زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و برای بسیاری از جزایر عجیب و غریب که دارای سواحل خیره کننده ، جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری و فرهنگ های گوناگون می باشد شناخته شده است. تعداد زیادی از این جزایر در حال حاضر به دلیل آب های روشن و صخره های مرجانی رنگارنگ ، نقطه ای محبوب برای غواصی می باشد. با این حال ، نقاط گردشگری جزایر مالزی فقط شامل سواحل و غواصی نیست. در اینجا می توانند روستاهای استعماری ، معابد زیبا ، استراحتگاه های شگفت انگیز را مشاهده کرد. اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جزایر مالزی در زیر داده شده است.

10 پالو پانگکور (Pulau Pangkor)

پالو پانگکور

پالو پانگکور یا پنگکور (به معنی جزیره زیبا) یک جزیره بسیار زیبا می باشد که اکثر توریست ها آن را برای فضای آرام و سواحل سفید رنگش انتخاب می کنند. گردشگران می توانند از جاذبه های گشت و گذار مانند معبد چینی فو لین کنگ ، معبد کالی امان ، و باقی مانده های یک قلعه هلندی لذت ببرند. فعالیت های برای اوقات فراغت در اینجا فراوانند، مانند قایقرانی، جت اسکی، کوه پیمایی و شنا در شب در میان پلانکتون های آبی درخشان. 

9 پالو کاپاس (Pulau Kapas) 

پالو کاپاس

در حدود 6 کیلومتری ساحل مرانگ ، جزیره کاپاس قرار دارد. پالو کاپاس  به معنی جزیره پنبه ای می باشد، نامی که با توجه به سواحل سفید و نرم ، توسط مردم محلی به آن داده شده است.غواصان به خاطر آب های آرام و زیبا که مملو از انواع موجودات دریایی می باشند، از این جزیره دیدن می کنند. 

8 پنانگ (Penang)

پنانگ

پنانگ از لحاظ تاریخی به دلیل موقعیت مهم خود در مسیر تجارت دریایی ، به عنوان مروارید شرق در نظر گرفته می شود و جزیره ای بزرگ و رنگارنگ می باشد که توسط فرهنگ های گوناگون ، میراث و غذاهای مشهور شکل گرفته است.کارهایی که در اینجا باید انجام شود، قدم زدن یا کالسکه سواری در اطراف جورج تاون تاریخی و دیدن ساختمان های استعماری اش، دیدن قصرهای باشکوه، معابد دوست داشتنی و هتل های چشمگیر،است. گردشگران فعالیت های زیادی شامل خرید عالی، آشپزی تا اسب سواری در ساحل، عکاسی در معبد مارها، سواری با تراموای برقی، را تجربه خواهند کرد.

7 پولا تنگول (Pulau Tenggol)

پولا تنگول

تنگول به گردشگران حس بودن در جزیره خصوصی خودشان را می دهد. این جزیره به طوری سنتی غیر مسکونی بود ، اما در حال حاظر شامل چندین هتل می باشد. سواحل سفید و درخشان تنگول، توسط جنگل های استوایی زمرد رنگ احاطه شده اند.این جزیره  کوچک، توسط ماهی گیران و غواصان تبدیل به مکانی ارزشمند شده است. 

6 سیپادان (Sipadan) 

سیپادان

سیپادان در نزدیکی سواحل شرقی جزیره بورنئو ، مالزی قرار دارد و افسانه ای میان غواصان متخصص است.این منطقه پر از گونه های عجیب و غریب از جمله ماهی های رنگارنگ ،لاک پشت های دریایی و کوسه ها می باشد. اخیرا، سیپادان به منطقه ای حفاظت شده، تبدیل شده است و در حال حاظر تمام استراحتگاه های این جزیره تعطیل می باشند. با این حال غواصان هنوز اجازه دارند،اما آنها با قایق در داخل و خارج از خشکی اصلی و جزایر دیگر عبور می کنند. زمینه  عالی برای کشف سیپادان ، جزیره مابول است که محل قرار گرفتن چندین هتل سطح بالا و چند هتل ارزان قیمت می باشد.

5 پولا مابول (Pulau Mabul) 

پولا مابول

مابول یک جزیره کوچک در سواحل شرقی مالزی است که سواحلی زیبا از درختان نارگیل، شن و ماسه ی نرم و سفید و آب های فیروزه ای در آن نمایان می شوند و یکی از بهترین مقصدهای جهان برای غواصی می باشد.همچنین این جزیره دارای یکی از متمرکزترین ذخایر موجودات کوچک دریایی در جهان است.در اینجا گردشگران به راحتی می توانند برای دیدن جاذبه هایی مانند روستاهای سنتی با کلبه های کاهگلی ، در اطراف جزیره قدم بزنند.

4 ردانگ (Redang)

ردانگ

ردانگ یکی از بزرگترین جزایر واقع در سواحل شرقی مالزی است که برای سواحل شن و ماسه  سفید و آب های زلال و شفافش ، محبوب می باشد. صخره های مرجانی ، محلی برای گونه های مختلف مانند ماهی نمو ، بچه کوسه و چتر دریایی می باشند که ردانگ را تبدیل به مقصدی محبوب برای غواصان کرده است.گردشگرانی که مایل به غواصی هستند هیچ کمبود تجهیزاتی را در اینجا نمی بینند.

3 پولا تیومن (Pulau Tioman)

تیومن

تیومن  یا تیومان ، توسط بسیاری از افراد به عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان در نظر گرفته شده است. اگرچه تیومن یکی از مهم ترین جزایر تجاری توسعه یافته مالزی است، اما هنوز هم بسیاری از زیبایی های طبیعی و حیات وحش خودش که شامل سوسمارها می شود را حفظ کرده است. از آنجایی که تیومن توسط صخره های مرجانی احاطه شده ، این جزیره مرکزی عالی برای غواصی می باشد. در اینجا گردشگران نیز می توانند از جنگل ها، شنا زیر آبشارها،دیدن مزرعه لاک پشت ها و تجربه کردن فرهنگ های محلی در روستاهای سنتی، لذت ببرند.

2 جزایر پرهنتیان (Perhentian) 

جزایر پرهنتیان

جزایر پرهنتیان در نزدیکی سواحل شمال شرقی مالزی ، نه خیلی دور از مرز تایلند قرار دارند. دو جزیره اصلی آن، پرهنتیان بسار ( پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) می باشد. آن ها دارای برخی از زیباترین سواحل مالزی و غواصی عالی با محل اقامت ارزان هستند. همچنین گردشگران می توانند جنگل های استوایی که بسیاری از زمین های جزیره را پوشانده اند، را تجربه کنند.

1 لنکاوی (Langkawi)

لنکاوی

لنکاوی ، بهترین و شناخته شده ترین مقصد برای تعطیلات در مالزی است که یک مجمع الجزایر از 99 جزیره مالزی در دریای آندامان می باشد. این جزایر در نزدیکی مرز تایلند و در دریای آندمان واقع شده اند. تاکنون بزرگترین جزایر ، جزیره پالائو لنکاوی با جمعیت حدود 65000 نفر،تنها جزیره مسکونی نزدیک پولا توبا می باشد. لنکاوی به همراه بسیاری از مناظر متنوع از ساحل ها، کوه ها، جنگل های انبوه، و تالاب ها،عالی ترین چیزها را برای دیدن و انجام دادن به گردشگران ارائه می دهد. فعالیت های محبوب در اینجا، سوار شدن تراموای برقی ، و قدم زدن بر روی پل آسمان برای دیدن مناظر باورنکردنی می باشد. گانانگ رایا در نزدیکی بلندترین قله لنکاوی قرار دارد که ویژگی های یک هتل راحت، رستوران ها و برج های پر زرق و برق را در اوج خودش دارد. بسیاری از جاذبه های گردشگری مانند، زمین های برنج لامن پادی، آکواریوم های داخلی در زیر آب، و روستاهای شرقی که در آن گردشگران می توانند از نمایش فرهنگ ها، تماشای مارگیرها و فیل سواری لذت ببرند، در اینجا وجود دارند.

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد