زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تایلند بخش هایی از تصویر های متحرک است که شامل شهرهای شلوغ مدرن با موتور سیکلت ها و موتورهای سه چرخه، معابد بودایی با راهبان نارنجی پوش، قبایل کوهستانی با صنایع دستی ،مناظر سرسبز با روستاهای سنتی، ویرانه های باستانی و سواحل خیره کننده و تالاب های آبی، می باشد. با چنین تصویر فریبنده ای، روشن می شود که چرا تایلند محبوب ترین مقصد جنوب شرقی آسیا می باشد. این بررسی کلی در مورد بهترین جاذبه های گردشگری تایلند، جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی را نشان خواهد داد.

10 چیانگ رای  (Chiang Rai) 

چیانگ رای

چیانگ رای یا چیانگ ری شهری شمالی در تایلند است و به عنوان قطب تجارت اصلی از مثلث طلایی که شامل مرزهای تایلند، لائوس و میانمار می باشد، محسوب می شود. شهر شلوغ چیانگ رای چیزهایی برای ارائه دادن به همه ی افراد دارد و اغلب از آن به عنوان زمینه ای برای کاوش در منطقه ی اطراف استفاده می شود

9 پائی (Pai)  

پائی

پائی یک روستای آرام در شمال تایلند است، و در حال حاظر شهری پررونق است که بین چیانگ مای و مای هنگ سان می باشد. با اشاره به دره ی زیبا و فضای آرامش، پائی مقصد مورد علاقه ی کوه نوردان و گردشگرانی است که مایل هستند چنین منطقه ای را تجربه کنند. 

8 فانُم رانگ (Phanom Rung)

فانُم رانگ

فانُم رانگ بر روی یک آتشفشان خاموش در شمال شرقی تایلند قرار دارد، که مکان مقدس هندو با معماری برجسته است. این معبد نزدیک روستای ننگ رونگ قرار گرفت و بین قرن های 10و 13 توسط فرهنگ خمر، به عنوان تعهدی برای شیوا خدای هندو ساخته شد. فانُم رانگ از سنگ ماسه و خاک سرخ ساخته شده که برای نشان دادن کوه کایلاش ، خانه ی مقدس شیوا بنا گردید.

7 رای لِی (Railay)

رای لِی

رای لی یا (رای له) شبه جزیره ای کوچک است که با توجه به صخره های سنگ آهکی مرتفع ، ارتباطش با خشکی های اصلی قطع شده و تنها با قایق قابل دسترسی می باشد. این منطقه صخره نوردان را از سرتاسر جهان جذب می کند اما با توجه به سواحل زیبا و محیط آرامش بخش خود، یکی از جاذبه های محبوب در تایلند است. تقریبا هر بخش از زمین های قابل ساخت در قسمت شرقی و غربی شبه جزیره، توسط استراحتگاه های ییلاقی گرفته شدند و تا پشت جنگل ها توسعه یافته اند. اما حداقل هیچ ساختمان بلندی وجود ندارد، بسیاری از ساخت و سازها در میان درختان پنهان شدند یا در مجموعه باغ های زیبا قرار گرفتند. 

6 پارک ملی کائو سوک (Khao sok)

پارک ملی کائو سوک

پارک ملی کائو سوک توسط بسیاری از افراد، به عنوان زیباترین ذخایر حیات وحش تایلند در نظر گرفته شده که پوشیده از جنگل، کوه های سنگ آهک، رودخانه ها و دریاچه هایی در استان سورات تانی در جنوب تایلند می باشد. این پارک محلی برای حیات وحش، مانند فیل آسیایی، گوزن، گراز، خرس،خوک های خرطوم دراز مالایا و میمون ها با نژادهای مختلف ، می باشد.

5 آیوتایا (Ayuthaya) 

آیوتایا

شهر آیوتایا در سال 1305در کنار دره ی رودخانه چائوپرایا ( Chao Phraya ) در تایلند ، تاسیس شد. این شهر در جزیره ای قرار دارد که  توسط سه رودخانه ی متصل به خلیج سیام احاطه شده است. پادشاه یوتانگ، آیوتایا را به عنوان پایتخت پادشاهی خود اعلام کرد، و پادشاهی آیوتایا از سیام شناخته شده تر است. آیوتایا زمانی باشکوه ترین شهر روی زمین بود و در حال حاظر خرابه هایش یکی از جاذبه های مهم گردشگری در تایلند است. این شهر در 80کیلومتری (50مایلی) شمال بانکوک است و با قطار، اتوبوس و ون به راحتی قابل دسترسی می باشد. 

4 کانچانابوری (Kanchanaburi)

کانچانابوری

کانچانابوری در غرب تایلند واقع شده و برای مناظر زیبا و دسترسی به پارک های ملی و آبشارها تحسین می شود. کانچانابوری برای پل رودخانه ی کوآی تات بسیار مشهور است که با مرگ تاریخی راه آهن  برمه که در آن هزاران کارگر آسیایی و اسرای جنگی، در طول ساخت وساز تحت اشتغال ژاپن در جنگ جهانی دوم کشته شدند، در ارتباط است.

3 چیانگ مای (Chiang Mai)

چیانگ مای توسط کوه های شمال تایلند احاطه شده ، و شهری سرسبز می باشد که معمولا به عنوان مرکزی میان کوه نوردان و گردشگران که مایل به کشف مناظر سرسبز، قبایل کوهستانی، و ماجراجویی در منطقه هستند، استفاده می شود. با این وجود چیانگ مای، یک شهر بزرگ و فرهنگی مهم است که در آن معماری تاریخی و مدرن تایلندی و سنت های هم زیستی وجود دارد.

2 بانکوک (Bangkok)

بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند و بزرگترین شهر در کشور می باشد، و شهری بین المللی با ساختمان های بلند، کاخ های باشکوه، معابد باستانی، کلوپ های شبانه ی پر زرق و برق، وبازارهای شلوغ و خیابان های مملو از فروشندگان سوغاتی ها و غذاهای وسوسه برانگیز، می باشد. در حالی که شهر به عنوان مکانی پر سر و صدا با ترافیک و آلودگی هوا توصیف می شود،بانکوک بدون زیبایی های طبیعی که از دریچه ی مناظر، فضای سبز و گل ها و گیاهان گرمسیری می بینید، نمی باشد.

1 جزایر تایلند (Thailand Islands)

جزایر تایلند

جزایر ساحلی در تایلند ، برای سواحل زیبا ، مناظر شگفت انگیز و به ادعای برخی ها به خاطر فضای جشن ها و مهمانی هایشان، در سراسر جهان مشهور هستند. سه مجموعه ی اصلی از جزایر در تایلند وجود دارند. در شرق بانکوک، کو سامت و کو چانگ، در خلیج کوسامویی، کوپانگان و کوتائو و در آندامان پوکت و کو فی فی وجود دارند. پوکت بزرگترین و پیشرفته ترین جزیره ی این کشور است که توسط  دو پل به خشکی اصلی متصل شده است. کو فی فی به خاطر فیلم "ساحل" به شهرت رسید، در حالی که کوتائو مرکز غواصی در تایلند است. اما جزایر بسیار بسیار زیباتری برای انتخاب وجود دارند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد