زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اقامت در هتلهاي فوق العاده و منحصر به فرد، خواسته تمام گردشگران و جهانگرداني است که تجربه ديدن جاذبه‌هاي اطراف خود را، اصلي‌ترين جنبه مسافرت‌هاي خود مي‌دانند و شايد به همين خاطر است که مي‌توان در گوشه و کنار جهان، اماکن و جاذبه هايي را ديد که تا مدت‌ها، برجستگيشان زبانزد همگان باشد.
آنچه که در ادامه مي‌خوانيد، مجموعه‌اي از برترين‌هاي صنعت يا جهان هتلداري است که آشنايي با آنها دريچه جديدي را به سوي شناخت عجايب دنياي امروز باز مي‌کند.

1- بلندترين هتل جهان:

هتل برج العرب دبي با ارتفاع 321 متري خود، تاکنون بلندترين هتل جهان ناميده مي شود. هتلي هفت ستاره که توسط شرکت هتل سازي برج رز در دبي در فاصله 280 متري از ساحل دريا روي جزيره‌اي مصنوعي ساخته شده است. برخوداري از اتومبيل‌هاي رولز رويس مخصوص به خود، استفاده از روپوشهاي پنبه دوزي شده گران قيمت روي تخت خواب‌ها، فروشگاههاي متنوع و سکوي فرود هليکوپتر، مزاياي ديگري است که در کنار ارتفاع اين هتل، خودنمايي مي‌کنند.

2- بزرگترين هتل جهان از نظر تعداد اتاق:

وجود هشت هزار و 108 اتاق، هتل پالاتزوي لاس و گاس آمريکا را به بزرگترين هتل جهان از نظر تعداد اتاق تبديل کرده است. مجموعه وسيعي از رستوران‌ها، فروشگاه‌هاي مختلف پوشاک و غذا، هفت استخر و اماکن گرم کننده، اين هتل را به شهري کوچک تبديل کرده است.

3- قديمي‌ترين هتل جهان:

هتل هوشي ريوتان در شهر کوماتسوي ژاپن با 1300 سال سابقه، قديمي‌ترين هتل جهان نام گرفته است. هتلي با 100 اتاق که هنوز هم نمايي از طرحهاي قديمي خود را حفظ کرده است. از نکات جالب درباره اين هتل، مديريت انحصاري آن است که 46 نسل از يک خانواده را شامل مي‌شود.

4- گران قيمت ترين اتاق جهان:

هزينه 50 هزار دلاري براي هر شب اقامت، رويال ويلا در تفرجگاه لاگوسيني آتن يونان را به گران قيمت‌ترين اتاق يا سوئيت تفريحي جهان تبديل کرده است.
منظره‌اي مشرف به درياي اژه، برخوداري از سيستمهاي ماساژ دهنده آبي، استخر خصوصي و ديگر مزيت‌ها، بهانه‌اي براي عدم پرداخت گرانترين اقامت يک شبه در هتل را براي مهمانان به وجود نمي‌آورد.

5- پرهزينه ترين هتل جهان:

هتل امارات ( کاخ امارات ) ابوظبي که در سال 2005 ميلادي افتتاح شد، با صرف هزينه‌اي سه ميليارد دلاري، پرهزينه‌ترين هتل ساخته شده جهان لقب گرفت. سرتاسر اين هتل را نقره، طلا و سنگ‌هاي مرمر تشکيل داده و چلچراغ هايي 1002 شاخه اي از جنس کريستال، سقفهاي آن را مزين کرده است.

6- بزرگترين اتاق- هتل جهان:

رويال سوئيت، اتاقي با شش طبقه و به مساحت هشت هزار متر مربع، بزرگترين اتاق هتل جهان به شمار مي‌رود که در هتل هيلتون برومانا در لبنان قرار دارد. نيمي از فضاي اين مجموعه به مبلمان خانگي مجهز شده و نيم ديگر آن را که فضايي چهار هزار متر مربعي است، دو استخر شنا، باغ، تراس و چند پاويون تشکيل داده است.

7- سردترين هتل جهان:

اتاق هايي از يخ و برف، مزين به اشياء و مجسمه‌هاي يخي، هتل يوکاسجاروي ( Juakksjarvi) سوئد را سردترين هتل جهان کرده است. فضاهاي سرد اين مجموعه تنها به اتاق‌هاي آن ختم نمي شود، صومعه‌اي يخي مخصوص ازدواج و مراسم غسل تعميد نيز از بخش‌هاي ويژه آن به شمار مي‌رود که تا به امروز مراسم گوناگوني را در خود ديده اند. در رستوران اين هتل نيز، غذاهاي محلي سوئدي و اسکيموها را براي مشتريان خود فراهم مي‌کند. سفرهاي تفريحي با اسنو موبايل و سورتمه از ديگر بخش‌هاي سرگرم کننده اين هتل‌ها به شمار مي‌رود.

8- مرتفع‌ترين هتل جهان از نظر طبقات:

هتل پارک هيات شانگهاي که در طبقات 79 تا 93، برج 101 طبقه‌اي مرکز بين المللي مالي و اعتباري شانگهاي قرار دارد، مرتفع ترين هتل جهان ناميده مي شود.

چشم انداز اين هتل از يکسو مشرف به رودخانه هوانگدو و از سوي ديگر روي خط افق شهر شانگهاي بوده و موقعيت آن در مرکز منطقه تجاري پودانگ قرار دارد.

9- مرتفع‌ترين هتل جهان نسبت به سطح دريا:

هتل اورست با ارتفاعي بيش از 3880 متر نسبت به سطح دريا در پارک ملي ساگاماتاي نپال قرار دارد. تمام اتاق‌هاي اين هتل مشرف به کوه اورست بوده و تنها راه دسترسي به آن با هليکوپترهاي اختصاصي است.

10- برترين هتل سازگار با محيط زيست جهان:

اين هتل که منطبق با استانداردهاي گردشگري پايدار ساخته شده از 15 ويلاي جنگلي تشکيل شده و در قديمي‌ترين جنگل باران زاي جهان در منطقه کوينزلند استراليا قرار دارد. بهره گيري از سيستم سلولهاي خورشيدي، استفاده از چراغهاي کم مصرف و برخورداري از کشاورزي ارگانيک با محصولات منحصر به فرد، هتل دين تري ( Dintree ) را به بهترين هتل سازگار با محيط زيست تبديل کرده است

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد