زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جین دینی است که صلح طلبی و راه بدون خشونت را نسبت به تمام موجودات زنده تجویز می‌کند. با توجه به جین هدف از زندگی خنثی‌سازی اثرات منفی سرنوشت از طریق تصفیه روحی و جسمی است. این فرایند منجر به آزادی همراه با صلح درونی طبیعی بزرگ است. در حدود ۴.۲ میلیون نفر در هند و در حدود ۶ تا ۱۲ میلیون نفر پیرو جین در سراسر جهان وجود دارد. معبد جین با توجه به اینکه در چه جایی در هند قرار دارد به نام دراسار یا مندیر شناخته می‌شود. آن‌ها معمولا از سنگ مرمر ساخته شده‌اند که در لیست زیر معابد شگفت انگیز جین در هند را معرفی می‌کنیم.

7 لال مندیر (Lal Mandir)

لال مندیر

لال مندیر درست در مقابل لال قلعه عظیم واقع شده که قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین معبد جین در دهلی نو است. معبد در اصل در ۱۵۲۶ ساخته شده است و در گذشته دستخوش تغییرات و اضافات زیادی شده و در اوایل قرن ۱۹ توسعه داده شد. معبد ماسه سنگ قرمز نیز به عنوان لال مندیر شناخته شده است.

6 سوناگیری (Sonagiri)

سوناگیری

شهر کوچک سوناگیری (به معنای قله طلایی) بر روی تپه‌ای در مرکز هند واقع شده است. چند معبد جین سفید بی عیب در اطراف سوناگیری پراکنده شده است. زائران و گردشگران برای بالا رفتن نیاز به طی کردن ۳۰۰ پله با پای برهنه دارند. که مسافران در بالا می‌توانند تعداد بی‌شماری از معابد سفید و دیگر معابد را ببینند.

5 معابد جین خاجوراهو (Khajuraho Jain Temples)

معابد جین خاجوراهو

روستای خاجوراهو یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در هند است. این مجموعه به خاطر مجسمه‌سازی وابسته به عشق شهوانی خود که در قرون وسطی تراشیده شده‌اند مشهور است. معابد در طول ۲۰۰ سال، از ۹۵۰ تا ۱۱۵۰ در طول حکومت چندلا ساخته شد. خاجوراهو خانه‌ی جامعه بزرگ و شکوفای جین بود. جین‌ها ظاهرا در سمت شرق شهر زندگی می‌کردند و تعدادی از معابد جین در این بخش از خاجوراهو سالم باقی ‌مانده‌اند. دو عدد از معابد بزرگ هنوز هم در وضعیت خوبی از نظر سالم بودن ایستاده اند.

4  معبد گوماتارایا (Gomateshwara Temple)

معبد گوماتارایا

مجسمه یکپارچه گوماتارایا بر روی تپه‌ای در شهر سراوانابلگولا قرار دارد. گوماتارایا پسر دوم پروردگار آدیناتا بود. مجسمه سنگی یکپارچه با ۱۷.۳۸ متر ارتفاع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجسمه یکپارچه در جهان شناخته می‌شود ؛ در حدود سال ۹۸۳ میلادی توسط چاواندریا ، وزیر پادشاهی گانگا ساخته شده است. در هر ۱۲ سال یک بار از جشنواره ماهامستاکابشیکا مجسمه گوماتارایا در شیر، کشک، روغن، زعفران و طلا و سکه غرق می‌شود.

3 معابد دیلوارا (Dilwara Temples)

معابد دیلوارا در نزدیکی کوه ابو قرار دارد و برای استفاده خیره کننده خود از سنگ مرمر در جهان مشهور هستند. تزئینات در سقف ، راهروها، ستون و پانل‌های به صورت شگفت انگیز با جرئیات کامل در آن حک شده است. ۵ معبد جین در اینجا وجود دارد که هر کدام هویت منحصر به فرد خود را دارد. همه معابد توسط سلسله کالیوکیا بین قرن ۱۱ و ۱۳ ساخته شده‌اند.

2 پالیتانا (Palitana)

پالیتانا

شهر پالیتانا یک مرکز زیارتی عمده برای جین‌ها است. معابد پالیتانا مقدس‌ترین محل زیارت در جین در نظر گرفته می‌شوند. صدها عدد از معابد جین در کوه مقدس شترانجیا واقع شده که به صورت عالی با سنگ مرمر تراشیده شده است. آنها توسط نسل‌های جین‌ها در طی یک دوره ۹۰۰ ساله، از قرن ۱۱ به بعد ساخته شدند. برای رسیدن به این معابد شما باید ۳۵۷۲ پله را به بالا طی کنید.

1 معبد راناکپور (Ranakpur Temple)

معبد راناکپور

معبد جین در راناکپور به آدیناتا وقف شده و به صورت با شکوه از دامنه تپه بالا می‌رود. معبد توسط بیش از ۱۴۴۴ ستون سنگ مرمر تراشیده شده با جزئیات بی‌نظیر است. ستون‌ها همه متفاوت تراشیده شده و هیچ دو ستونی یکسان نیست. ساختمان معبد و تصویر چهارگانه نماد فتح تیرتانکارا از چهار جهت اصلی است. قدمت این معبد بحث برانگیز است اما احتمالا بین اواخر قرن ۱۴ و اواسط ۱۵ ساخته شده است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد