زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مالزی دو تجربه بسيار متمايز شبه جزيره و جزيره برنئو (جزيره اي مشترک با اندونزي و شاه نشين برونئي) را ارائه مي دهد. اين شبه جزيره ترکيبي از اقليتهاي مالي، چيني و هندي با پايتخت کارآمد و مدرن کوالالامپور مي باشد. جزيره بورنئوي مالزيايي برخي از مکان هاي بسيار جالب کشور مالزي را با جنگل ها، اورانگوتان ها، قلّه هاي گرانيتي و قبايل دورافتاده به طرز چشمگيري نشان مي دهد. کشور مالزي با ترکيب برخي از جزاير زيبا آميزه اي شاد و مفرح را براي اکثر بازديدکنندگان به بار مي آورد.

نزديک به 2 ميليون گردشگر خارجي در سال 2010 به کشور مالزي سفر کردند. اکثر اين گردشگران از کشورهاي همسايه از جمله سنگاپور و اندونزي بودند اما تعداد زيادي از ديگر گردشگران خارجي هنوز درحال کشف اين کشور هستند.
 

10 بلندي هاي کامرون (Cameron Highlands)

بلندي هاي کامرون

بلندي هاي کامرون يکي از پهناورترين موقعيت هاي تپه اي است که براي اولين بار توسط انگليسي ها در دهه سال 1920 آشکار گرديد. اين مکان داراي جمعيت 34000 نفره متشکل از مالي ها، چيني ها، هندي ها و ديگر اقليت ها مي باشد. 

ادامه مطلب ...

9 جورج تاون (Georgetown Inner City) 

جورج تاون

جورج تاون که پس از جورج سوم پادشاه انگلستان ناميده شد، در گوشه شمال شرقي جزيره پنانگ قرار دارد. اصليت اکثر جمعيت جورج تاون چيني است. با توجه به کنترل سخت گيرانه، جورج تاون بسياري از مغازه ها و خانه هاي دوره استعمار را تا به امروز حفظ کرده است. چشم انداز منحصر به فرد ساختماني و فرهنگي اين شهر بدون هيچ تشابهي با ديگر مکان ها در آسياي جنوب خاوري، رسماً شناخته شده است. شهر در شب هنگامي که اکثر اهالي محل به سمت دست فروشان خيابان مي روند تا از آنها غذا و نوشيدني بخرند و ميل کنند شلوغ مي شود.

8 تامان نگارا (Taman Negara)

تامان نگارا

تامان نگارا که تحت الفظي در زبان مالزيايي به معني "پارک ملي" است، يکي از قديمي ترين جنگل هاي استوايي حاره اي در جهان مي باشد. اين مکان درختاني عظيم، آبشارها، سفرهاي جنگلي با مدت زمان گوناگون و طولاني ترين راه هاي سرپوشيده دنيا را به طور چشمگيري نشان ميدهد. راه هاي جنگلي متعدد به بازديدکننده کمک مي کند تا جنگل را بدون راهنما سياحت و بازديد کند. تامان نگارا بهشتي براي گونه هاي درحال نابود همچون فيل، ببرها، پلنگ ها و کرگدن هاست، اما تعداد آنها کم و رويت شان بسيار نادر است. اينکه شما چيزي بيش از پرندگان، آهوهاي کوچک، مارمولک ها، مارها و شايد يک خوک خرطوم دار مالايا را خواهيد ديد بعيد به نظر مي رسد.

7 تيومان (Pulau Tioman) 

تيومان

تيومان جزيره کوچکي است که در نزديکي ساحل شرقي شبه جزيره مالزي واقع شده است.در دهه سال 1970، مجله تايم، تيومان را به عنوان يکي از زيباترين جزاير جهان برگزيد. از آن وقت تاکنون گردشگران براي جستجوي طعمي از بهشت به سمت اين جزيره حرکت کردند. اين جزيره با صخره هاي مرجاني سفيد احاطه شده و فضاي دروني آب که همچون جنگلي انبوه است براي غواصّان مي تواند يک پناهگاه باشد. تعداد بازديدکنندگان روستايي در هنگام بارندگي شديد ( از ماه نوامبر تا فوريه) بيشتر است، اما تيومان در اوقات ديگري تقريباً مي تواند به صورت بياباني باشد. 

6 کوه کينابلا (Mount Kinabalu)

کوه کينابلا

کوه کينابلا با قلّه اي به ارتفاع 4095 متر (13435 فوت)، مرتفع ترين کوه در جزيره برنئو است. اين کوه در سراسر جهان براي گونه هاي گياهي و تنوع زيستي گونه هاي زيست شناختي شگفت انگيزي مشهور است. بيش از 6000 گونه سرخس، 326 گونه پرنده، و 100 گونه از پستانداران در کوه کينابلا و اطراف آن شناسايي شده است. هر شخصي با شرايط جسماني مناسب به آساني مي تواند به کوه صعود کند و نياز به هيچ تجهيزات کوه نوردي نمي باشد، با اين وجود کوه نوردان بايد در تمام مدت با راهنماها همراه شوند.

5 برج هاي دوقلوي پتروناس (Petronas Twin Towers) 

برج هاي دوقلوي پتروناس

برج هاي دوقلوي پتروناس در کوالالامپور ، قبل از اينکه در سال 2004 از تايپه 101 طبقه اي پيشي بگيرد از بلندترين ساختمان هاي جهان به شمار مي رفت. 

ادامه مطلب ...

4 لنکاوي  (Langkawi)

لنکاوي

مشهورترين مقصد براي تعطيلات در مالزي ، مجمع الجزايري از 99 جزيره در درياي اندامان به نام لنکاوي است. اين جزاير بخشي از ايالت کِداه است که در مجاور مرز تايلند واقع شده اند. در واقع بزرگترين جزيره برگرفته از نام پولاو لنکاوي با جمعيت حدود 65000 نفر است، و تنها جزيره مسکوني ديگر در مجاورت پولاو توبا قرار دارد. در حاشيه قرار گرفتن لنکاوي درکنار سواحل نقره فام طولاني و اندروني از تپه هاي پوشيده از جنگل و قلّات کوه هاي ناهموار و سنگلاخي، به آساني مي توان دريافت که اين مکان گسترده ترين مقصد براي گردشگران است. رايج ترين سواحل در ساحل غربي با انتخاب رستوران هاي متنوع و برخي از بهترين تفرجگاه ها در لنکاوي قرار دارند.

3 جزاير پرهنشن (Perhentian Islands)

جزاير پرهنشن

جزاير پرهنشن در نزديکي کرانه شمال شرقي مالزي نزديک به مرز تايلند قرار دارد. جزاير پرهنشن مکاني اجباري براي رفتن مسافران بودجه اي به مالزي مي باشد. آن جزاير داراي برخي از زيباترين سواحل جهان و بيشترين غواصّي با اقامتگاه هايي فراوان و ارزان مي باشند. دو جزيره اصلي اين جزاير، جزاير پرهنشن بِسار (پرهنشن بزرگ) و پرهنشن کِسيل ( پرهنشن کوچک) هستند. هردوي اين جزاير داراي سواحل نخلستاني شني سفيد و درياي آبي فيروزه اي رنگ هستند.

2 مرکز اورانگوتان سِيپيلاک (Sepilok Rehabilition Centre)

مرکز اورانگوتان سِيپيلاک

مرکز اورانگوتان سِيپيلاک در سال 1964 براي نجات بچه اورانگوتان هاي يتيم از بخش هاي درخت اندازي، مزارع و شکار غيرقانوني افتتاح گرديد. اورانگوتان هاي يتيم براي ادامه دادن زندگيشان در حيات وحش پرورش يافته و به محض اينکه آماده شدند رها ميگردند. پناهگاه  اورانگوتان ها در مناطق جنگلي حفاظت شده کابيلي سپيلاک که اکثر آن مناطق جنگل استوايي بکر است قرار دارد. حدود 60 الي 80 اورانگوتان در منطقه حفاظت شده آزادانه زندگي ميکنند. اين منطقه يکي از برترين جاذبه هاي گردشگري صَباح و بزرگترين توقفگاه بين راهي در هر مسيري از مالزي مي باشد.
 

1 غارهاي مولو (Mulu Caves)

غارهاي مولو

غارهاي مولو در پارک ملي گانانگ مولو در بورنئوي مالزي واقع شده است. اين پارک شامل غارهاي شگفت انگيز و کارست شکل در محيط جنگلهاي کوهستاني استوايي ميباشد. اتاق ساراواک که در يکي از غارهاي زيرزميني يافت مي شود از بزرگترين اتاقهاي غاري در جهان است. گفته ميشود که اين اتاق آن چنان بزرگ است که ميتواند 40 هواپيماي بويينگ 747 را بدون برخورد بالهاي هواپيما به يکديگر در خود جاي دهد. دسته بزرگي از خفاشهاي لب چروک در نزديکي غار ديير (غارآهو) تقريباً هرشب براي يافتن غذا همراه با يک خروج ديدني از غار خارج ميشوند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد