زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بالی با بیش از  17000  جزیره که به عنوان بهشت های ناب استوایی مشهور هستند، مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می  گیرند. در حالی که امروزه برخی مناطق بالی دستخوش تغییراتی فراوانی شده است، ولیکن هنوز مکان هایی در بالی وجود دارد که به نظر می رسد دست نخورده باقی مانده اند. در این جزایر که به عنوان "جزیره خدایان" شناخته شده است، فرهنگ بالی تحت سلطه یک شکل منحصر به فرد از آیین هندو است که در هر جنبه ای از زندگی بالیایی آشکار است. کنکاش در مورد فرهنگ متمایز مردم بالیایی، غواصی در صخره های مرجانی، بالا رفتن از آتشفشان های باستانی و یا آفتاب گرفتن در سواحل زیبا، بالی را به بهشت بازدید کنندگان مبدل کرده است.  

10 ساحل سانور(Sanur Beach )  

ساحل سانور

ساحل سانور یکی از دیدنیهای بالی اندونزی میباشد. این ساحل مناسب شنا کردن، آفتاب گرفتن و انجام تفریحات آبی است. این ساحل مشهور با طول پنج کیلومتر ساحل شنی سفید دارای هتل های بزرگ و استراحتگاه های مدرن برای گردشگران می باشد. موزه لو مایور ، در سال های دور خانه امپرسیونیست بلژیک، آدریان ژان لو مایور بوده است که آثار بسیاری از این هنرمند در این موزه به نمایش گذاشته شده است.  

9  نوزا لمبونگان (Nusa Lembongan) 

نوزا لمبونگان

جزیره لمبونگان یکی از بهترین سایتهای غواصی بالی و تفریحات بالی است.  اطراف این جزیره شما می توانید بزرگترین آبزیان جهان را دیده و با آنها به غواصی بپردازید. این جزیره در جنوب شرقی بالی واقع شده و دسترسی به آن نیز آسان می باشد. در اینجا خورشید ماهی اقیانوسی و یا مولامولا را می توان دید که از پلنگتون ها و یا عروس دریایی تغذیه می نمایند. غواصی در این جزیره یکی از بهترین تفریحات جزیره بالی به شمار میرود. 

8  لوینا (Lovina)

لوینا

لوینا بزرگترین منطقه گردشگری در ساحل شمال بالی است که برای شن و ماسه های آتشفشانی سیاه و سفید در ساحل 5 کیلومتری خود شناخته شده است. این جزیره شامل چندین روستا کوچک بوده و منطقه ای مناسب برای غواصی محسوب می شود، چرا که این آب های شمالی نسبت به آب های جنوبی آرامتر می باشند. شهرت لوینا به دلفین هایی است که در آنجا به طور گروهی بازی می کنند. مشاهده ی بازی و تفریح دلفین ها در هوای لطیف صبحگاهی خاطره ای به یاد ماندنی را برای ذهن و روح آدمی باقی می گذارد.

7  پورا لهور اولواتو (Pura Luhur Uluwatu) 

معبد پورا لهور اولواتو

پورا لهور اولواتو در شبه جزیره بوکیت در نوک جنوبی بالی قرار دارد که یکی از نه معبد بزرگ هندو در این جزیره محسبوب می شود. این معبد نیز که از معابد بسیار زیبای بالی است در منطقه ای بسیار زیبای و رویائی در جنوبی ترین نقطه بالی و بر بلندای کرانه های صخره مرجانی سیاه رنگی بر فراز امواج خروشان اقیانوس هند واقع گردیده است. در محوطه این معبد میمونهای بسیاری زندگی می کنند که به زیبائی آن افزوده اند. همچنین رقص معروف کچک دنس نیز به هنگام غروب خورشید در این معبد انجام میگردد.

6  کوه باتور (Mount Batur)

 کوه باتور

در حالی که این کوه بالاترین نقطه در بالی نیست، کوه باتور در یکی از رویایی ترین نقاط جزیره واقع شده است که بر قسمت شمال شرقی بالی، با ارتفاع 1717 متر تسلط دارد. این کوه که یک آتشفشان فعال محسوب می شود، شامل چهار دهانه، یک دریاچه و چندین روستا است. صعود به بالای کوه باتور برای تماشای طلوع خورشید یک فعالیت محبوب در میان گردشگران است. این صعود نسبتا آسان است و هر کسی می تواند در حدود دو ساعت به قله آن صعود کند. 

5  ساحل کوتا (Kuta Beach) 

ساحل کوتا

کوتا در اوایل یک دهکده ماهیگیری بی سرو صدا بود که شهرت خود را برای گشت و گذار در طول دهه 1970به دست آورد، و از آن زمان مبدل به مقصد تعطیلات برتر بالی شده است. این دهکده که محلی جذاب برای جوانان محسوب می شود، ساحلی محبوب برای موج سواری است و چون رو به سمت غرب وافع شده، غروب هایی بسیار زیبایی دارد. این دهکده مملو از رستوران ها، مغازه ها و امکانات دیگر برای توریست هاست. در ساحل کوتا هنرمندان بسیاری برای توریست ها موسیقی محلی بالی را می نوازند.

4  پورا باسکی (معبد مادر) (Pura Besakih)

معبد مادر

پورا باسکی که در دامنه های چنونگ آگونگ ، بلندترین کوه بالی قرار گرفته است، یکی از نه معبدی می باشد که برای محافظت از این جزیره در برابر شر ساخته شده است. نام معبد برگرفته از خدای اژدها می باشد که گفته می شود در اعماق کوه زندگی می کند. این معبد شامل بیش از 28  سازه ساخته شده در هفت تراس صعودی می باشد. بهترین راه دسترسی به این معبد، استفاده از تورهای گردشگری می باشد.  

3  سمینیاک (Seminyak)

سمینیاک

سمینیاک که در ساحل جنوب غربی بالی واقع شده است، یک شهر کوچک می باشد که از رشد گسترده ای برخوردار شده است و یکی از مقاصد منحصر به فرد تعطیلات است. به دلیل وجود فروشگاه های عرضه ی لباس مد روز و هم چنین لباس هایی که در همان منطقه دوخته می شود، از مهم ترین جاذبه ها برای توریست هاست. این منطقه دارای هتل های پنج ستاره و ویلاهای لوکس، سالنهای ماساژ و رستوران های بین المللی زیادی است. سمینیاک دارای مراکز خرید مهمی است که به صورت شبانه روزی فعالیت می کند.

2 تانا لوط (معبد لوط) (Tanah Lot)

معبد لوط

تانا لوت، تخته سنگی خاموش درجزیره بالی اندونزی است. این محل که به معبد لوط معروف است توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند.  این معبد در 20 کیلومتری دنپاسار- پایتخت بالی- واقع شده است. هرروز این تخت سنگ نشسته
در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس فرومی رود ودوباره در ساحل اقیانوس پدیدار می شود،که گردشگران در صورتی که آب 
اقیانوس پایین باشد می توانند به درون این معبد هم بروند. این معبد یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است،و هر یک از معابد هفت دریا بعد از تاسیس شدن درامتداد سواحل جنوب غربی قرار دارند.

1 ابد (Ubud)

ابد

ابد که در میان مزارع برنج تا دامنه کوه مرکزی بالی قرار گرفته است، قلب فرهنگی این جزیره در نظر گرفته شده است. ابد دارای مهم ترین موزه جزیره، از جمله موزه هنر نکا با مجموعه گسترده ای از نقاشی های بالیایی می باشد. در این شهر، رقص و موسیقی دو رکن جدایی ناپذیر می باشند که هر روزه اجرا می شوند و همچنین گالری های هنری متعدد و مغازه های هنری و صنعتی بسیاری برای تفحص وجود دارد. همچنین، اقتصاد گردشگری این منطقه پس از انتشار کتاب و فیلم " بخور، عبادت کن، عشق بورز"  که در مورد فرهنگ بالیایی بود شکوفا شد. ابد توسط شالیزارهایی که یک تصور زیبا را خلق کرده اند  احاطه شده است. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد