زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اندونزی یک کشور بزرگ است، هم از نظر دو جمعیت و هم مساحت، با تنوع فرهنگی و زمین شناسی قابل توجه. با 18110  جزیره که 6000  از آنها قابل سکنی می باشند، اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر در جهان است. اندونزی با جمعیتی در حدود 240 میلیون نفر، از 300  گروه قومی که با بیش از 250 زبان مختلف صحبت می کنند تشکیل شده است. در حالی که بالی معمولا محبوب ترین مقصد گردشگری برای بازدید کنندگان خارجی است، جاذبه های توریستی متنوع دیگری نیز در اندونزی وجود دارد.

10 دریاچه توبا (Lake Toba)

دریاچه توبا در جزیره سوماترا، یک دریاچه آتشفشانی است که در حدود 100 کیلومتر طول و 30  کیلومتر عرض دارد.این دریاچه که  توسط فوران آتشفشانی غول پیکر در حدود 70 هزار سال پیش تشکیل شده است، بزرگترین دهانه آتشفشانی در جهان است. تخمین ژنتیکی نشان می دهد که تنها چند هزار انسان از آن فاجعه جان سالم بدر برده اند. جزیره ای که در وسط این دریاچه قرار دارد، بزرگترین جزیره موجود در جزیره است و شامل دو دریاچه می باشد. گردشگران می توانند در آبهای آتشفشانی گرم شنا کنند. 

9  تانجانگ پوتینگ (Tanjung Puting) 

پارک ملی تانجانگ پوتینگ در جزیره بورنئو در استان کالیمانتان مرکزی واقع شده است. این پارک، یک اکوتوریسم محبوب محسوب می شود که شرکت های گردشگری مبادرت به برگزاری تور های محلی  چند روزه (معمولا با قایق) برای مشاهده حیات وحش و بازدید از مراکز تحقیقاتی می کنند. حیات وحش این پارک شامل گیبون، پلنگ سیاه، خرس های آفتاب ، پیتون، تمساح و معروف ترین آنها، اورانگوتان می باشد. متاسفانه پارک به شدت با قطع جنگل ها تهدید می شود.

8  دره بالیم (Baliem Valley)

دره بالیم در ارتفاعات غربی گینه نو قرار دارد و یک نگاه اجمالی را به عصر سنگی فراهم می کند. این دره تا سال 1938 کشف نشده بود و بطور ناگهانی توسط یک هواپیما از بالا مورد شناسایی قرار گرفت و یک جمعیت بزرگ کشاورزی را کشف کردند. وامنا نقطه ای دیدنی برای گردشگران می باشند که می توانند به بازدید کوه ها، رودخانه های خروشان و قبیله های محلی بپردازند

7  کوه برومو (Mount Bromo) 

کوه برومو یک آتشفشان فعال و بخشی از توده تنگر در شرق جاوا است که دارای 2329  متر ارتفاع بوده، یکی از جاذبه های توریستی می باشد که بیشترین بازدید را در اندونزی و جاوا دارد. قله آتشفشانی مکررا مبادرت به انتشار دود های سفید می کند. اطراف این کوه، توسط دریایی از شن و ماسه های ریز آتشفشانی احاطه شده است.

6  بوناکن (Bunaken)

 بوناکن واقع در شمال جزیره سولاوسی، یکی از معروف ترین مناطق غواصی در اندونزی است. این  جزیره که بخشی از پارک دریایی بوناکن می باشد، در آن می توانید بیش از 70٪  از تمام گونه های ماهی که در غرب اقیانوس آرام زندگی می کنند را مشاهده کنید.  بهترین زمان برای غواصی در این منطقه، بین ماه های آوریل و نوامبر است.

5 تروجالند (Torajaland) 

تروجالند یک منطقه کوهستانی در جنوب سولاوسی است که خانه های مردم تروجا محسوب می شود. تروجاها برای خانه های عجیب خود معروف هستند، که در واقع همانند یک مخروط وارانه می باشند. همچنین، تروجاها دارای مراسم تشییع جنازه دیدنی و جذاب اما وحشتناک می باشند. پس از مرگ یک شخص، بدن وی اغلب برای چندین سال نگه داشته می شود، تا زمانی که مراسم تشییع جنازه واقعی وی فرا رسد که می تواند برای چند روز به طول انجامد. شخص فوت شده در نهایت در یک غار کوچک و یا در یک درخت توخالی به خاک سپرده می شود. 

4  جزایر گیلی (Gili Islands)

مجمع الجزایر جزایر گیلی، یک مقصد توریستی محبوب در لامباک می باشد که از سه جزیره کوچک تشکیل شده است. این جزایر بسیار آرام و بی سروصدا می باشند و شما می توانید یک روز را به دور از صداهای گوشخراش شهر در آن ها بگذرانید. امروزه کمتر از نام جزایر گیلی استفاده می شود، و بیشتر آن را جزیره کوچک می نامند. 

3  پارک ملی کومودو (Komodo National Park) 

پارک ملی کومودو یک پارک ملی واقع در جزایر لزر سوندا است که شامل سه جزیره بزرگتر و 26 جزیره کوچکتر می باشد. نام این پارک از اژدهای کومودو گرفته شده است که بزرگترین خزنده در جهان بوده که می تواند به 3  متر و وزن بیش از 70 کیلوگرم برسد. اگر چه اژدهای کومودو بیشتر به خوردن لاشه حیوانات مرده می پردازند، ولیکن آنها شکارچیانی توانمند بوده و به شکار پرندگان و پستانداران کوچک نیز گرایش دارند. حمله به انسان بسیار نادر بوده است.

2  بوروبودور (Borobudur)

واقع در 40 کیلومتری شمال غربی یوگیاکارتا در جاوا، بوروبودور یکی از معروف ترین معابد بودایی در جهان است. بوروبودور در طی یک دوره 75 ساله در قرن 8  و 9  توسط پادشاهی سالندرا از حدود دو میلیون بلوک سنگ ساخته شده است.  این بنا در قرن چهاردهم به دلایلی که هنوز هم اسرارآمیز می باشد، برای قرن ها در جنگل و در زیر لایه ای از خاکستر آتشفشانی رها شده بود. امروزه  بوروبودور یکی از جاذبه های توریستی محبوب در اندونزی است.
 

1 بالی (Bali)

بالی یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری می باشد. چشم انداز متنوع، سواحل ناهموار، سواحل گرمسیری، مزارع برنج سرسبز و دامنه کوه آتشفشانی، فرهنگ های رنگارنگ که منعکس کننده آیین هندو است تعدادی از این چشماندازها می باشد. ترکیبی از مردم خونگرم، فرهنگ سنتی که با معنویت و سواحل دیدنی و جذاب و غواصی تزریق شده است، سبب شده است که بالی مبدل به یک جاذبه توریستی برتر در اندونزی شود. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد