زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

با بازگشت به پاییز 1990 ، پارگرانلوند و ینگو برگکویست دیدگاهی برای ساخت کلبه اسکیموها به سبک سرخپوستی اما بزرگتر از آنچه در قبل ساخته شده داشتند. اولین کلبه اسکیموی آنها ، در شهر کوچک جاکاسجاروی در سوئد قرار داشت و گالری هنری ساده ای بود که مردم محلی کنجکاو از آن بازدید می کردند. هر ساله اندازه آن در قالب طرحی که هرگز تکرار نمی شود افزایش می یابد، اتاق های یخی در اواخر دهه ی نود برای افرادی بود که مایل به اقامت طولانی تر بودند. هتل یخی در جاکاسجاروی هنوز هم هر ساله بازسازی می شود ، اما امروزه هتل های یخی در چندین کشور شمالی دیگر ظاهر شده اند ، و به مسافران ماجراجویی که به دنبال مکانی خنک و دنج هستند خدماتی ارائه می دهند.   باید توجه داشته باشید که این مکان ها به گونه ای نیستند که شما بتوانید همیشه در آنجا اتاق پیدا کنید، بسیاری از هتل های یخی برای یکسال رزور می باشند.

10 هتل روستای برفی کیتیلا (Snow Village Hotel Kittila) 

هتل روستای برفی کیتیلا

اتاق های روستای برفی بالای مدار قطب شمال واقع شده اند ، و دارای مبلمان مجسمه یخی ، و همچنین دکوراسیون های یخی و برفی هستند. مهمان ها می توانند در کافه یخی غذا بخورند و یا از رقص و شادی در کلبه اسکیموها لذت ببرند. یا تنها می توانند از هنر مجسمه سازی باشکوه اطراف منطقه تعجب کنند. همچنین هتل روستای برفی کیتیلا فعالیت های سازمان یافته ای مانند ماهی گیری در یخ ، سفرکردن با سگ و اتومبیل برفی را ارائه می دهد.

9 استراحتگاه هوشینو برج تومامو (Hoshino Resort Tomamu the Tower) 

هوشینو برج تومامو

استراحتگاه آلفا تومامو در ژاپن ، ویژگی یک روستای یخی را دارد که مهمان ها می توانند در هتلی که اتاق غذاخوری ، اتاق خواب و حمام همه از یخ ساخته شده اند اقامت کنند. حتی شام هم در بشقاب یخی سرو می شود.  روي میز و صندلی های یخی همه با پوست گوسفند پوشانده شده است. به همه ميهمانان لباس خاصي از پوست گوسفند داده مي شود تا احساس سرما نکنند و در آخر مي توانند اين لباس ها را به همراه خودشان به خانه ببرند هرچند که اقامت در این هتل نمی تواند ارزان باشد، و حدود 50000 ین  (603دلار) در هرشب است. 

8 روستای برفی کانادا (Snow Village Canada) 

روستای برفی کانادا

روستای برفی کانادا واقع در جزیره سنت هلن (Saint Helen's Island) می باشد و حدود 5 کیلومتر از مرکز شهر مونترال فاصله دارد. هر ساله هتل شهر بزرگ و متفاوتی را از یخ و برف تولید می کند و ساختمان ها به صورت رنگارنگ در شب روشن می شوند. مهمان ها می توانند در یکی از وان ها آب گرم استراحت کنند و یا یک نوشیدنی در لیوان یخی بنوشند. اتاق ها و خانه های اسکیموها کاملا از یخ ساخته شده اند. تخت ها از یخ ، یک چهار چوب چوبی و یک تشک تشکیل شده اند. کیسه خواب حرارتی برای شب گرم نگه داشته می شود.

7 کلبه اسکیموهای روستای کاک اسلوتانن (Igloo Village Kakslauttanen) 

کاک اسلوتانن

کلبه اسکیموهای روستای کاک اسلوتانن در بالای مدار قطب شمال در لاپلند ، فنلاند قرار دارند و محل های اقامتی از شیشه و برف را ارائه می دهند. و همچنین دارای بزرگترین سونای بخار در جهان می باشند. این روستا دارای 4 رستوران می باشد، هر رستوران غذای لاپلندی مخصوص خودش مانند گوزن شمالی و ماهی قزل آلای کبابی را ارائه می دهد. حتی سونا بخار هتل هم دارای رستوران می باشد. در طول اقامت مهمان ها می توانند سفر زمستانی و هیجان انگیز خودشان را با گوزن شمالی نیرومند و یا اتومبیل برفی آغاز کنند.

6 هتل یخی بالا (Balea Ice Hotel)

هتل یخی بالا

هتل یخی بالا تنها هتل یخی رومانی است که 2000 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این هتل هرساله با طراحی جدید با آجرهای یخی بازسازی می شود. تمامی اتاق ها دارای تخت یخی با تشک راحت پوشیده شده از ملافه و خز نرم می باشد. همچنین به مهمان ها یک کیسه خواب برای شب داده می شود. این محل تنها با ماشین های کابلی قابل دسترسی می باشد و همچنین دارای رستورانی است که در آن غذاهای بین المللی ارائه می شود.

5 هتل برفی (Snow Hotel)  

هتل برفی

این هتل به طور کامل از برف و یخ ساخته شده است، و بخشی از قلعه برفی در فنلاند است که بزرگترین قلعه برفی در جهان می باشد. از سال 1996 ، هر زمستان با طراحی های متفاوت بازسازی می شود. با وجود تنظیمات مختلف آن ، قلعه برفی عناصر تکرار شونده کمی دارد: یک کلیسای کوچک ، یک رستوران و هتل. با درجه حرارت متوسط 5- ، تمام اتاق های هتل دارای تخت پوشیده شده از پوست بره و کیسه های خواب هستند. برخی از اتاق ها با کنده کاری زیبا روی یخ تزئین شده اند.

4 هتل برفی کرکنس (Kirkenes Snow Hotel)

هتل برفی کرکنس

هتل برفی کرکنس ، برای اولین بار در سال 2006 باز شد، و از آن به بعد برای مهمان های خود تجربه ای فوق العاده را در یکی از زیباترین محیط های نروژ فراهم کرد. این هتل در شهری از قطب شمال نزدیک مرز روسیه واقع شده است، و هر زمستان بازسازی و حدود 20 دسامبر باز می شود. این مکان به طور انحصاری با برف و یخ ساخته شده است و تخت هایی طبیعی با تشک برای خوابی راحت و سالم وجود دارند. کنار هتل یک ساختمان خدمات گرمایشی و یک رستوران عجیب و غریب گرم وجود دارد.

3 هتل یخی (Hotel de Glace)

هتل یخی

هتل یخی در 5 کیلومتری شمال شهر کبک ، در اولین دامنه کوه های لورنشن واقع شده است. این مکان اولین هتل یخی در شمال آمریکا می باشد، و از سال 2001 از یک میلیون نفر از سراسر جهان استقبال می کند. این هتل هر ساله اوایل ژانویه باز می شود، و فقط حمام ها گرم می باشند و در ساختار عایق جداگانه قرار دارند. و همچنین کلیسایی کوچک وجود دارد که مراسم عروسی در آن برگزار می شود. در ساخت اتاق های اين هتل از طراحی و مجسمه هاي زيبايی استفاده شده و نورپردازی هم تاثير به سزايی در زيبايی آن داشته است. 

2 هتل کلبه اسکیموهای آلتا (Alta Igloo Hotel)

هتل اسکیموهای آلتا

یکی دیگر از هتل های یخی نروژ ، هتل آلتا می باشد که هر ساله به طور کامل از برف و یخ ساخته می شود، و به مسافران تجربه ای منحصر به فرد را از کشور شمال دور ارائه می دهد. تشک چرم گوزن شمالی و کیسه خواب های فوق العاده گرم در هر اتاق ارائه می شود، اما یک درجه حرارت ثابت بین 4- و7- به مهمان ها اجازه می دهد تا حرارتی را در زیر لباس های خود داشته باشند. همچنین این هتل دارای یک سونا و 2 حمام آبگرم فضای باز برای گرم کردن و تمدد اعصاب است. و اتومبیل های برفی برای کشف محیط اطراف در دسترس می باشند.

1 هتل یخی (Ice Hotel)

هتل یخی 2

این هتل در روستای کوچک جوکاسجاروی قرار دارد که اولین هتل یخی جهان بود. بعد از اولین بازگشایی در سال 1990 ، هتل هر ساله از دسامبر تا آوریل بازسازی شده است. کل هتل از بلوک های یخ و برف ساخته شده که از رودخانه منجمد تورن آورده می شوند. حتی لیوان هایی که در کافه هستند از یخ ساخته شده اند! اسنادی که روی هتل یخی تمرکز دارند می توانند مربوط به زمان کشف جغرافیایی ملی باشند. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد