زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

 آب درماني،ماساژ و روش‌هاي درماني سنتي نمونه‌اي از راه‌ها و اعمالي را شامل مي‌شوند که هتل‌هاي مجلل سراسر جهان براي رفاه و گاه درمان مشتريان خود از آن‌ها سود مي‌برند. روش‌ها و شيوه‌هاي درماني که امروز جايگاه ويژه‌اي نزد عموم پيدا کرده و در کوران هجوم متدهاي به اصطلاح مدرن پزشکي و درماني، باز هم اميد بسياري از بيماران گشته است. از اهميت روش‌هاي درماني اينچنين همين بس که بسياري از گردشگران، هتل و تفرجگاه مورد نظر خود در بسياري از کشورها را منطبق با ميزان برخورداري آن‌ها از چنين امکاناتي انتخاب مي‌کنند. در اين گزارش که برگرداني از سايت اختصاصي هتلداري Hotels.com است فهرستي از 10 هتل و تفرجگاه برتر جهان که در اين زمينه داراي تجهيزات مناسبي هستند، معرفي خواهند شد.

هتل ليال، ملبورن؛ استراليا:
اين هتل، که تنها هتل خصوصي و پنج‌ستاره ملبورن محسوب مي‌شود در مرکز منطقه ياراي جنوبي و نزديک به ده‌ها فروشگاه طراحان مد و رستوران‌هاي جهاني اين شهر است. بخش آب درماني و ماساژ در يکي از هشت اتاق درماني هتل که سه طبقه را نيز شامل مي‌شوند، از جمله امکانات و فعاليت‌هايي است که در اختيار مسافران و مشتريان آن قرار مي‌گيرد. درمان ويژه و اختصاصي اين هتل روشي غريب و باستاني متعلق به طب سنتي شرق دور است که DIY Rassaul نام دارد.

گراند ويلي، مائويي؛ هاوايي:
مشتريان اين هتل مي‌توانند در اين هتل از دو روش درماني سنتي که تلفيقي از فلسفه‌ هاوايي و شرق است بهره‌ ببرند. بخش درماني هتل زميني به مساحت 4600 متر مربع را در بر مي‌گيرد و در آن بيش از 100 روش درماني که بسياري از آن‌ها برگرفته از روش‌هاي سنتي اقوام بومي هاوايي مي‌باشند ارائه مي‌شود. مسافران در اين مکان از روش‌هاي مختلفي همچون آب‌درماني که شامل پنج حمام بخار جهت آرامش ذهن، جسم و روان است، برخوردار مي‌شوند. همچنين نوعي ماساژ درماني محلي موسوم به لومي‌لومي که در آن با استفاده از نوعي گياه دارويي مخصوص هاوايايي تمام بدن ماساژ داده مي‌شود نيز، از ديگر روش‌هاي درماني اين منطقه محسوب مي‌شود.

پارک مزارع ماري لولوج، مجو؛ فرانسه:
دهکده مجو، در دامنه‌هاي کوه‌هاي آلپ فرانسه، که به خاطر انجام مسابقات اسکي و گلف از شهرت ويژه‌اي برخوردار است، در زمستان و تابستان، مسافران زيادي را به سمت خود جذب مي‌‌کند. اگر چه طراحي‌هاي زيباي مبلمان، آتش‌بازي‌ها و نماي بسيار زيباي روستايي اين دهکده، هتل پارک مزارع ماري‌ لولوج را داراي چهره‌اي خيره کننده کرده است اما، چشمه آب گرم پور بالاناس، بخشي واقعي از اين هتل را به نمايش مي‌گذارد.

حمام‌هاي زيبا و ماساژ درماني‌هاي مناسب از جمله روش‌هاي درماني منحصر به فردي است که مسافران مي‌توانند پس از يک روز کوهنوردي در دامنه‌هاي آلپ از آن برخوردار شوند.

تفرجگاه‌هاي هيات در هوا هين؛ تايلند:
تفرجگاه‌هاي هيات از مراکزي به شمار مي‌روند که چشمه آب معدني بارايي تايلند در آن‌ها قرار دارد. اين تفرجگاه‌ها از دشتي وسيع،‌ نوار ساحلي طولاني و هشت چشمه آب معدني برخوردار است که همراه با 18 اتاق مخصوص درمان‌هاي سنتي، خدمات ويژه‌اي را براي مشتريان ارائه مي‌دهد. از ديگر بخش‌هاي آن نيز مي‌توان محوطه آرامش، استخر استراحتي، يوگا و اتاق‌هاي مديتيشن اشاره کرد.

در قسمت چشمه آب معدني بارايي نيز درمان‌هاي خاصي ارائه مي‌شود که تلفيقي از طب سنتي تايلندي و روش‌هاي درماني مدرن ‌غربي است، اگر چه بنا و اساس آن بر قواعد و اصول طب سنتي تايلندي و الهام‌گيري از چهار عنصر حيات بخش آب، خاک، آتش و باد است.

تفرجگاه ساحلي دبي، امارات:
تفرجگاهي ساحلي با مالکيتي خصوصي که مناظر، امکانات و خدمات رفاهي و درماني سنتي مختلفي را به مشتريان خود ارائه مي دهد. چشمه آب معدني معطر که متناسب با تسکين روحي و رواني افراد طراحي شده اند از جمله نکات مثبت اين تفرجگاه يا هتل پنج ستاره مي باشند. عطر درماني کامل، بازتاب شناسي و سم زاديي به کمک نوارهاي به دست آمده از جلبک‌هاي دريايي از جمله روش‌هاي درماني گوناگوني است که مشتريان و مسافران مي‌توانند با انتخاب آنها به صورت دلخواه درمان شوند. از ديگر روش‌ها، ماساژ درماني با استفاده از سنگ‌هاي گرم است که همراه با روغن‌هاي گياهي براي آرامش بدن صورت مي‌پذيرند.

هتل لو سيرانوس،‌پوستيانو؛ ايتاليا:
اين هتل کوچک اما با تشريفات بسيار زياد که توسط خانوداه سرسال(Sersale)،‌از خانوداه‌هاي اشرافي ايتاليا، ساخته شده از 63 اتاق مجلل و مجهز برخوردار است که هريک از آنها همچون خانه‌اي کامل در اختيار مشتريان قرار دارند. علاوه بر چشم نواز بودن لوازم و مبلمان به کار رفته در اين هتل که چشم هر بيننده‌اي را در بدو ورود به سوي خود جلب مي‌کند، روش‌هاي مختلف درماني همچون " آب درماني مناطق کاراييب" که شامل ماساژ درماني و مراقبت از پوست است، از جمله امکاناتي است که در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرند.

تفرجگاه ميلبوروک، آروتون،‌ نيوزلند:
تفرجگاه ميلبوروک، مکاني است که در شهر تاريخي آروتون،‌ معدن طلاي نيوزلند قرار دارد. شهري که در نقطه جنوبي اين جزيره واقع شده و برخي از زيباترين مناظر طبيعي جهان را در خود جاي داده است. چشمه‌هاي آب معدني موجود در اين تفرجگاه از جمله اماکني به شمار مي‌روند که روش‌هاي کاملي از انواع درمان‌ها و را براي سالم نگاه داشتن مشتريان خود دارا مي‌باشند. درمان‌هايي که شامل مالش بدن و صورت و ماساژهاي سنگي هستند. در کنار طب سنتي اين تفرجگاه، غذاها و آشپزي بومي نيوزلند نيز ديگر محصولاتي است که در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد.

تفرجگاه کاخ آبي، کرت؛ يونان:
کرت که به طبيعت زيبا و مناظر گوناگون خود مشهور است بزرگترين جزيره يونان محسوب مي‌شود که به همراه 106 استخر شنا،‌پنج رستوران و يک چشمه آب گرم دو هزار متر مربعي و هتل و تفرجگاه مرفه و مجلل کاه آبي ،‌ محيطي رضايت بخش را براي گردشگران به وجود آورده است. از ويژگي‌هاي اين تفرجگاه مناظر زيباي سواحل مديترانه‌اي است که در مسافران مي‌توانند حين درمان خود از تماشاي آنها لذت ببرند.

رزوود ماياکودا، پلايا دل کارمن؛ مکزيک:
براي آنهايي که در جستجوي يک روش درماني کامل هستند، تفرجگاه رزوود ماياکودا، بهترين انتخاب خواهد بود. اين تفرجگاه که در جزيره‌اي خصوصي قرار دارد از چشمه آب گرم 1500 متر مربعي برخوردار بوده که به صورت تفکيکي به هشت چشمه، 12 اتاق درمان، اتاق‌هاي بخار، سونا، جکوزي و استخر عميق تقسيم شده است.

از روش‌هاي درماني ارائه شده در اين تفرجگاه که مورد علاقه بسياري از مسافران و گردشگران نيز قرار گرفته است نوع درماني سنتي است که توسط يک شمن يا جادوگر ماهر از قبايل بومي مکزيک انجام مي‌گيرد. علاوه بر ‌ آن سنگ درماني، که با استفاده از سنگ‌هاي گرم آتشفشاني صورت مي‌گيرد از ديگر روش‌هايي است که همراه با ماساژ براي آرامش و تسکين يافتن جسمي و روحي افراد، دراين مکان انجام مي‌پذيرد.

ريتز کارلتون، برلين؛ آلمان:
اين هتل که به آن فلات چمن زار نيز مي‌گويند، همچون يک مرکز درماني است که در سطح يک هتل پنج ستاره، روش‌هاي درماني آرمش بخشي را به مشتريان خود عرضه مي‌کند. انواع ماساژ درماني همچون لومي لومي و عطرهاي انرژي زا در کنار روش‌هاي سنتي تسکين روح و جسم که توسط افرادي مجرب صورت مي‌گيرد، روش‌هاي درماني متنوعي را شامل مي‌شوند که در اختيار مشتريان قرار مي‌‌گيرند.سونا،‌جکوزي، استخرهاي سرپوشيده و چشمه‌هاي آب گرم هم ديگر امکاناتي است که براي سرگرم نگاه داشتن افراد مورد استفاده قرار مي‌گيرند

سيد محمد برازنده

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد