هایی متحرکی مانند پل ها، قایق ها و قطار ها که حتی واقعی تر از مینی لند هستند در اینجا دیده می شوند. توجه به مینی لند خیلی پیچیده است و تمام بلوک ها دقیقا در جای خود قرار دارند.

1 موزه هنر ملکه ها (Queens Museum of Art)  

موزه هنر ملکه ها

موزه هنر ملکه ها دارای چشم اندازی شگفت انگیز از شهر نیویورک است ، مدل مقیاس شهر نیویورک در سال 1964 برای نمایشگاه جهانی ساخته شد. مدل معماری 9335 فوت مربع شامل هر واحد ساختمانی ساخته شده قبل از سال 1992 در تمام پنج بخش نیویورک می باشد. مجموع 895000 ساختار فردی سه سال زمان برد و یک تیم 100 نفره آن ها را ساختند. در سال 1992 سازندگان مدل ها 60000 ساختار تغییر یافته را برای به روز رسانی به شهر مینیاتوری آوردند. در مارس 2009 این موزه اعلام کرد که قصد به روز رسانی چشم اندازها را بر اساس پیشرفته شدن دارد. برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی ، زمانی که ساخت و ساز یک مرکز تجاری جهانی کامل شد، جایگزین شدند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد