زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

آداک یا جزیره ، خشکی است که گرداگردش را آب فرا گرفته باشد.بزرگ‌ترین جزیره جهان گرینلند است با ۲۱۷۵۵۹۰ کیلومتر مربع پهناوری که بخشی از خاک کشور دانمارک شمرده می‌شود . به هر حال جزیره های چه بزرگ باشند چه کوچک ، تصور خصوصی بودن بعضی جزیره ها کمی سخت است . در اینجا به تعدادی از بهترین جزایر خصوصی اشاره می کنیم تا این موضوع کمی برایمان قابل هضم تر شود.
1 - جزيره ميجامبه (موزامبيک):
اين جزيره که يکي از دژهاي دست نخورده و بکر اقيانوس است، بهترين مکان براي کسب آرامش و لذت بردن از طبيعت است چون که با ورود به آن هرگونه وسيله ارتباطي مانند تلفن و اينترنت قطع مي شود و فقط مي توان از طبيعت بکر لذت برد. اين جزيره به منظره شگفت انگيز اقيانوس و غروب هاي زيبايش مشهور است و همچنين زندگي نهنگ هاي غول پيکر در ساحل اين منطقه از ديگر جذابيت هايش است.
 
2 - جزيره لوکالا (فيجي) :
اين جزيره کوچک و رويايي در شرق فيجي واقع شده و با 12 کيلومتر مربع وسعت، متعلق به يک نجيب زاده اتريشي است. در اين جزيره ويلاهايي لوکس با نماي جنگل هاي نارگيل، تپه هاي سبز و سواحل شني براي اقامت مهمانان و گردشگران ساخته شده است و حتي در زمان هايي از سال به عروس و دامادها و گردشگران اجاره داده مي شود. قيمت اتاق هاي اين جزيره براي هر شب 7 تا 36 هزار دلار است.
 
3 - جزيره هوافن فيشي (مالديو) :
دسترسي به اين جزيره زيبا و بکر تنها از طريق قايق يا هواپيمايي که قابليت فرود روي آب را داشته باشد، امکان پذير است. سواحل پوشيده از شن هاي سفيد و آب هاي کريستالي و شفاف از ويژگي هاي منحصر به فرد اين جزيره محسوب مي شود. در طول سال اين جزيره معمولاً توسط افراد مشهور و هنرمندان سرشناس، اجاره مي شود و دسترسي به آن براي گردشگران عادي امکان پذير نيست.
 
4 - جزيره سيشلز (ايسلند شمالي) :
اين جزيره که هميشه در فهرست زيباترين جزاير جهان قرار مي گيرد، جزو گران ترين ها نيز محسوب مي شود. در اين جزيره 11 ويلاي لوکس وجود دارد و تمامي امکانات رفاهي و همچنين يک پيشخدمت شخصي براي هر مهمان وجود دارد. ساحل زيبا و عريض اين جزيره و وجود حيوانات دريايي متنوع و به ويژه لاک پشت هاي عظيم الجثه، آن را منحصر به فرد کرده است.
 
5 - جزيره دلفين (ايتاليا) :
جزيره «لي گالي» که به طرز شگفت انگيزي شبيه يک دلفين شناور روي آب است، در سواحل «امالفي» واقع است و با شش اتاق لوکس، به يکي از گردشگاه هاي محبوب افراد سرشناس از گوشه و کنار جهان، بدل شده است.
در اين جزيره اروپايي تمام امکانات رفاهي در حد بسيار لوکس وجود دارد و هنرمندان پولدار بيشترين مهمانان اين جزيره را تشکيل مي دهند.
 
6 - جزيره سوناترا (کانادا) :
اين جزيره در «بريتيش کلمبيا» واقع است و با داشتن رستوران هاي متنوع، باشگاه ورزشي با ديد اقيانوس آرام و سکوت و آرامش در نوع خود بي نظير است. در اين جزيره کانادايي مي توان حيواناتي چون گوزن شمالي و خرس گريزلي را از نزديک ديد؛ هم چنين مي توان رافتينگ در رودهاي خروشان، صيد ماهي سالمون و پرواز با بالگرد بر فراز اقيانوس آرام را تجربه کرد.
 
7 - جزيره کارولينا ويلا (تاهيتي) :
در تاهيتي جزاير زيادي وجود دارد ولي اين جزيره لوکس ترين جزيره تاهيتي و البته کاملاً خصوصي است؛ به طوري که تنها يک ويلا در اين جزيره وجود دارد و در طول سال به وسيله مالک آن اجاره داده مي شود. سواحل زيبا و درختان نخل و منظره اقيانوس و البته غروب شگفت انگيز، در اين جزيره براي ميهمانانش خودنمايي مي کند. اين جزيره در فهرست گران ترين جزاير جهان نيز قرار مي گيرد.
 
8 - جزيره کايو اسپانتو (بليز) :
اين جزيره که حدود 17 هزار متر مربع وسعت دارد، با کمي فاصله از بليز قرار گرفته است. وجود تنها 7 ويلا در اين جزيره باعث شده است آرامش و سکوت هميشه در آن برقرار باشد.
خدمات و امکانات رفاهي در اين جزيره در حد هتل هاي پنج ستاره است و پيشخدمت هاي ويلاها همگي آموزش ديده هستند تا به بهترين شکل به مهمانان پولدار خود خدمات بدهند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد