زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

دریاچه ها چه برفراز یک قله‌ آتشفشانی قرار گرفته و چه خود را در میان کوه‌های سر به فلک کشیده جای داده باشند ، جذابیت دریاچه‌ها انکار ناپذیر است.  زیبایی و چشم انداز تماشایی دریاچه‌ها ، انسان را وا می‌دارد برای تماشای آنها حتی به دورافتاده‌ترین نقاط این کره خاکی نیز سفر کند. همچنین این مظاهر طبیعت قادرند حتی معمولی‌ترین نقاط را نیز به گردشگاه‌هایی محبوب و دلپذیر تبدیل کنند. در ادامه 10 دریاچه‌ معروف و دیدنی جهان سر خواهیم زد و شما را با این شگفتی های طبیعی آشنا خواهیم کرد. 

10 دریاچه تیپسو (Tipsoo Lake)

دریاچه تیپسو

دریاچه تیپسو در واشنگتن ، ایالات متحده در ارتفاع 1615 متری از سطح دریا واقع شده و یکی از معروف‌ترین دریاچه‌های آلپاین (Alpine) به شمار می‌رود.  تیپسو به لطف قله‌ رِینیِر و پستی و بلندی‌های دیدنی که در پس زمینه‌ آن واقع شده، شهرتی خاص به دست آورده است. در بهار و تابستان اطراف این دریاچه با گل‌های رنگارنگی پوشیده می‌شود، گل‌هایی که  افسون و جاذبه‌ای خاص به آن می‌بخشند. مناظر دیدنی و مسیرهای متعدد پیاده روی،  از جمله دلایلی است که این نقطه را به  مکانی مناسب برای گشت و گذارهای خانوادگی تبدیل کرده است.

9 دریاچه‌ آبراهام (Abraham Lake) 

دریاچه‌ آبراهام

دریاچه‌ آبراهام به صورت مصنوعی و در شمال رودخانه‌ ساسکاچوان در غرب آلبرتا ، کانادا احداث شده ، با این وجود بسیار دیدنی بوده و از چشم اندازی خیره کننده برخوردار است. این دریاچه 32 کیلومتر امتداد داشته و عمده جذابیت آن در فصل زمستان نمودار می‌گردد ، زمانی که آب‌های آن یخ بسته و حباب‌های منجمد دیدنی را به معرض نمایش می‌گذارد. در واقعا این حباب‌ها که شاید در نگاه اول شبیه به پدیده‌ای عجیب و غیر عادی به نظر برسند، در اصل توسط گاز متان قابل اشتعالی که از اعماق دریاچه خارج می‌شود، شکل گرفته‌اند. پس اگر هدف مشاهده این حباب‌های شگفت انگیز است، فصل زمستان بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه است، زمانی که دمای هوا به زیر 30 درجه سانتیگراد می‌رسد.

8 دریاچه‌ تیکاپو (Lake Tekapo)

دریاچه‌ تیکاپو

محل قرار گیری دریاچه‌ تیکاپو ، مکانی دیدنی است که توسط بخش جنوبی آلپ قرار گرفته است. کلیسای چوپان خوب (Good Shepherd) ، که در سال 1935 ساخته و در ساحل این دریاچه واقع شده ، یکی از شناخته شده‌ترین مکان‌های جهان به شمار می‌آید. محیط اطراف این دریاچه به ویژه در اواخر بهار و اوایل تابستان به اوج زیبایی خود می‌رسد ، زمانی که کم کم موعد شکفتن گل‌های لوپین فرا خواهد رسید. این نقطه در تمام طول سال پذیرای گردشگران است، اما از اوساط ماه نوامبر تا دسامبر زمان  مناسب تری برای این سفر است.

7 دریاچه‌ تاهو (Lake Tahoe) 

دریاچه‌ تاهو

بزرگترین دریاچه آلپاین در آمریکای شمالی و یکی از  ، دریاچه‌ تاهو است که تقریباً دو میلیون سال قدمت داشته و در عصر یخبندان شکل گرفته است. امروزه این منطقه بیشتر برای تمدد اعصاب و کسب آرامش مورد استفاده بوده و به دلیل پیست‌های اسکی به شهرت رسیده است ، همچنین انواع ورزش‌های آبی نیز در این منطقه انجام می‌شوند که گردشگران بی‌شماری را جذب این نقطه کرده‌اند. دریاچه‌ای زیبا، فعالیت‌های آبی متنوع، اسکی و مسیرهای پیاده روی دیدنی، این نقطه را به مکانی پر طرفدار تبدیل نموده است.

6 دریاچه جِندین (lake Gjende or Gjendin )

دریاچه جِندین

دریاچه یخچالی جِندین در نروژ ، 18 کیلومتر امتداد دارد و توسط سراشیب‌های کوهستانی احاطه شده است. این دریاچه  با رنگ زمردین خاص و تماشایی خود ، جلوه‌ای متفاوتی دارد . این رنگ توسط ذرات ریز صخره‌ای که به نام “گرد صخره‌ای” یا پودر یخچالی”  نامیده می‌شوند تولید شده ، و بوسیله رودخانه مورو به این نقطه حمل می‌شوند. در این منطقه امکانات متنوعی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده که این دریاچه را به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار مبدل نموده است. پارک ملی jotunheimen که نامش به معنی “سرزمین غول‌ها” است، با مسیرهای پیاده روی متعدد و فرصت‌هایی مناسبی که برای صعود از کوهستان در اختیار افراد قرار می‌دهد ، در جذب بازدیدکنندگان بی شمار به خوبی موفق عمل کرده است.

5 دریاچه‌ مک دونالد (Lake McDonald) 

دریاچه‌ مک دونالد

دریاچه‌ مک دونالد در مونتانا ، ایالات متحده آمریکا با 16 کیلومتر درازا و بیش از 1.6 کیلومتر پهنا ، توسط فعالیت یخچال‌ها شکل گرفته است . مک دونالد یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های  پارک ملی گلیشر (Glacier National Park) به شمار می‌رود. دریاچه مک دونالد توسط کوهستان میشن (Mountain Mission) احاطه شده و خانه گونه‌های متعددی از ماهی است. از سوی دیگر به همین دلیل ، خرس‌ها را نیز می‌توان در گوشه و کنار و در اطراف دریاچه مشاهده کرد. مشاهده‌ زیبایی‌های این دریاچه و محیط اطراف آن و پیاده روی در مسیرهای دیدنی ، از جمله جذابیت‌هایی است که مسافران را برای سفر به این ناحیه تشویق می‌کند.

4 دریاچه کاررا (General Carrera Lake) 

دریاچه کاررا

دریاچه‌ی کاررا در منطقه پاتاگونیا واقع شده و بین دو کشور آرژانتین و شیلی مشترک است. قسمتی از آن که در خاک شیلی واقع شده به نام دریاچه‌ ژنرال کاررا شناخته شده، در حالی که در آرژانتین ، به نام دریاچه بوینس آیرس خوانده می‌شود. کاررا ویژگی‌های متعددی دارد که در کنار آنکه دومین دریاچه عمیق آمریکای جنوبی است ، دریاچه آب شیرین بوده و جلوه دیدنی آن بین رنگ‌های زمردین ، فیروزه‌ای ، سبزآبی و نیلگون متغیر است. این دریاچه با غارهای از جنس مرمر احاطه شده  و شاید جالب‌ترین ویژگی این مکان نیز سفر با قایق در میان این حفره‌های مرمری است.

3 دریاچه هالشتاتر (Hallstätter See Lake or Hallstatt)

دریاچه هالشتاتر

دریاچه هالشتاتر یا هالشتات در اتریش به دلیل دهکده  تماشایی که در خط ساحلی آن واقع شده به شهرت رسیده است. هالشتات یک مقصد گردشگری معروف بوده و فعالیت‌های تفریحی و سرگرمی متعددی در این ناحیه ارائه می‌شود. در تابستان بازدید کنندگان می‌توانند در اطراف دریاچه به گشت و گذار پرداخته و در جستجوی زیبایی‌های منطقه به سیر و سیاحت بپردازند. همچنین می‌توان به شنا کردن در دریاچه یا قایقرانی پرداخت. در مجموع مناظر زیبا و امکانات رفاهی گسترده، این نقطه را به مکانی محبوب و مشهور تبدیل کرده است.

2 دریاچه کلیموتو (Kelimutu Lake)

دریاچه کلیموتو

دریاچه کلیموتو دارای در سه بخش مجزا و درست برفراز یک قله‌ آتشفشانی واقع شده و در نزد گردشگران بسیار محبوب و معروف می‌باشد. گردشگران اغلب از بالی به مقصد این دریاچه سوار هواپیما می‌شوند، همچنین یک مسیر مستقیم از مونی به این مکان وجود دارد. این دریاچه در مرکز جزیره‌ فلورس * و در پارک ملی واقع شده است. عامل اصلی در جلب اقبال عمومی، رنگ بندی متنوع آن است. این دریاچه معمولاً به رنگ‌های قرمز، سبز و آبی مشاهده می‌شود، هر چند این رنگ‌ها بسته به بخارات آتشفشانی تغییر می‌کنند.

1 دریاچه‌ کومو (Lake Como)

دریاچه‌ کومو

دریاچه‌ کومو  در لومباردی (Lombardy) ، ایتالیا یکی از معروف‌ترین دریاچه‌های اروپا که به دلیل برخورداری از امکاناتی مناسب همچون فعالیت‌های متنوع تفریحی، ویلاها و خطوط ساحلی دیدنی ستارگان و افراد مشهور را جلب خود نموده است. این دریاچه با شکل انحنا دار خود خطوط ساحلی گسترده‌ای ایجاد نموده و در نتیجه ، نقاط فراوانی برای استراحت و گشت و گذار در اطراف آن فراهم شده است. دهکده‌های زیبایی که در اطراف این دریاچه قرار گرفته‌اند ، اسباب راحتی مسافران را در تمام طول سال مهیا می‌کنند. فعالیت‌های آبی متنوع، مسیرهای پیاده‌روی دیدنی و طبیعت زیبا در مجموع این ناحیه را به مقصد گردشگری معروفی تبدیل کرده است.

 

 

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد