زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

با قرار گرفتن در شمال خط استوا ، آب و هوای مالزی در طول سال گرم و مرطوب باقی می ماند و برخی از بارندگی های فصلی را تجربه می کند. کوالالامپور پایتخت آن دو دوره بارانی دارد: از اکتبر تا نوامبر، و از آوریل تا ماه مه. اگر هنگامی که شما در حال دیدن " باغ شهر نورها" هستید باران ببارد، به شما توصیه می کنیم از فعالیت های داخلی که کوالالامپور ارائه می دهد لذت ببرید. فعالیت مورد علاقه ما ،خشک ماندن داخل مراکز خرید در منطقه مثلث طلایی، کمربند اصلی خرده فروشی و شب زنده داری کوالالامپور می باشد. اما خرید تمام آن چیزی نیست که شهر ارائه داده است. لیست ما شامل 10 کاری است که هنگام باران باریدن در کوالالامپور می توانید انجام دهید، از پارک های محصور و چشمه های معدنی تا گالری های ویژه علمی .

10 تیر اندازی با کمان (Archery) 

تیر اندازی با کمان

سفر به محدوده تیر اندازی با کمان در کارت هایی برای شما وجود دارد. رفتن به این محل یک راه خوب برای زمانی است که باران می بارد ، و به شما فرصتی می دهد تا در هوایی مطبوع کمان را به دست بگیرید. فضای روشن اینجا به نظر شبیه به یک بازی ویدیوئی می آید و شرکت کنندگان بسیاری هستند که اصول اولیه تیر اندازی با کمان را به صورت سریع به شما آموزش می دهند. این یک راه خوب برای ساختن تمرکز ذهنی می باشد ، و همه این ها راه خوبی برای تحقق رابین هود تخیلات شما می باشد حتی اگر برای چند ساعت باشد.

Open : 10:00 – 22:00
Address : F1.25-26, Sunway Pyramid, (Next to Pyramid Bowling Centre), No. 3 Jalan PJS11/15, 46150, Bandar Sunway, PJ
Telephone : +603 5621 1302

 نشانه گیری با لیزر (Laser Tag) 

نشانه گیری با لیزر

این ورزش بدون تماس ، بازی سنتی نشانه گیری را به یک سطح کاملا جدید می برد. اول از همه ، شما با یک تفنگ مادون قرمز نصب شده هدف را نشانه می گیرید و پس از آن شما یک تعامل یک به یک یا سبک جنگ محاصره ای (مانند تسخیر پرچم) را از گزینه های مختلف انتخاب می کنید. اگر شما در یکی از دوره های 10 دقیقه ای شلیک کنید، سپس شما قادر به شلیک کردن در هفت ثانیه نیستید. همه کاری که شما می توانید انجام دهید این است که از شلیک کردن هم بازیتان جلوگیری کنید. این بازی بسیار شبیه پینت بال است (منهای شلیک گلوله های رنگی) .

Open : 10:00 – 22:00 Sunday to Thursday; 10:00 – 24:00 Friday, Saturday and eve of public holidays
Address : T-012A, third Floor, North Court, Mid Valley Megamall, KL
Telephone : +603 2283 2999

 بولینگ (Bowling)

بولینگ

هنگامی که باران می بارد یکی از سرگرم کننده ترین کارها بازی بولینگ می باشد که هم ارزان و هم فعالیتی رقابتی است. سالن های بولینگ بسیاری در کوالالامپور وجود دارد. مرکز کیهانی بولینگ ، درخششی در تاریکی است و همه چیز از خطوط بازی تا میله بولینگ هیجان انگیز می باشند و رفتن به این مرکز بسیار توصیه می شود. این محل در تعطیلات آخر هفته می تواند شلوغ باشد ، بنابراین برای رزرو کردن خط ها برای خود و دوستانتان زودتر به اینجا برسید.

Open : 10:00 – 01:00 Sunday – Thursday; 10:00 – 02:00 Friday & Saturday
Address : Cosmic Bowl T003, 3rd Floor, Mid Valley Megamall, Kuala Lumpur
Telephone : +603 2287 8280

 افلاک نما ملی (National Planetarium) 

افلاک نما ملی

با یک میزبانی کامل از موزه ها برای انتخاب ، افرادی که به دنبال فرهنگ در کوالالامپور هستند، برای انتخاب کردن دچار مشکل می شوند. مراکز صنایع دستی کوچک (که می توانید هنرمندان را در حال کار کردن ببینید) و گالری شهر کوالالامپور و همچنین یک گالری هنری در دسترس هستند. سفر به افلاک نما یا آسمان نما ملی که به طور کامل به علم فضا اختصاص داده شده و یا دیدن موزه هنرهای اسلامی مالزی که دارای بزرگترین مجموعه ی هنر اسلامی جنوب شرق آسیا است بسیار توصیه می شود. تاکنون بهترین موزه کوالالامپور ، موزه ملی می باشد، که به چهار گالری به همراه مجموعه ای که نشان دهنده میراث فرهنگی و تاریخی مالزی است تقسیم می شود. افلاک نما ملی مکانی سرگرم کننده و آموزشی برای بچه ها جهت یادگیری در مورد سیاره ها می باشد. این مکان بر روی تپه ای در باغ های دریاچه (Lake Gardens) قرار دارد و با گنبد آبی که در بالای آن است از نزدیکی جاده ها قابل مشاهده می باشد.

Open : 10:00 – 17:00 Tuesday – Sunday
Address : Lot 54, Jalan Perdana
Telephone : +603 2273 7277

 کلاس های آشپزی (Cooking Classes)

کلاس های آشپزی

زمانی که شما طعم غذاهای مالزی را می چشید ، کاملا از آن ها لذت می برید، و به این فکر می کنید که آیا من هم می توانم این غذاها را درست کنم؟ پس چرا مهارت های آشپزی خودتان را در یک روز بارانی در کوالالامپور افزایش نمی دهید و یا چند ساعت در کلاس های آشپزی شرکت نمی کنید. می توانید از میان کلاس های مختلف انتخاب کنید ( از جمله کلاس های آشپزی برای نوجوانان). تحت راهنمایی های یک آشپز محلی، شما طبخ غذاهای معتبر مالزی،غذاهای تایلندی، غذاهای لذیذ آسیایی و حتی خوراکی های شیرین مانند کیک ها و کلوچه های کره ای را یاد می گیرید. در درون یک خانه واقعی مالزی، استاد آشپزی خوشحال می شود وقتی غذاهایی را که یاد می گیرید، بتوانید به آسانی در خانه خودتان درست کنید.

Address : Starhill Culinary Studio, Muse Level, Starhill Gallery, Bukit Bintang, Kuala Lumpur
Telephone : +603 2782 3810

 اسکی روی یخ سان وی پیرامید(Sunway Pyramid Ice) 

اسکی روی یخ

اگر شما دختر یا پسری هستید که به اسکی علاقه دارید ، اسکی روی یخ سان وی پیرامید در مرکز خرید سان وی پیرامید را دوست خواهید داشت. بند کفش های اسکی خود را ببندید و به صدای دی جی گوش دهید اما تعجب نکنید که 40 تا از آخرین آهنگ های برتر را می شنوید. چراغ های روشن و موسیقی پاپ، یکی از بهترین بعد از ظهرهای بارانی در کوالالامپور را ایجاد می کند مخصوصا اگر شما در یک گروه بزرگ با هم باشید.

Open : 10:00 – 22:00
Address : LG3 Sunway Pyramid, Jalan PJS 11/15, Bandar Sunway, 46150 Petaling Jaya
Telephone : +603 7492 6800

 پارک تفریحی تایمز اسکوئر برجایا (Berjaya Times Square Theme Park)

پارک تفریحی تایمز اسکوئر

پارک تفریحی تایمز اسکوئر برجایا ، بزرگترین پارک سرپوشیده در مالزی می باشد. در مرکز خرید تایمز اسکوئر وقع شده است که یکی از بزرگترین مراکز خرید در کشور است و پارک تفریحی گسترده ای که در طبقه پنجم واقع شده که هم برای بزرگسالان و هم برای بچه ها طراحی شده است. 

Open : 12:00 – 22:00 Monday-Friday; 11:00 – 22:00 Saturday, Sunday, eve of public holidays, public holidays and school holidays
Address : Berjaya Times Square shopping mall

 آبگرم جوجوبا در  تایمز اسکوئر بِرجایا (JoJoBa Spa @ Berjaya Times Square )

آبگرم جوجوبا

هیچ روز در کوالالامپور بدون صرف زمان در آبگرم و ماساژ کامل نمی شود و آبگرم جوجوبا می تواند یکی از بهترین ها در کوالالامپور باشد. تراکم آنها در امتداد خیابان بوکیت بینتانگ (جنوب بوکیت بینتانگ پلازا) می باشد که شما قیمت های منطقی را برای ماساژ کامل بدن و یا ماساژ پا پیدا می کنید. اگر به دنبال ماجرا جویی هستید ، 30 دقیقه غلغلک ماهی در آبگرم (fish spa) را امتحان کنید ، پای خود را در یک آکواریوم با ماهی های ریز قرار دهید ، آن ها به آرامی و اندک اندک پوست مرده شما را می خورند.

Open : 11:00 – 24:00
Address : 15th Floor, East Wing Tower, Berjaya Times Square, 1 Jalan Bukit Bintang
Telephone : +603 2166 0970

 صرف روز در کی ال سی سی  (Spend the day at KLCC)

KLCC

گردشگاه بوکیت بینتانگ کی ال سی سی ( یک پل سر باز که مرکز خرید پاویلیون (Pavilion KL) را به مرکز خرید سوریا کی ال سی سی (Suria KLCC) متصل می کند) کشف صحنه های خرید در کوالالامپور را برای شما فوق العاده آسان می کند. بعد از قدم زدن در اطراف بوکیت بینتانگ ، شما می توانید یک پیاده روی 15 دقیقه ای در امتداد پل تا مرکز خرید سوریا کی ال سی سی ، یک مرکز با طیف گسترده ای از مارک های محلی و بین المللی داشته باشید. اما این تمام آن چیزی نیست که شما می توانید در اینجا انجام دهید: دیدن پترونانس (Petrosains) در مرکز خرید سوریا کی ال سی سی بسیار توصیه می شود، که یک مرکز تعاملی کشف علوم و مجموعه ای از همه چیز از نمایشگاه عصر فضا تا فسیل می باشد. همچنین داخل آن یک آکواریوم اقیانوسی با بیش از 150 گونه موجود دریایی وجود دارد.
Open : 10:00 – 22:00
Address : Jalan Ampang, Golden Triangle, Kuala Lumpur city centre, 50088

 سرگرمی و خرید بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang Shopping & Entertainment)

بوکیت بینتانگ

مانند میدان تایمز در منهتن نیویورک و خیابان پنجم ساکس (Saks Fifth Avenue) ، بوکیت بینتانگ با مراکز خریدهای بزرگ در کوالالامپور ، از بهترین های مناطق مد و سرگرمی در مالزی است . با قدم زدن در خیابان بوکیت بینتانگ ، چندین مرکز خرید معروف مانند گالری استار هیل (Starhill Gallery) و سفورا (Sephora) و لوت 10 (Lot 10) را می بینید. مارک هایی را که در اینجا پیدا می کنید ، می توانند کمی گران باشند اما در طول فروش پایان سال مالزی شما می توانید 30 تا 70 درصد تخفیف دریافت کنید.

 Open : 10:00 – 22:00
Address : Jalan Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد