زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هتل‌ها نخستين و اصلي‌ترين اماکني هستند که مسافران و گردشگران براي استراحت به آن‌ها پناه مي‌برند؛ اماکني که علاوه بر ايجاد فضايي آرام براي استراحت، امکانات مختلفي نيز براي رفع خستگي در اختيار مسافران قرار مي‌دهند.
بدون شک، موقعيت و شکل هتل‌ها نيز در ايجاد تمايل مسافران براي اقامت موثر است و چه بسيار هتل‌هايي که به دليل قرار گرفتن در منطقه‌اي نامناسب ورشکست شده‌اند. اين روزها نماي ظاهري و امکانات به کار رفته در هتل‌ها، به يک فاکتور ويژه در جلب نظر گردشگران بدل شده و گاهي هتل‌ها را به جاذبه گردشگري تبديل کرده است.
آنچه در ادامه مي‌خوانيد معرفي برخي از هتل‌هاي عجيب جهان است که در ساخت آن‌ها هنرمندي فوق‌العاده‌اي به کار رفته است؛ برخي نيز همچون هتل «الکپ اوي » ترکيه به خودي خود و با فوران‌هاي آتشفشاني به وجود آمده جذاب‌اند و انسان کمترين نقش را در زيبايي آن‌ها داشته است.


1- هتل کاستا ورده؛ کاستاريکا:

اين هتل که مکاني دوست‌داشتني براي استراحت و تفريح است، در امتداد پارک ساحلي مانوئل آنتونيو در اقيانوس اطلس و در نزديکي شهرکي به نام «کوئپوس» قرار دارد. اتاق‌هاي متعددي در اين هتل، ميزبان گردشگران‌اند اما محبوب‌ترين و در عين حال شلوغ‌ترين اتاق آن، برگرفته از کابين بويينگ 727 است که روي صخره قرار گرفته است. اين اتاق دو تخته با اثاثيه‌اي از چوب ساج تزئين شده است . اين اتاق ظاهر عجيبي دارد اما ديدن آن خالي از لطف نيست.

2 - هتل داسپارک؛ اتريش:

در حاشيه رودخانه‌اي در منطقه اوتنشايم اتريش، هتلي به نام «داسپارک» قرار دارد که مشتريان آن هر مقدار که بخواهند پول پرداخت مي‌کنند. اتاق‌هاي اين هتل که مي‌توان روي قيمت اجاره آن‌ها به اندازه‌ لخواه چانه زد، از لوله‌هاي بازيافت شده فاضلاب ساخته شده‌اند. امکانات موجود در هر اتاق لوله‌اي شامل يک تخت، انباري، پتوي پشمي و همچنين برق است. از نکات جالب توجه اين هتل مي‌توان به حمام و کافي شاپ آن اشاره کرد که در پارک عمومي مجاور آن قرار دارد.

3 - هتل الکپ اوي؛ ترکيه:

اين هتل درون صخره‌اي که از فوران‌هاي آتشفشاني تشکيل شده، ساخته شده است و در مرتفع‌ترين نقطه منطقه «اورگوپ» ترکيه قرار دارد. اتاق‌هاي اين هتل‌ را غارهايي تشکيل مي‌دهند که درون صخره ايجاد شده‌اند. شايد در نگاه نخست اين هتل‌ و اتاق‌هاي آن ترسناک به نظر برسند اما هر يک از اين اتاق‌ها تراسي بزرگ دارد که تصويري بديع از شهر و پارک اطراف آن پيش چشم مهمانان قرار مي‌دهد.

4 - هتل روتردام؛ هلند:

اين هتل که به يکي از شلوغ‌ترين هتل‌هاي شهر روتردام هلند تبديل شده است، پيش‌تر يک برج تلويزيوني بود. اين هتل لوکس و نيمه‌خصوصي بخش‌هايي جذاب و ديدني دارد که از جمله آن‌ها مي‌توان به 2 سوييت در بلندترين نقطه آن و در ارتفاع 364 پايي اشاره کرد؛ اتاق‌هايي که هر يک نمايي منحصر به فرد از کل شهر دارند. اين هتل از يک رستوران، يک باشگاه و يک سالن کنفرانس نيز برخوردار است که در 52 فوتي زير بنا قرار گرفته‌اند.

5 - هتل آتر اين؛ سوئد:

هتل آتر اين (مسافرخانه درجه يک) که در درياچه مالارن سوئد قرار دارد، پروژه‌اي هنري است که به يکي از هتل‌هاي عمومي اين کشور تبديل شده است. مهمانان معمولا با قايق به اين هتل مي‌آيند و شام و ديگر مواد مورد نياز براي افرادي که خواستار خدمات رفاهي مناسب‌اند، با قايق به اين هتل آورده مي‌شود. مشتريان آتر اين، در اين هتل از خدمات مختلفي بهره‌مند مي‌شوند که شنا، ماهيگيري و کانو سواري از جمله آن‌هاست.

6 - هتل يخي؛ سوئد:

اين هتل که در شهري کوچک در سوئد به نام «جوکاسياروي» قرار دارد، برخلاف ظاهر بسيار سردش و علاوه بر اتاق‌هاي خنک از اتاق‌هايي گرم نيز برخوردار است. از نکات جالب درباره اين هتل بازسازي پيوسته آن است که هر بار با قالب‌هاي تازه يخ صورت مي‌گيرد تا چهره اسکيمويي آن در تمام فصول سال حفظ شود.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد