زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کلمبیا کشوری است که گردشگران را خرسند می کند: از سواحل شنی کارائیب و اقیانوس آرام گرفته تا رشته کوه های آند و جنگلهای انبوه آمازون . میراث آن نشان دهنده فرهنگ مردم بومی آن و همچنین اسپانیا می باشد که در اوایل قرن پانزدهم شروع به حکمرانی در آنجا نمود. تا دو دهه پیش، کلمبیا بر روی نقشه های توریستی به دلیل وجود ناامنی قرار نداشت.  با این حال ، دولت  تلاش نمود تا این تصویر را تغییر دهد و آن را مکانی امن برای مسافران تبدیل کند تا از بسیاری از ویژگی های کلمبیا لذا ببرند. مروری بر بهترین مکان های گردشگری در کلمبیا در ادامه داده شده است. 

10 پوپایان (Popayan)

پوپایان

پوپایان یکی از زیباترین شهرهای استعماری کلمبیا است که در جنوب غربی کلمبیا واقع شده است و گاهی آن را "سیوداد بلانکا" (شهر سفید) به دلیل ساختمان های گچی سفید آن می نامند. این شهر در سال 1537  بنا نهاده شد و آب و هوای معتدل آن سبب شد که خانواده های ثروتمند اسپانیایی به سرعت در آن با ایجاد مدارس، کلیساها و صومعه ها بپردازند. این  شهر برای اجرای آیین های مذهبی خود معروف است. کلیسای ایرمیتا، قدیمی ترین کلیسای شهر می باشد که در سال 1546  ساخته شده است. پوپایان مکانی دنج و راحت برای استراحت است.

9 مدلین (Medellin) 

مدلین

در طول دهه 1980  و 1990 ، مدلین یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان در نظر گرفته شد، چرا که دلال بدنام کوکائین در آنجا سکونت داشت. اما پس از اینکه ارباب مواد مخدر، پابلو اسکوبار (Pablo Escobar)  در سال 1993 به هلاکت رسید، مدلین به شدت مورد استقبال گردشگران قرار گرفت. این روزها، افزایش تعداد توریست در این شهر کاملا مشهود است. این شهر مدرن دارای یکی از بهترین آب و هوای این کشور می باشد چرا که در رشته کوه های آند واقع شده است و دارای متوسط درجه حرارت  24 درجه سانتیگراد در طول سال می باشد.  مدلین همچنین به دلیل گل های خود، شهری بسیار رنگارنگ می باشد. این شهر برای جشنواره گل خود در روز دوازدهم  ماه آگوست معروف است. 

8 سان آندرس و  پروویدنسیا (San Andres y Providencia)

سان آندرس و  پروویدنسیا

سان آندرس و  پروویدنسیا دو گروه جزیره می باشند که  بیشتر نزدیک به نیکاراگوئه می باشند. سان آندرس بزرگترین جزیره در این منطقه محسوب می شود. جزیره پراویدنس در ابتدا توسط پیورتین انگلیسی که از برده ها در مزارع خود استفاده می کردند اشغال شده بود. سواحل شنی سفید رنگ و درختان نخل، از بهترین ویژگی های سن آندرس محسوب می شود. همانند دیگر سواحل کارائیب، تفریحات آبی در این مناطق بسیار محبوب می باشد.  

7 سان آگوستین (San Agustin) 

سان آگوستین

سان آگوستین یک شهر کوچک می باشد که توسط مناظر بسیار جذاب و بقایای یک تمدن فراموش شده احاطه شده است. پارک باستان شناسی سان آگوستین یکی از سایت های باستانی جذاب در کلمبیا می باشد که مملو از بیش از 500 مجسمه، نسخه خطی و تابوت قدیمی می باشد. بسیاری از سنگ های حکاکی شده در سن آگوستین بین 100  و 1200  میلادی انجام گرفته است و شامل بازنمایی از چهره انسانی لبخند بر لب و هیولاهای خیالی و همچنین حیواناتی مانند مار، پرندگان و پلنگ می باشد. گفته می شود که این آثار باستانی به دوره پیش از  اینکاها بر می گردد که هیچ کس نام واقعی آنها را نمی داند. تنها چیزی که در مورد این جامعه شناخته شده است، با توجه به مجسمه های کنده کاری شده و دیگر خرابه ها بوده است.

6 زونا کافی ترا (Zona Cafetera)

زونا کافی ترا

زونا کافی ترا ( منقطه قهوه) قطعا مکانی شکفت انگیز برای مسافرانی خواهد بود که عاشق قهوه هستند. در این منطقه ، تقریبا نیمی از قهوه کلمبیا در دامنه رشته کوه های آند پرورش داده می شود. بازدید کنندگان می توانند در یک یک باغ گیاه شناسی با گیاهان قهوه و یک پارک تفریحی مجاور آن به تفریح و یادگیری در مورد شگردهای مربوط به قهوه بپردازند. این منطقه دارای یک موزه طلا شامل مصنوعات قبل ار دوره کلمبیایی می باشد. گردشگران همچنین می توانند در چشمه های آب گرم در سانتا روزا و سان وینسنت به استراحت بپردازند. این منطقه همچنین محل خوبی برای پیاده روی در کوه های آند است. 

5 سان گیل (San Gil) 

سان گیل

سان گیل یک شهر قدیمی استعماری در شمال شرق کلمبیا است که توسط اسپانیایی ها در سال 1689 بنا نهاده شد، و در سال 2004 آن را مرکز گردشگری منطقه نامیدند. عمده فعالیت های اصلی در این شهر در فضای باز صورت می گیرد مانند دوچرخه سواری در کوهستان، قایق سواری و قایقرانی. در مرکز شهر، می توان از کلیسای جامع که در سال 1791  ساخته شده است دیدن نمود. انواع غذاهای کلمبیایی و محلی در این منطقه سرو می شود.

4 ویلا دی لیوا (Villa de Leyva)

ویلا دی لیوا

ویلا دی لیوا ممکن است یک شهر کوچک باشد که کمتر از چهار ساعت رانندگی تا بوگوتا فاصله دارد، اما میدان پلازا آن یکی از بزرگترین میادین شهری در جنوب امریکا محسوب می شود. این میدان در حال حاضر به عنوان یک محل تجمع برای جشن ها و جشنواره ها، مانند مراسم مجلل زیبایی استفاده می شود. معماری این منطقه نشان دهنده نفوذ اسپانیایی ها و مورها می باشد. در واقع ، ویلا دی لیوا به دلیل ساختمان های سفید تمیز چوبی و بالکن های خود با آندلس مقایسه شده است. موزه ها دارای متعلقات افراد مشهوری می باشند که برای استقلال کلمبیا جنگیدند. اولین کارخانه تقطیر در منطقه در اینجا واقع شده است.

3  بوگوتا (Bogota)

بوگوتا ، که گاهی اوقات به عنوان "آتن امریکای جنوبی" اشاره می شود ، برای اولین بار توسط مردم بومی اشغال شد، چند که از تاریخ تاسیس خود در سال 1538، مرتبا مورد بازدید مکتشفین اسپانیایی قرار گرفت. امروزه ، این شهر یکی از بزرگترین شهرها در امریکای جنوبی و کلمبیا است. بوگوتا که در رشته کوه های آند واقع شده است، دارای جاذبه های متعددی برای جلب بازدید کننده دارد: از جمله یک رصد خانه، موزه طلا، باغ گیاه شناسی و دیگر رویدادهای فرهنگی. منطقه تاریخی این شهر را می توان در لاکاندلرا مشاهده کرد که مملو از کافه ها، کلیساها و موزه ها می باشد.

2 پارک ملی تیرونا (Tayrona National Park)

پارک ملی تیرونا

پارک ملی تیرونا مکانی است که گردشگران از طبیعت و کاوش خرابه های قدیمی در آن لذت می برند که در شمال کلمبیا واقع شده است و ارائه دهنده انواع اکوسیستم ، از مرداب ها و باتلاق ها گرفته تا جنگل های انبوه. برای بسیاری از مسافران، بزرگترین جاذبه این پارک ، سواحل آن است که در مجموعه ای از درختان نخل پنهان شده اند. در واقع ، سواحل تیرونا از زیبا ترین سواحل کلمبیا می باشد. این پارک همچنین برای علاقه مندان به پرندگان مکانی مناسب است چرا که بسیاری از گونه های در حال انقراض را می توانند در این منطقه مشاهده کنند. همچنین، سایت های باستان شناسی زیادی را که یادگاری از مردم بومی باستان است می توان در این پارک ملی مشاهده کرد.
 

1 کارتاخنا (Cartagena)

کارتاخنا

کارتاخنا یک شهر بسیار شلوغ می باشد که در آن شخصیت جوآن وایلدر در فیلم کاتلین ترنر ، سفرهای ماجراجویانه خود را شروع می کند. این شهر از قرن 16 یکی از بنادر کلیدی کارائیب محسوب می شود، از اینرو همیشه شلوغ و پر ازدحام است. به دلیل معادن غنی، کارتاخنا یکی از مهمترین و غنی ترین شهرها در آمریکای جنوبی محسوب می شود.  مسافران می توانند از موارد متنوع قدیمی، با معماری استعماری خود از جمله موزه ها، کاخ ها و کلیساها دیدن کنند. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد