زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

چین بعنوان قدیمی ترین تمدن جهان، دارای جاذبه های تاریخی فراوانی از جمله  شهر ممنوعه معروف، دیوار بزرگ و ارتش سفالین می باشد.  در سال های اخیر، چین با سرعت بالایی مدرنیزه شده است  و شکست حزب کمونیست، تصمیم گیری اقتصادی و اقتصاد باز به افزایش تجارت خارجی آن کمک شایانی کرده است. هر چند که به دلیل وسعت اندازه آن سفر به سراسر چین تقریبا غیرممکن است، ولی جاذبه های توریستی زیادی در این کشور برای بازدید وجود دارد. 

10 پودانگ (Pudong Skyline)

پودانگ

پودانگ منطقه‌ای در شانگهای در سمت شرقی رودخانه هانگپو است که به عنوان مرکز خرید و تجاری چین پدید آمده است. چشم انداز آسمان خراش‌ها در مکانی که تا ۲۰ سال پیش فقط زمین‌های کشاورزی بود دیدنی است. آسمان خراش‌ها شامل برج نمادین مروارید شرقی، مرکز تجارت جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است. 

9  غارهای موگای (Mogao Caves) 

غار موگای

غار موگای از ۴۹۲ معبد به طول ۲۵ کیلومتر تشکیل شده که در جنوب شرقی مرکز دان‌هوانگ، در مسیر جاده ابریشم قرار دارد . غارها شامل برخی از بهترین نمونه‌های هنر بودایی در یک دوره در حدود ۱۰۰۰ سال است. ساخت و ساز زیارتگاه غار بودایی در سال ۳۶۶ میلادی به عنوان مکانی برای ذخیره متون و هنر آغاز شد. غارهای موگای یکی از سه معبد صخره‌ای باستانی معروف در چین است.

8  بودای غول پیکر لشان (Leshan Giant Buddha)

بودای بزرگ لشان

بودای بزرگ لشان یک مجسمه بودای غول پیکر تراشیده شده در صخره‌ای در سیچوان در غرب چین است. ساخت آن در سال ۷۱۳ در دوران سلسله تانگ آغاز شده و در سال ۸۰۳ به پایان رسید. که حاصل تلاش هزاران مجسمه ساز و کارگر بود. بودای بزرگ لشان حدود ۷۱ متر ارتفاع دارد و اندازه‌ی هر انگشتان دست به سه متر می‌رسد.

7  کوه هوانگ (Mount Huang) 

کوه هوانگ

یکی از مقصدهای مهم گردشگری چین ، رشته کوه هوانگ در شرق چین است که همچنین به عنوان کوهستان هونگشان (کوه زرد) شناخته شده است. این منطقه برای مناظر، درختان کاج، شکل قله‌های گرانیتی و ابرها شناخته شده است. در دوران باستان تقریبا ۶۰۰۰۰ پله سنگی به سمت رشته کوه تراشیده شده‌اند. امروز تله‌کابین نیز فعال است که گردشگران می‌توانند با سوار شدن در آن به طور مستقیم از پایه به یکی از قله‌ها برسند.

6  رودخانه لی کروز (Li River Cruise)

رودخانه لی کروز

رودخانه لی کروز از گویلین تا یانگ‌شا در هر سفری به استان گوانگ‌شی شمال شرقی کاملا چشم‌نواز است. این مکان چشم اندازی با تپه‌های شگفت انگیز، صخره‌های شیب دار، غارهای باور نکردنی و روستاهای کشاورزی و با باغ‌های بامبو تزئین شده است. همراه با مناظر خیره کننده و طعم و مزه زندگی آرام به دور از شهرهای بزرگ، در امتداد رودخانه لی یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در چین است.

5   ارتش سفالین تراکوتا (Terracotta Army) 

ارتش تراکوتا

ارتش تراکوتا مجموعه‌ای از مجسمه‌های سفالی ارتش شیعه شین هوانگ (۲۲۱ قبل از میلاد تا ۲۰۶ سال قبل از میلاد)، نخستین امپراتور چین را به تصویر می‌کشد. این محبوب‌ترین جاذبه توریستی در شیان و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها در تمام چین است. تخمین زده می‌شود که سه چاله آن حاوی بیش از ۸۰۰۰ سرباز ارتش تراکوتا، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره نظام باشد که اکثریت آن هنوز در چاله دفن شده است.

4 بندر ویکتوریا (Victoria Harbour)

بندرگاه ویکتوریا

بندرگاه ویکتوریا یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در هنگ کنگ و یکی از عمیق‌ترین بنادر در جهان است. این بندر نمایش خیره کننده ‌ای از آسمان خراش‌ها از جزیره هنگ کنگ در یک طرف و خط ساحلی در طرف دیگر را ارائه می‌دهد. بندر ویکتوریا همچنین یکی از شلوغ‌ترین بنادر در جهان با صدها کشتی و قایق سرعتی است. یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن بندر سفر با  قایق های سرعتی کروز است.

3  شهر ممنوعه (Forbidden City)

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه واقع در مرکز پکن، بزرگترین کاخ جهان با پوشش ۷۲ هکتار است که از سال ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده است. مجموعه کاخ متشکل از ۹۸۰ ساختمان سالم باقی مانده با ۸۷۰۷ اتاق همراه با یک خندق عمیق شش متری و ده متر دیوار است. بیست و چهار امپراتور در سراسر کشور برای تقریبا ۵ قرن تا زمان کناره‌گیری پویی، آخرین امپراتور چین در این مکان حکومت کرده‌اند. امروزه شهر ممنوعه موزه و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی در چین است.

2 کاخ پولاتا (Potala Palace)

کاخ پولاتا

کاخ پولاتا در ۱۳۰ متر بالاتر از دره لهاسا قرار گرفته که تا ۱۷۰ متر ارتفاع دارد و بزرگ‌ترین ساختار به یاد ماندنی در تبت است. ساخت و ساز کاخ فعلی در سال ۱۶۴۵ در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم آغاز شد و با پاترنگ گارگو یا کاخ سفید در سال ۱۶۴۸ به پایان رسید. پاترنگ ماپو یا کاخ سرخ، بین ۱۶۹۰ تا ۱۶۹۴ به آن اضافه شد. کاخ پولاتا محل اقامت دالایی لاما بود تا زمانی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله چینی در سال ۱۹۵۹ به هند فرار کرد.
 

1  دیوار بزرگ چین (Great Wall of China)

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بین قرن ۵ قبل از میلاد تا قرن ۱۶ میلادی برای حفاظت از مرزهای شمالی امپراتوری چینی از حملات قبایل چادرنشین از شمال ساخته شد. اکثر دیوار موجود در طول سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ م) ساخته شد. وضعیت دیوار بزرگ چین از محدوده عالی تا بعضی قسمت‌ها خراب شده است. محبوب‌ترین منطقه دیوار بزرگ در بدالینگ است. همچنین قسمت بازسازی شده اما کمتر توریستی سیماتای و جینشالینگ نیز دیدنی هستند.

 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد