زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شهرهای دوستدار دوچرخه ، شهرهایی هستند که نمی توانند رقابت های دوچرخه سواری را به جای وسایل نقلیه موتوری ترک کنند. این باعث می شود تا عبور و مرور بر روی دو چرخ آسان شود، و در گاز، بیمه  ماشین و چیزهای دیگر صرفه جویی شود. علاوه بر این، باعث می شود تا شهروندان سالم بمانند، در حالی که به ترویج کیفیت هوا هم کمک می کند، و راهی عالی برای گردشگران در کشف مقصدی جدید می باشد. 

10 پکن (Beijing) 

پکن

پکن دارای سابقه طولانی برای استفاده از دوچرخه در خیابان هایش می باشد. در حالی که استفاده از دوچرخه در حال کاهش است، و منطقه به خاطر آلودگی اش بدنام شده، اما هنوز هم رفت و آمد با دوچرخه نسبتا آسان می باشد. با وجود فقدان چشم اندازهای پر از تپه، رکاب زدن در سرتاسر شهر سخت نمی باشد، و مسیرها و خطوط متعددی برای دوچرخه سواری وجود دارد. اگرچه اسکوتر و دیگر وسایل نقلیه موتوری کوچک این مسیرها را گرفته اند. به علت آلودگی هوا مقامات در حال تشویق مردم برای استفاده از دوچرخه هستند.

9 پاریس (Paris)

پاریس

تصویری فرهنگی و بسیار عاشقانه از فرانسه وجود دارد که شامل تمرین برای دوچرخه سواری می باشد. با این حال این تصویر تنها برای این کشور زیبا اعمال نمی شود. پاریس کاملا در دسترس دوچرخه سواران است. این شهر قطعا رکاب زدن از یک مکان زیبا به مکانی مقرون به صرفه تر و سرسبزتر را فراهم می کند. علاوه براین، مسیرهای دوچرخه سواری در سراسر پاریس، همچنان بیشتر و گسترده تر می شوند. در ترویج دوچرخه سواری به عنوان نوعی از محیط زیست، شهرها در روزهای یکشنبه برخی از جاده های خود را به روی ماشین ها می بندند، اما برای دوچرخه سواران باز هستند.

8 بوداپست (Budapest)

بوداپست

بوداپست دارای یک سیستم حمل و نقل توسعه یافته می باشد که به مسافران گزینه های فراوانی را ارائه می دهد. با این حال اکثر مردم زمانی که می خواهند گزینه ای را برای حمل و نقل انتخاب کنند، دوچرخه را انتخاب می کنند. با آب نماها و چمن هایی که در مسیرهای دوچرخه سواری است ، تعجبی ندارد که مردم رکاب زدن در سراسر شهر را به جای درگیر شدن در سر و صدا، دود و ترافیک انتخاب کنند. مهم است به یاد داشته باشیم که بوداپست برخی قوانین و آداب رایج خود را دارد وقتی دوچرخه سواری می کنید برخی از مسیرها با موتورسیکلت ها مشترک است، بنابراین به یاد داشته باشید که دستورالعمل ها را بخوانید تا ایمن بمانید. 

7 بارسلونا (Barcelona) 

بارسلونا

بارسلونا شهری است که گردشگران به راحتی می توانند با دوچرخه در آن حرکت کنند. مسیرهای خوش منظره و زیبا از آسان به سخت طبقه بندی می شوند، و مکان هایی برای اجاره دوچرخه وجود دارند. حتی تورهای دوچرخه سواری هم در این شهر می باشند. چیز خاصی در مورد مجاورت بین طبیعت و منظره های شهر و جادویی واقعی در دوچرخه سواری در بارسلونا وجود دارد. با این حال مسیرهای شهری هستند که دوچرخه سواران را از طریق معابر اصلی شهر به مراکز خرید و تفریح می برند. 

6 ریو دو ژانیرو (Rio de Janeiro) 

ریو دو ژانیرو

واگن برقی ، اتوبوس ها و وسایل حمل ونقل عمومی دیگر ،رفت و آمد در شهر ریو دو ژانیرو را نسبتا آسان می کند. بسیاری از ساکنان نیاز به حمل و نقل نسبتا ارزان دارند که دوچرخه این چنین است، اما این شهر بیش از یک گروه دوچرخه را ارائه می دهد. در سال های اخیر، ریو دو ژانیرو تبدیل به یکی از شهرهایی شده است که پس از شهرهای محبوب دوچرخه سواری مانند آمستردام و برلین، این نمونه را آغار کرده است. گردشگران مسیرهای دوچرخه سواری و همچنین مکان هایی را برای قفل کردن آن ها در اطراف سواحل مشهور جهان پیدا خواهند کرد.

5 مونترال (Montreal) 

مونترال

مونترال دارای یک شبکه ی بزرگ از مسیرهای دوچرخه سواری می باشد، و این مسیرها سفر کردن در سرتاسر شهر را با دوچرخه امکان پذیر می کنند. برای اینکه این ساختار بهتر شود، این شهر برنامه ای را در سال 2009 برای به اشتراک گذاشتن دوچرخه ها در طول این شبکه آغاز کرد. با استفاده از یک ایستگاه پرداخت ساده ، کاربران هزینه مورد نیاز را واریز کرده و دوچرخه از جایگاه بیرون می آید. با استفاده از این سیستم دوچرخه سواری در شهر این امکان برای افرادی که دوچرخه ندارند هم فراهم می شود. و همچنین باعث می شود گردشگران هم دوچرخه ای برای خودشان داشته باشند. 

4 توکیو (Tokyo)

توکیو

دوچرخه سواری یک راه عالی برای رفت و آمد و گردش در توکیو است. پارک های پوشیده از چمنی وجود دارند که دوچرخه سواران می توانند از میان آن ها عبور کنند. در مناطق دوچرخه سواری آن ها از مغازه ها، رستوران ها، نقاط دیدنی و جاهای دیگر می گذرند. مانند شهرهای دیگر دوستدار دوچرخه سواری، توکیو دارای چندین گزینه برای اجاره دوچرخه می باشد، و مغازه هایی برای خرید و تعمیرات وجود دارد. کسانی که با مسیرهای دوچرخه سواری در شهر ناآشنا هستند، به راحتی می توانند یک لیست تور دوچرخه سواری خوب تهیه کنند.

3 برلین (Berlin) 

برلین

برلین دارای تعدادی وسایل حمل و نقل از تکنولوژی بالا تا دوچرخه می باشد. به لطف مسیرهایی خوب ساخته شده ، دوچرخه سواری در برلین آسان می باشد. این مسیرها کاملا اتوبان نیستند، اما آن ها دوچرخه سواران را به جایی که نیاز دارند می رسانند. دوچرخه کالسکه ای هم وجود دارد،که یک نفر به راحتی می تواند بنشیند در حالی که فرد دیگری رکاب می زند. همچنین به زودی دوچرخه سواران قادر به استفاده از سیستم به اشتراک گذاری دوچرخه خواهند بود.

2 کپنهاگ (Copenhagen) 

کپنهاگ

در کپنهاگ بیش از 35% از شهروندان برای رفتن به محل کار ، مدرسه و جاهای دیگر از دوچرخه استفاده می کنند. این تا حد زیادی به لطف مسیرهای گسترده دوچرخه سواری موجود در شهر و اقدامات امنیتی مانند شاخص های جداگانه برای مسیرهای دوچرخه سواری در برخی از مناطق است. برای هزینه های کوچک، گردشگران و شهروندان به طور یکسان می توانند از دوچرخه هایی که متعلق به شهر است استفاده کنند. آن ها در سراسر مناطق شلوغ پراکنده می باشند. امکانات کپنهاگ بسیار خوب می باشد، به طوری که شهرهای دیگر ساختار دوچرخه سواری خودشان را از اینجا نمونه برداری می کنند.

1 آمستردام  (Amsterdam)

آمستردام

شاید آمستردام معروف ترین شهر برای مسیرهای دوچرخه سواری باشد. تعداد دوچرخه های آمستردام از مردم بیشتر است. گردشگران می توانند مردم را از تمام طبقات، شغل ها و سنین در حال استفاده از دوچرخه ببینند زیرا در این شهر استفاده از آن از رانندگی کردن با خودرو آسان تر است. متاسفانه دوچرخه ها به صورت مداوم به سرقت می روند، بنابراین گردشگران، مسافران و دوچرخه سواران تفریحی باید دوچرخه های خودشان را در یکی از پارکینگ های امن شهر بگذارند. 

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد