زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تقريبا همه مردم سواحل و راه رفتن روي شن‌هاي کناره درياها را دوست دارند. در اين بين آن‌هايي که اين حقيقت را انکار مي‌کنند شايد در طول عمر خود هيچگاه تجربه نزديک شدن به چنين مناطقي را نداشته بودند.
آفتاب درخشان، پهناي بيکران آبي آسمان، شن‌هاي روان زير پاها، نسيم خنک و آب‌هاي کريستالي روشن و درخشان چيزهايي نيستند که بتوان به آساني از کنار آنها گذشت و يا در صوررت مشاهده نسبت به آنها بي تفاوت بود.
اما در اين بين، شن‌ها و سواحل اسرار آميز نيز وجود دارند، مناطقي مناسب براي آندسته از ماجراجوياني که در پي سواحل مشخصي مي‌گردندو جايي که احساس تنهايي کرده و و در خلوت به نجات برسند.
اين سواحل برخلاف ديگر مناطق اين چنين، در مرکز توجهات قرار نگرفته‌اند، نمي‌توان به آنها لقب جاذبه‌هاي ساحلي داد. زيرا سرزمين‌هاي دور افتاده‌اي هستند که به جز اندک افرادي، کسي سراغي از آنها نمي‌گيرد.
آنچه که در ادمه مي‌آيد فهرستي از سواحل بياباني و مشخصات و ويژگي‌هاي منحصر به فرد آنها است که در عين دور افتادگي،‌ جذابيت ناشناخته‌اي را دارا هستند.

1- ساحل گربه وحشي، سواحل ملي پوينت رايز، کاليفرنيا:
از زمانيکه براي دستيابي به اين ساحل بايد بيش از پنج مايل راه پيموده شود، ديگر هيچ گردشگري شاهد صفوف طولاني جمعيت‌هايي نخواهد شد که در امتداد خط ساحلي 30 مايلي آن در شمال سان‌فرانسيسکو چادر زده باشند.
هنگام غروب خورشيد، گردشگران در صورت برخوردار بودن از مجوزهاي لازم، مي‌توانند در خط ساحلي آن آتشي به پا کرده و از طبيعت اطراف لذت ببرند.

2- کايو کاستا، فلوريدا:
قرار گرفتن در حصار جزيره‌اي واقع در جنوب ساحل خليج فلوريدا، باعث شده است تا دسترسي به آن تنها با غايق‌هاي خصوصي يا لنچ‌هاي مسافرتي کوچکي که به ازاي 25 دلار براي هر فرد مسافرت مي‌کنند صورت پذيرد .
از لذت‌هاي سفر به اين ساحل، قدم زدن در امتداد 9 مايلي از ساحل مملو از شن‌هاي سفيد است که براي هر گردشگري جذاب است.

3- ساحل صورتي، باربودا، آنتيگوا و باربودا:
قايق‌رانان و مسافران هر روزه خواهرخوانده جزيره آنتيگوا، معمولاً بيش‌تر از خليج سفلي که در شمال غرب ساحل باربودا قرار دارد، مسافرت نمي‌کنند. خليج سفلي به اندازه کافي براي آن‌ها زيبايي و جذابيت داشته و سرآغاز مطمئن و مناسبي براي تماشاي يکي از بزرگترين پناهگاه‌هاي پرندگان سريع پرواز جهان است.
اما زيبايي واقعي اين جزيره، ساحل صورتي آن است. اين ساحل، که مأوا و مسکن فلامينگوها است، هشت مايل طول داشته و به خط جنوبي ختم مي‌شود.

4- لس فريلز، اکوادور:
ساکنان اکوادور، هنگامي که مي‌خواهند سواحل خود را با اکثر ساحل‌هاي زيباي آمريکاي جنوبي مقايسه کنند،‌ساحل لس فريلز را به رخ مي‌کشند. اين ساحل که بيشتر ماه‌هاي ساحل خشک و بياباني است، مخصوصاً در ماه‌هاي زمستاني ژوئن و ژولاي بخشي از پارک ملي توسعه نيافته و راه‌اندازي نشده در منطقه ماکاليلا اکوادور است که در آينده‌اي نزديک به يکي از جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي اين کشور تبديل خواهد شد.

5- خليج آبي مايا هويتاس، پورتووايارتا،‌مکزيک:
مسافراني که هر روز از مسير پورتو وايارتا مي‌گذرند، اين ساحل پوشيده از نخل را مي‌شناسند. اين ساحل که تنها به وسيله قايق سهل‌الوصول است و در يک خليج کوچک در جنوب خط پاياني خليج باندراس قرار دارد از جمله جاذبه‌هاي منحصر به فردي است که خود را از ديگر مناطق تفريحي مکزيک جدا کرده است.
قدم زدن با پاهايي برهنه بر روي شن‌هاي روان اين ساحل، علاوه بر آرامش بخشيدن به جسم، گرمايي لطيف را به روح و جان انسان انتقال مي‌دهد.

6 - ساحل مخزني، سيدني:
آنطور که به نظر مي‌رسد، ساحل مخزني در حقيقت ساحل پنهاني است که تقريباً از آن مي‌توان تمام سيدني را مشاهده کرد.
اين ساحل به عنوان بخشي از پارک ملي بندر سيدني در محاصره و پوششي از صخره‌هاي خشن محافظت مي‌شود.
قرار گرفتن در زوايه‌ايي مماس با سيدني راهي کوتاه را براي دست يابي به آن مهيا کرده و فرصت خوبي را براي گردشگران به منظور جدا شدن از هياهوي شهري به آرامش طبيعت فراهم مي‌آورد.

7- ساحل پوليهوا، لاناي، هاوايي:
براي رسيدن به اين ساحل، گردشگران بايد از مسير بزرگراهي به نام پولي هوا سمت شمال شهر لاناي را در پيش گرفته و با عبور از منظره اسرارآميز باغ خدايان به اين ساحل برسند. شدت بسيار بالاي گرما در اين منطقه شبه بياباني به قدري است که گردشگراني که با اتومبيل‌هاي بدون سقف در آن حرکت مي‌کنند را به شکل گوجه‌هاي آفتاب سوخته در مي‌آورد.
با اين وجود،‌ سطح شني اين ساحل هنوز هم ياد آورد نوازش لايه‌هاي زلال و شفاف آب‌ها است که روزگاري دانه‌هاي ريز و لغران آنرا به اين سو و آن سو مي‌غلتاندند. آفتاب سوختگي در اين ساحل بياباني شايد به تصور روزگراني غريب بيارزد.

8- ساحل سفيد، مراکش:
جايي که بيابان ساهارا به دريا مي‌پيوندند، ساحل سفيد مراکش را مي‌توان مشاهده کرد که منظره‌اي منحصر به فرد را در مقايسه با ديگر سواحل به خود اختصاص داده است.
اين ساحل پوشيده از شن‌هاي روان و با امتدادي به طول 25 مايل، به مکان مهيجي براي ماهيگيران و موج سواراني تبديل شده است که از اقصي‌نقاط جهان به اين مکان مسافرت مي‌کنند.

9- ساحل پولزبي، کيا، يونان:
جزيره کيا، که تاريخ و طبيعت را به هم آميخته است، مزين به ‌راه‌هايي سنگي است که مقصد مناسبي را براي تفريحي يک روزه به وجود آورده است.
اما از آنجايي که اين جزيره در مسير راه‌هاي اصلي آتن قرار ندارد تنها عده محدودي از گردشگران خارجي و حتي يوناني، براي ديدن آن زحمت مسافرت را متقبل مي‌شوند.
از اين ميان، تنها کساني موفق به کشف ساحل پولز‌بي در جنوب شرقي آن مي‌شوند، که سختي راه را به جان خريده باشند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد