زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هوای خنک ، شفاف و پوشش گیاهی سرسبز در ارتفاعات کامرون یا کامرون هایلند (Cameron Highlands) ، این مکان را به گریز کوهستانی محبوب در مالزی تبدیل می کند. گردشگران می توانند در مورد محیط طبیعی یاد بگیرند ، به پیاده روی بروند و یا به سادگی از مناظر زیبا لذت ببرند. در واقع با مساحت 71000 ، ارتفاعات کامرون بسیار پیشنهاد می شود. در اینجا 10 فعالیت برتر ارائه می شود و زمانی که شما در ارتفاعات کامرون هستید می توانید آن ها تجربه کنید.

10 دره کاکتوس (Cactus Valley)

دره کاکتوس

دره کاکتوس دارای انواع زیادی از کاکتوس ها می باشد ، برخی از آن ها 60 سال عمر دارند. افرادی که در مورد کاکتوس کنجکاو هستند می توانند این گیاهان رنگارنگ تیز که در تمام اشکال و اندازه ها هستند کشف کنند. این دره در یک منطقه نزدیک به دامنه  کوه برینچانگ (Brinchang) قرار دارد همچنین در مزرعه طیف وسیعی از گل ها، درختان سیب و میوه کشت می شود. 

 آبشارها (Waterfalls) 

آبشار کامرون هایلند

آبشارهای زیبا در کامرون هایلند اغلب بخشی از اراضی تپه های سرسبز و مناطق کوهستانی هستند. آبشارهای متعددی در این منطقه وجود دارند، اگز بازدید کنندگان از تپه تاپاه سفر کنند ، یکی از آنها در مسیر ارتفاعات است. این آبشار لاتا اسکندر (Lata Iskandar waterfall) است، یک نقطه ی پر طرفدار و یک توقفگاه برای رانندگان و مسافران برای استراحت کردن و لذت بردن از هوای خنک و تازه است. دو آبشار معروف دیگر، آبشار پَریت (Parit Falls) نزدیک مسیر شماره 4 و آبشارهای رابینسون (Robinson Waterfalls) که کوهنوردان می توانند از طریق مسیر شماره 9 به آن ها برسند.

 مزرعه زنبور عسل (Bee Farm)

مزرعه زنبور عسل

یک جاذبه نه چندان دور از مزرعه پروانه ها ، مزرعه زنبور عسل می باشد. چندین مزرعه از این نوع در این منطقه وجود دارد، در رینگلت (Ringlet) ، ترینگکاپ (Tringkap) و مزرعه ی کِا (Kea Farm) شما نحوه به عمل آمدن عسل محلی را می بینید ، و به اهمیت نقش زنبور عسل در حفظ تعادل اکوسیستم در نمایش هایی در مزرعه ها پی می برید. فراموش نکنید انواع مختلف عسل ها را بچشید.

 مزرعه پروانه (Butterfly Farm) 

مزرعه پروانه

خانواده ها و دوستداران طبیعت می توانند از مزرعه پروانه که در آن گونه های مختلفی از این حشره رنگارنگ زندگی می کنند لذت ببرند. به طور اساسی یک باغ بر روی شیب تپه ساخته شده است که به عنوان یکی از قدیمی ترین جاذبه های توریستی در این منطقه شناخته می شود. مزرعه پروانه نزدیک مزرعه معروف کِا قرار گرفته ، حدود 3 کیلومتر بعد از برینگچانگ. از جمله نکات برجسته این مزرعه پرواز آزادانه پروانه ها، خانه لاک پشت و محلی که حشرات کوچک در آن نگه داری می باشند است. این مزرعه هر روز باز است.

 بازارها (Markets)

بازار کامرون هایلند

بازارها در هر نقطه ای از جهان که باشند دیدنشان لذت بخش است. بازارهایی که در ارتفاعات کامرون هستند شامل دو نوع می شوند، پاسار پاگی ( بازار صبح) و پاسار مالام (بازار شب). بازار صبح در مرکز مزرعه شهر کِا قرار دارد و هر روز از 8 صبح باز است.  بازار شب در برینچانگ واقع شده و از 3 بعد از ظهر تا دیروقت بر پا است. بازدید کنندگان می توانند هر چیزی را از این بازارها بخرند از میوه ها تا هدیه ها و سوغاتی ها.

 معبدها (Temples)

معبد کامرون هایلند

افرادی که می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ و شیوه زندگی مردم در ارتفاعات کامرون به دست آورند، می توانند توقف کردن در معبد بودایی سام پوه (Sam Poh Buddhist Temple) در برینچانگ را انتخاب کنند. این معبد بر روی تپه ای مشرف به برینچانگ قرار دارد و چشم اندازی زیبا از شهر را ارائه می دهد. این معبد در سال 1972 ساخته شد و دارای مجسمه بودای بزرگ است. معبد بعدی سری تاندایوتاپانی سوامی (Sri Thandayuthapani Swamy Temple) ، یک معبد رنگارنگ هندو است که اغلب توسط افرادی که در ارتفاعات چای می چینند مورد بازدید قرار می گیرد.

 غذاهای کشتی بخار (Steamboat cuisine)

غذاهای کشتی بخار

 اگرچه در اصل از ارتفاعات کامرون نیامده است اما کشتی بخار چینی به ایستگاه تپه می رسد و بازدیدکنندگان می توانند از میان ده ها رستوران که این غذاها را ارائه می دهند آزادانه انتخاب کنند.  گوشت ، سبزیجات و رشته فرنگی در یک دیگ جوشان که پر از سوپ تام یام تند است غوطه ور می باشند.

 مزرعه ها (Farms)

مزرعه کامرون هایلند

دمای خنک ارتفاعات کامرون برای کشت طیف وسیعی از میوه ها و سبزیجات مساعد می باشد. مزرعه ها در سرتاسر ارتفاعات شهرهای اصلی قرار دارند ، و از سمت راست رینگلت شروع می شوند تا برینچانگ. بازدید کنندگان برای رسیدن به ترینگکاپ یا کوالا ترلا برای دیدن مزرعه های سرسبز بزرگتر که محصولات کشاورزی مانند کلم، گل کلم و اسفناج در آن ها رشد می کند تشویق می شوند. همچنین ارتفاعات کامرون دارای مزرعه های توت فرنگی بزرگ است بنابراین حتما در مزرعه بزرگ توت فرنگی قرمز توقف کنید. همچنین این ایستگاه تپه ای قشنگ به مسافران فرصتی برای دیدن مزرعه های گل واقع در تپه برتام ، کامپونگ راجا ، دره آبی و منطقه هابو می دهد. بابونه های بسیار متنوع ، گل رز و گل داوودی در این محیط رشد می کنند.

 پیاده روی های جنگل (Jungle walks)

پیاده روی های جنگل

دوستداران طبیعت و علاقمندان به پیاده روی می توانند از مسیرها و زمین های پر از تپه برای لذت بردن از زیبایی های طبیعی ارتفاعات کامرون استفاده کنند. برخی از این مسیرها شما را به جنگل می رساند و چشم اندازهایی از کوه های مه آلود را ارائه می دهند. مسیرها با طیف وسیعی از مشکلات از شماره 1 تا 10 علامت گذاری شدند. یکی از مسیرهای آسان، مسیر شماره 5 می باشد که شما می توانید از میان موسسه تحقیقات و توسعه کشاورزی مالزی عبور کنید و به جاده تاناه راتا برسید. توصیه می شود قبل از اینکه بازدیدکنندگان می خواهند تنها پیاده روی را شروع کنند، با یک راهنمای محلی در مورد وضعیت فعلی مسیرها مشورت کنند، چون ممکن است در برخی مسیرها آب و هوا بد باشد. کسانی که مشتاق به انجام پیاده روی های طولانی هستند، به همراه خود تجهیزات کافی مانند چراغ قوه ، لباس گرم و آب بیاورند و بدون اطلاع دادن به راهنما یا کارکنان هتل محل را ترک نکنند زیرا ممکن است مسیرها مشکل تر از آن چیزی باشد که انتظار می رود. مردم محلی اغلب در مورد ناپدید شدن مرموز جیم تامپسون، کار آفرین آمریکائی در طول یک پیاده روی در سال 1967 صحبت می کنند. 

 مزرعه چای بوه (Boh Tea plantation)

مزرعه چای بوه

سفر به ارتفاعات کامرون بدون دیدن مزرعه چای بوه کامل نمی باشد. این شرکت چای در سال 1929 تاسیس شد و سه مزرعه یا باغ چای شناخته شده را پوشش می دهد. سفر به این مزرعه ها چشم اندازهایی را ارائه می دهد که بی نهایت زیبا هستند ، در حالی که بازدید کنندگان در میان دامنه های تپه ها در جاده های باریک در حرکت هستند. مرکز چای سونگی پالاس ، به بازدید کنندگان فرصتی را برای یادگیری نحوه فرآوری و بسته بندی چای در یک تور کارخانه ارائه می دهد ، و با توقف در یک نقطه زیبا در کافه آنها برای لذت بردن از انواع چای و کیک به پایان می رسد. برای ورود به مزرعه سونگی پالاس ، گردشگران باید از خط نزدیک به مزرعه زنبور عسل ای فنگ گو در برینچانگ که همان مسیر بازدیدکنندگان به سمت گونونگ برینچانگ است استفاده کنند. مرکز چای از 9 صبح تا 4 بعدازظهر کار می کند و در روزهای دوشنبه بسته می باشد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد