زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بيشتر گردشگران ترجيح مي‌دهند به کشوري سفر کنند که علاوه بر مکان‌هاي تاريخي و باستاني داراي آب و هوايي مطبوع ونقاط ديدني و سرگرم کننده باشد؛ وجود سواحلي با امکانات تفريحي ويژه، گردشگران را از نقاط مختلف جهان جذب مي‌کند.

در اینجا 10ساحل برتر جهان را به گردشگران نکته سنج معرفي مي‌کنیم .

پلاژ د پمبلون، سنت لوئيز، فرانسه
سنت لوئيز امروزي يکي از معروفترين مناطق ساحلي جهان و پلاژ د پمبلون، بدليل موقعيت خيره کننده اش با کافه‌هاي شلوغ و پرجنب و جوش بهترين ساحل سنت لوئيز است که در جنوب فرانسه قرار دارد و خط ساحلي آن با وجود شن‌هاي سفيدتبديل به مکاني آرام براي قدم زدن گردشگران شده است.

ساحل پينک سندز، جزيره هاربر، باهاما
ساحل پينک سندز، بدليل داشتن شن‌هاي صورتي، بهترين منطقه ساحلي در باهاماست و داشتن جاذبه‌هاي طبيعي فراوان و آبي مناسب براي شنا و غواصي در تمام طول سال از ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن است و بيشتر گردشگران مجذوب منظره زيباي غروب آن مي‌شوند.

ساحل لاس مينيتاس، کاساد کامپو، دومينيکن
تفريحگاه کاساد کامپو مملو از رستوران‌هاي زيبا و شيک و امکانات ورزشي فوق‌العاده اي از قبيل موج سواري بادباني، قايق پايي و حتي ماساژ کنار ساحل، تنها 10دقيقه با ساحل بکر لاس مينيتاس فاصله دارد.

ساحل گريس بي، گذرگاه‌ها، جزاير تورکس و کايکوس
تمام آنچه گردشگران براي گذراندن تعطيلات کنار ساحل در رويا مي‌پرورانند، در ساحل گريس بي و جزاير تورکس و کايکوس مهيا است؛ آسمان کاملا آفتابي و آب‌هاي زلال و شفاف آن به همراه هتل هاي مجلل و ويلاهايي با بهترين چشمه‌هاي معدني تکميل کننده اين ساحل زيبا و خلوت هستند.

ساحل بوندي،‌سيدني، استراليا
ساحل بوندي بدليل فرهنگ استراليايي موج سواري و مراکز خريد لوکس و هتل‌هاي ممتازش، يکي از معروفترين سواحل جهان است. سواحل شني فوق‌العاده به همراه يک تفريحگاه ساحلي مدرن و امروزي با تعدادي کافه و رستوران مکاني شگفت و بسيار آرامش بخش براي گردشگران است.

ساحل کاستلو، آلبوفيرا، پرتغال
ساحل کاستلو، متشکل از يک سري خليج‌هاي ساحلي کوچک،‌بدليل آرايش خيره کننده صخره‌هايش و قلعه مخروبه‌اي بر روي دماغه ساحل که اينک تبديل به رستوراني مدرن شده و همچنين هتل هاي متعدد و منازل ويلايي زيبا، بسيار شناخته شده و مشهور است.

ساحل باهيا، ترانکوس، برزيل
منطقه باهيا واقع در ساحل شرقي برزيل، با داشتن جنگل‌هاي باراني سرسبز، يکي از بهترين مناطق براي قدم زدن و لذت بردن از سواحل طولاني و عريضي است که با رديف هايي از درختان نارگيل احاطه شده‌اند و از ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين ساحل شيب آرام آن به سمت آب است که باعث جذب شناگران از سراسر جهان مي شود.

ساحل آکيارلار، بودروم، ترکيه
اين ساحل واقع در شبه جزيره بودروم، يکي از باشکوه‌ترين سواحل جهان با شن‌هاي پودري سفيد و بهترين مکان براي موج سواري بادباني است، و گردشگران علاقمند توسط پروازي از استانبول مي‌توانند در عرض چهل و پنج دقيقه در اين ساحل زيبا باشند.

ساحل نيکي، ماربلا، اسپانيا
ساحل نيکي در تفريحگاه شيک ماربلاي اسپانيا واقع شده است. در مقابل منظره رويايي درختان نخلي که با وزش هر نسيم در نوسانند و تخت‌هاي زيبايي از جنس خيزران، گروهي از گردشگران روي صندلي‌هاي راحتي از نور آفتاب مديترانه لذت مي‌برند، در حاليکه گروهي ديگر از بهترين غذاهاي کنار ساحل تناول مي‌کنند.

ساحل چين، دانانگ،‌ويتنام
بيست مايل از خوش منظره ترين قسمت ساحل چين نزديک شهر دانانگ واقع شده که بدليل جنگ ويتنام گذشته خوبي ندارد، اما اين روزها مناظر جذاب و امکانات عالي فراهم شده بدست مديران، باعث چنان تحولي در اين منطقه شده که سربازان آمريکايي که براي تجديد قوا به اين مکان مي‌آمدند نيز، مطمئنأ آن را نخواهند شناخت

زهرا رحيمي

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد