زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تایلند محبوب‌ترین مقصد توریستی در جنوب شرقی آسیا است و به این دلیل که شما می‌توانید تقریبا هر چیزی را در اینجا پیدا کنید: سواحل شفاف آبی رنگ، جنگل انبوه، غذاهای عالی، خانه‌های ییلاقی رو به ساحل ارزان و تعدادی از بهترین هتل‌های لوکس در جهان. برای هر علاقه و هر بودجه در تایلند چیزی وجود دارد. و با وجود جریان‌های سنگین گردشگری، تایلند هویت ناب خود را با فرهنگ منحصر به فرد و تاریخ و مردم بی دغدغه و مشهور برای لبخند خود حفظ کرده است. 

10 کو تاروتاو (Ko Tarutao)

کو تاروتاو

کو تاروتاو یکی از ۵۱ جزیره متعلق به پارک ملی دریایی مجمع الجزایر تاروتاو در جنوب تایلند است. یکی از بزرگترین جاذبه‌های تاروتاو حیات وحش آن با لاک پشت‌های دریایی، نهنگ، بزمجه، ماکاک ، موش‌آهو و موارد دیگر است که همه در جزیره و آب‌های اطراف قرار دارند. در مقایسه با دیگر جزایر آندامان، آب کو تاروتاو برای غواصی تیره است، اما سواحل دست نخورده، آبشارها، قابلیت پیاده روی و منظره‌های عالی آن را جبران می‌کند.

9 آیوتایا (Ayuthaya) 

آیوتایا

آیوتایا در سال ۱۳۵۰ میلادی توسط پادشاه یو تانگ به عنوان دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای تاسیس شد. در طول قرن ها، مکان ایده آل بین چین ، هند و مجمع‌الجزایر مالایی ، آیوتایا را پایتخت تجارت آسیا ساخته بود. در ۱۷۰۰ آیوتایا تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین شهرها در جهان با مجموع ۱ میلیون نفر جمعیت شده بود. در سال ۱۷۶۷ در نتیجه فروپاشی پادشاهی این شهر، توسط ارتش برمه نابود شد. این شهر دوباره در چند کیلومتر در شرق خرابه‌ها که در حال حاضر پارک تاریخی آیوتایا نام دارد تاسیس شد. بسیاری از بقایای معابد و کاخ‌ها چون در آن زمان از سنگ ساخته شده بودند تقریبا به صورت سالم باقی مانده ‌است.

8 کو چانگ (Ko Chang)

کو چانگ

کو چانگ واقع در نزدیکی مرز کامبوج ، دومین جزیره در تایلند و بزرگ‌ترین در مجمع الجزایر پارک دریایی کو چانگ است. کو چانگ یکی از زیباترین جزایر تایلند دارای چندین آبشار، صخره های مرجانی بزرگ، جنگل‌های انبوه و سواحل سفید شنی است. این جزیره همچنین خانه طیف گسترده‌ای از حیات وحش، از جمله پرندگان، مارها، آهو و تعدادی فیل است. در این اواخر در کمتر از ده سال، کو چانگ خود را به یک مقصد توریستی عمده در تایلند تبدیل کرده است و در حالی که هنوز ساکت‌تر از جزایری مانند پوکت و یا کو سامویی است.

7 کاخ بزرگ (Grand Palace) 

کاخ بزرگ

ساخت و ساز کاخ بزرگ در سال ۱۷۸۲ زمانی آغاز شد که پایتخت سیام از تانبوری به بانکوک منتقل شد. این کاخ تا زمان مرگ مرموز پادشاه رامای هفتم در ۱۹۴۶ به عنوان محل اقامت پادشاهان تایلند بود سپس برادر او شاه بهومیبول آدولیادج موفق شد به طور دائم به کاخ چیترالادا نقل مکان کند. کاخ بزرگ طیف وسیعی از سبک‌های معماری، اعم از سبک ناب آیوتا از معابد در ترکیبی از تایلندی و غربی را پوشش می‌دهد. این مکان همچنین شامل وات فرا کائو ، خانه‌ی بودای زمردی ، یکی از قدیمی ترین و معروف‌ترین مجسمه‌های بودا در جهان است.

6 جزایر سیمیلان (Similan Islands)

جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان در غرب دریای آندامان به عنوان بهترین مقصد غواصی در تایلند در نظر گرفته شده است.مجمع الجزایر از ۹ جزیره با سواحل شنی سفید و پوشیده از جنگل‌های استوایی تشکیل شده است.مناظر زیر آب حتی بیشتر قابل ملاحظه هستند. ۲ نوع مختلف از نقاط غواصی در اطراف جزایر سیمیلان وجود دارد. سایت‌های شیرجه در شرق شامل صخره‌های مرجانی شیب دار و در غرب سایت‌های غواصی باتخته سنگ گرانیت عظیم که با مرجان های سخت و نرم پوشش داده شده است.

5 بازار چیانگ مای(Chiang Mai Night Bazaar) 

چیانگ مای یکی از جاذبه‌های برتر تایلند است. این بازار شب معروف در بلوک‌های چند شهرستان در امتداد پیاده رو، در داخل ساختمان و محوطه معابد گسترش یافته است. این بازار داری صنایع دستی، آثار هنری، لباس و محصولات وارداتی و تعدادی از مراکز بزرگ خرید مدرن است. در ابتدا، بازار به تجار چینی تعلق داشت، اما از آن‌جایی که به صورت گسترده همراه با ساختمان‌های تجاری بیشتری رشد یافت دیگر متعلق به یک گروه از مردم نبود. در عوض صاحبان بسیاری وجود دارد که بیشتر آن‌ها تایلندی هستند.

4 جزیره ریلی (Railay)

جزیره ریلی

ریلی یک شبه جزیره کوچک است که با توجه به صخره‌های سنگ آهکی دسترسی آن به زمین اصلی قطع شده و تنها با قایق قابل دسترسی است. این صخره ، سنگ‌ نوردان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این منطقه همچنین یکی از جاذبه‌های محبوب در تایلند به دلیل سواحل زیبا و جو آرامش‌بخش و آرام آن است. محدوده اسکان از خانه های ییلاقی ارزان محبوب کوهنوردان تا تفریحگاه‌های لوکس برای ثروتمندان موجود است.

3 خلیج فانگ نگا (Phang Nga Bay)

خلیج فانگ نگا

خلیج فانگ نگا در بیش از ۹۵ کیلومتری جزیره پوکت واقع شده که یکی از جاذبه‌های برتر در تایلند و یکی از مناطق خوش منظره و زیبا در این کشور است. این خلیج از غارهای زیبا، غارهای زیر دریا و جزایر سنگ آهکی تشکیل شده است. معروف‌ترین جزیره در این خلیج کو پینگ کان است که در فیلم جیمز باند "مردی با تفنگ طلایی" مورد استفاده قرار گرفته (معمولا به عنوان جزیره جیمز باند شناخته می شود) است. راه محبوب بازدید از خلیج فانگ نگا استفاده از کایاک به عنوان تنها راه رفتن به داخل غارهای دریای است.

2 کوه تائو (Koh Tao)

کوه تائو

کوه تائو ، به معنای جزیره لاک پشت ، یک جزیره کوچک واقع شده در نزدیکی ساحل شرقی خلیج تایلند است. در حدود ۷۰۰۰ غواص جدید در کوه تائو در هر سال گواهینامه غواصی می‌گیرند که از آن یکی از محبوب‌ترین مقاصد در جهان برای یادگیری غواصی ساخته است. غواصی در اطراف صخره‌های جزیره آسان و سرگرم کننده است و شما می‌توانید تنوع چشمگیر از گونه‌های دریایی مانند مرجان‌ها، لاک پشت، مقدار زیادی از ماهی‌های کوچک و کوترماهیان را ببینید و شانس بسیار کمی برای دیدن یک کوسه نهنگ وجود دارد. متوسط دید حدود ۱۵-۲۰ متر است.
 

1 کو فی‌ فی (Ko Phi Phi)

کو فی‌ فی

کو فی فی یک مجمع الجزایر کوچک در استان کرابی در جنوب تایلند است. کو فی فی دان بزرگ‌ترین جزیره این گروه و تنها جزیره با ساکنان دائمی است در حالی که کو فی فی له کوچک‌تر به عنوان یک ساحل یا تورهای غواصی بسیار محبوب است. گردشگری در کو فی فی به تازگی بسیار محبوب شد، به ویژه پس از آنکه کو فی فی له به عنوان محل فیلمبرداری در سال ۲۰۰۰ برای فیلم "ساحل" مورد استفاده قرار گرفت. به خاطر توده‌های فراوان گردشگران، کو فی فی در حال کمتر و کمتر جذاب شدن است اما در حال حاضر هنوز یک مکان بسیار زیبا است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد