زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

 کسي را نمي‌توان يافت که علاقه‌اي به هيجان نداشته باشد اما اين هيجان در جمع و به خصوص در بين خانواده از ويژگي و لذت بيشتري برخوردار است. از اين رو تفرجگاه‌هايي همچون پارک‌هاي تفريحي چند منظوره مکان و موقعيت مناسبي را براي تخليه هيجانات مردم و خانواده‌ها به وجود آورده اند.  پارک‌هاي چند منظوره اروپا نيز، هيجان، سرگرمي و ماجراجويي را که هر کسي علاقمند به اشتراک گذاشتن آنها به ديگران است را در اختيار آنها قرار مي‌دهد. آنچه مي‌خوانيد گزيده‌اي از چند پارک چند منظوره برتر اروپا است که به نحوي ارمغان آور شادي و سرگرمي براي خانواده‌ها شده‌اند.

1 - ديزني لند، پاريس، فرانسه: ديزني لند پاريس را يکي از معروف‌ترين پارک‌هاي تفريحي اروپا مي‌نامند. تاريخ افتتاح اين پارک سال 1992 بوده و از بخش‌هاي مختلفي همچون دو پارک‌ چند منظوره، اماکن سرگرم‌کننده، رستوران‌هاي مجهز و هفت هتل تشکيل شده است. برج وحشت يکي از مهيج‌ترين بخش‌هاي اين پارک تفريحي به شمار مي‌رود. اين برج که يک برج سقوط آزاد است، نزديک به 200 پا ارتفاع داشته و به عنوان يکي از قسمت‌هاي جذاب ديزني لند پاريس به شمار مي‌رود.

2 - سيام پارک، تنريف، اسپانيا: اين پارک که طرح و نقشه آن از پارک پارک تايلند گرفته شده، يک پارک آبي بوده که از ماه مي سال 2007 شروع به فعاليت کرده و علاقمندان بي‌شماري را از سراسر جهان به سمت خود کشانده است. برج قدرت، جذاب‌ترين بخش آن محسوب مي‌شود. اين برج که قسمت انتقال کاملا عمودي داشته و از 235 پله برخوردار است، شناگران را به استخري کوچک با آتشفشاني از ليزر هدايت مي‌کند. کاخ امواج نيز استخري با شن‌هاي سفيد ساحلي است که با توليد امواجي به ارتفاع سه متر، شناکنندگان را به اين سو و آن پرتاپ مي‌کند. شهر گمشده، با برخورداري از 120 بازي متفاوت نيز از جذاب ترين قسمت هاي اين پارک است که لحظاتي شاد را براي کودکان به وجود مي‌آورد.

3 - واليبي، بلژيک: پارک واليبي در شهر واور (wavre) بلژيک قرار دارد. ويژگي‌ منحصر به فرد اين پارک، قطارهاي متعدد با مسيرهاي پرپيچ و خمي است که علاوه بر القاي هيجان به بازديدکنندگان از اسامي خاص برخوردارند که حتي وحشت را نيز در بين آنها به وجود مي‌آورد. اسامي همچون توربين، معدن فاجعه، کبري، خون آشام و انسان گرگ نما که تا حد زيادي هراس را در دل بازديدکنندگان به اوج مي‌رسانند. قطار انسان گرگ نما بدنه‌اي چوبي داشته و بيشترين ترس را در هنگام حرکت به مسافران خود وارد مي‌کند براي بسياري از شهروندان اروپايي اين پارک يکي از مراکز اصلي هيجان به شمار مي‌رود.

4 - يوروپا پارک، آلمان: يوروپا پارک در شهر راست (Rust) و در جنوب غرب آلمان قرار دارد.سمبل اين پارک موش خاکستري بزرگي به نام يوروماوس(Euromaus) بوده و بيراه نيست اگر علاقمندان آن را شکارچيان موش‌هاي صحرايي بنامند. بخش‌هاي نمايشي اين پارک معمولاً کشورهاي اروپايي بوده و قسمت‌هاي مختلفي در آن به اسم کشورهايي همچون ايتاليا، اسکانديناوي، اسپانيا، روسيه و ديگر کشورهاي اروپايي است. چهار هتل و يک مهمانسرا، از اقامتگاه‌هاي مجهز و شلوغ اين پارک است.

5 - لگولند، دانمارک: لگولند را بهشت اسباب بازي‌هاي دانمارک مي‌نامند. پارکي که بر اساس وقايع تاريخي بنا شده و مرداب‌هاي متعدد به همراه آبشارهاي مختلف همراه با نبرد دزدان دريايي را در آن مي‌توان ديد. محوطه بازي آبشارهاي دزدان دريايي بهترين فرصت را در اختيار کودکان قرار مي‌دهد تا براي لحظاتي کوتاه نقش کاپيتان‌ها و دزدان دريايي را بازي کنند

محمد برازنده

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد