زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مردم ذائقه‌هاي گوناگوني دارند و به همين دليل نمي‌توان ادعا کرد که همه آنها به يک شکل احساس راحتي و رضايت از داشته‌ها و محيط اطراف خود مي‌کنند. يکي از همين محيط‌ها يا استراحت‌گاه‌هاي مورد علاقه را مي‌توان هتل‌ها ناميد.
اغلب کساني که تجربه اقامت در هتل‌ها را داشته‌اند، مهمترين ويژگي اين اماکن براي برخورداري از اوقاتي خوش و راحت را تميزي هتل‌ها،‌داشتن سيستم صوتي و تصويري و مخابراتي مناسب، حمام گرم و اتاقي مشرف به مناظري دلپذير و زيبا مي‌دانند.
براي برخي از اين ميهمانان و يا مشتريان، وجود چنين ويژگي‌هايي، آنچنان مهم جلوه مي‌کند، که ديگر انديشه‌اي در مورد قيمت و هزينه اقامت در آن به ذهن خود راه نمي‌دهند و از اين رو است که رقابت بر ساخت هتل‌هاي گرانقيمت برخوردار از امکانات رفاهي اوج گرفته است. آنچه در ادامه مي‌آيد، فهرست و معرفي 10 هتل گرانقيمت و در عين حال مجلل و مرفه‌اي است که در حال حاضر بر قله پرهزينه‌ترين هتل‌هاي جهان ايستاده‌اند.

10- امپريال سوئيت، پاريس:

هتل امپريال سوئيت پاريس که مساحتي 750 فوت مربعي را در بر گرفته، در طبقه دوم ساختمان هوس مانيان (Haussmanian) پارک هيدت وندوم قرار دارد. از ويژگي‌هاي اين هتل سقف بلند آن بوده و اتاق نهارخوري و آشپزخانه‌اي کوچک از جمله قسمت‌هاي هر يک از سوئيت‌هاي آن به شمار مي‌رود. علاوه بر آن، وجود حوضچه‌هاي آب گرم و اتاق بخار و يک استخر کوچک نيز امکانات ديگري را نيز به هر يک از سوئيت‌ها افزوده است. اين هتل با اين امکانات شبي 15 هزار دلار قيمت دارد.

9- رويال سوئيت، هتل چهار فصل جورج پنجم، پاريس:

هتل جورج پنجم که يکي ديگر از هتل‌هاي گرانقيمت فرانسوي محسوب مي‌شود به همراه دو سوئيت سلطنتي خود، جايي معرفي شده که به گفته آنهايي که اقامت در اين هتل را تجربه کرده‌اند، محلي براي يک اقامت و استراحت پر از آسايش و دلپذير عنوان شده است. هر يک از سوئيت‌هاي اين هتل را اسباب و اثاثيه آنتيک و عتيقه مزين کرده، ورودي هر سوئيت مرمرين بوده و يک آشپزخانه کامل، سونا، حمام‌هاي جداگانه مخصوص ميهمانان، دو فضاي جداگانه به مساحت 2500 فوت مربع مخصوص استراحت و بازي و حتي دفتر کار مجزا براي هر يک از اتاق‌ها در اين هتل تعبيه شده است. با تمام اين ويژگي‌ها، مسافران و دوست‌داران هتل‌هاي گرانقيمت مي‌توانند با صرف هزينه‌اي 16 هزار دلاري در هر روز، اقامتي گرانقيمت را در اين مکان تجربه کنند.

8- لو ريچموند، ژنو:

اين هتل 17هزار و 500 دلاري سوئيسي، پس از وقفه‌اي کوتاه‌مدت، در سال 2007، با بازسازي تکميلي طبقه هفتم آن بازگشايي شد. اين بازسازي، طبقه هفتم هتل را به سوئتي کاملا مجلل و تشريفاتي مبدل ساخت. تزئينات سوئيت نوساز اين طبقه را سنگفرش‌هاي گرانقيمت و پوشش‌هاي مطلا در بر گرفته‌اند، کف سرتاسري اين قسمت نيز کاملا پارکت شده است. تراس آن 300 فوت مربع بوده و نماي خيره‌کننده‌اي نيز به شهر ژنو و همچنين رشته‌کوه‌هاي آلپ دارد.

7- برج العرب، دبي:

کف اتاق‌هاي هتل تازه ساخت برج العرب دبي را سنگ‌هاي مرمر پوشانده، اسباب و اثاثيه و مبلمان داخل آن از چوب ماهون بوده، تخت‌هاي سايبان‌دار چرخان، درون هريک از اتاق‌ خواب‌هاي آن قرار گرفته‌اند. از جمله مشخصات و ويژگي‌هايي که در هر يک از سوئيت‌هاي اين هتل به کار رفته وجود آسانسور و سينماي اختصاصي است. علاوه بر آن مسافران مي‌توانند با پرداخت مقداري هزينه اضافي، رولزرويس يا هليکوپتر اختصاصي در اختيار داشته باشند. هزينه‌اي که کمي عدد روند 18 هزار دلاري کرايه آن را تغيير مي‌دهد.

6- ريتز کارلتون، مسکو:

هتل مجلل 18 هزار و 200 دلاري ريتز کارلتون مسکو، 2500 فوت مربع مساحت داشته و سيستم گرمايشي فوق‌العاده آن، محيطي امن،گرم و راحتي را در سردترين ساعات زمستان خشن روسيه براي ميهمانان خود فراهم مي‌کند. در اين هتل يک دستگاه پيانو قرار دارد که مسافران در اوقات تنهايي خود مي‌توانند آن را بنوازند و يا به کتابخانه بزرگ داير در اين هتل پناه ببرند. پنجره‌هاي اين هتل، اشرافي کامل به فضاي بيرون داشته و نمايي زيبا را به روي کاخ کرملين، ميدان سرخ و کليساي جامع سنت باسيل مي‌گشايد.

برخلاف ديگر هتل‌ها، روزي پنج نوبت غذا در اين هتل سرو مي‌شود و مسافران مي‌توانند براي حفاظت از خود حتي از خط تلفن امنيتي استفاده کنند.

5- سوئيت بريج آتلانتيس، باهاما:

اين هتل که در جزيره بهشت باهاما قرار گرفته هزينه‌اي 25 هزار دلاري را براي ميهمانان خود در بر دارد. هتل بريج يا هتل پل از 10 اتاق تشکيل شده. اين هتل را مي‌توان پل ارتباطي دو برجي دانست که در دو سوي جزيره بهشت قرار گرفته. از اين رو نام آن را هتل پل گذاشته‌اند. زيبايي و ظاهر منحصربه‌فرد هتل باعث شده چهره‌هاي سياسي و سينمايي معروفي همواره در آن ديده شوند.

4- سوئيت پنت‌هاوس سلطنتي، ژنو:

اين هتل که براي آسايش حال وودرو ويلسون؛ رئيس‌جمهور سوئيس و رفع فشار خون بالاي وي از يک اتاق مخصوص برخوردار است، شبي 33 هزار دلار قيمت دارد. ويژگي‌ ذکر شده در اين هتل باعث شده است که مسافران توقع اقامتي پر از آسايش را در مدت حضور خود داشته باشند. اين سوئيت از چهار اتاق خواب تشکيل شده که هر کدام ظرفيت 40 نفر را دارا مي‌باشند.

3- پنت‌هاوس تاي وارنو، چهارفصل، نيويورک:

شبي 34 هزار دلار، هتل چهارفصل نيويورک را در رتبه سوم، گرانقيمت‌ترين هتل‌هاي جهان قرار داده است. اين هتل بر قله بلند‌ترين برج منهتن بنا شده و ميهمانان آن مي‌توانند نمايي 360 درجه از تمامي سطح شهر را از درون هتل تماشا کنند. اين سوئيت از 9 اتاق تشکيل شده و پنجره‌اي تمام شيشه‌اي کف تا سقف آن را در بر گرفته است. ديوار اتاق‌ها نيز از جنس پلاتينيوم بوده و شيارها و خطوطي طلايي از آنها عبور کرده است. سيستم تلويزيون ماهواره‌اي با قابليت پخش تمام شبکه‌هاي موجود جهان در تمام اتاق‌ها موجود است و براي هر اتاق خدمتکاري ويژه و خصوصي تعيين شده است.

2- تفرجگاه نخل، لاس وگاس:

ويلاي آسمان‌نماي هيو هفنر يا تفرجگاه نخل لاس وگاس آمريکا نيز با هزينه اقامتي 40 هزار دلاري خود، دومين هتل گران جهان نامگذاري شده و از دو طبقه با مساحت 10 هزار فوت مربع تشکيل شده است. اتاق‌خواب‌هاي اين هتل چرخان بوده و از سقفي تمام آينه برخوردارند. از خصوصيات جالب توجه اين هتل مي‌توان به سيستم سونا و جکوزي آن اشاره کرد که به تنهايي هزينه‌اي 700 هزار دلاري را بر صاحبان اين هتل تحميل کرده‌اند.

1- رويال ويلا، آتن:

گرانقيمت‌ترين هتل اين فهرست، تفرجگاهي سلطنتي است که در منطقه‌اي مردابي و در بدهکارترين کشور جهان قرار گرفته است. رويال ويلا در شهر آتن، پايتخت باستاني يونان که منظره‌اي ويژه از تمام ديدني‌ها را در اختيار مسافران خود قرار مي‌دهد. استخر آب گرم، اتاق بخار، ساحل اختصاصي، خدمتکار اختصاصي، سرآشپز و حتي پيانيست خصوصي از خدمات اين هتل محسوب مي‌شود.
تمام اين امکانات فقط و تنها فقط با هزينه روزي 50 هزار دلار در اختيار مسافران قرار خواهند گرفت

سيد محمد برازنده

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد