زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کوش آداسی یکی از محبوب ترین بندرهای کشتی رانی مدیترانه ترکیه است ، این شهر بندری همه چیز از خورشید ، دریا و تعطیلات سرگرم کننده را دارد. اینجا برای خرید مقرون به صرفه و زندگی شبانه پر جنب و جوش شناخته شده است و در طول چند دهه گذشته تبدیل به یک مقصد مورد علاقه برای گردشگران اروپایی شده است. توسعه هتل ها در تمام طول ساحل اطراف شهر و ساحل هایی که در فصلش پر از جمعیت می شود پراکنده شده است. اما کوش آداسی تنها قلمرو ساحلی نیست. در نزدیکی آن آثار باستانی عظیمی مانند زیبایی های طبیعی شبه جزیره دلیک وجود دارد که این جاذبه های گردشگری همه افراد از دوستداران آفتاب تا ساحل های شن و ماسه را در سفری یک روزه متقاعد می کند.

 شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula)

شبه جزیره دیلک

شبه جزیره دلیک پر از مناظر کوهستانی زرق و برق دار و چشم اندازهایی از خط ساحلی ناهموار می باشد و یک منطقه پارک ملی است که سفری یک روزه و عالی را از کوش آداسی فراهم می کند. سواحل فراوانی برای شنا کردن و حمام آفتاب وجود دارد. غار زئوس (Cave of Zeus) یک جاذبه معروف داخل منطقه است و برخی از فرصت های عالی برای پیاده روی در مسیرهای جنگل و پارک وجود دارند.

 کرازلی (Kirazli) 

کرازلی

روستای عجیب و جالب کرازلی توسط باغ ها ، باغ های انگور و زمین ها احاطه شده است ، و یک احساس بی انتها می باشد. اینجا یک محل مناسب برای گردش بعد از ظهر در میان کوچه های خانه های روستایی سفید سنتی می باشد. رستوران و کافه های دوست داشتنی چند ساعت دورتر از اینجا وجود دارند. اگر شنبه به اینجا می آیید حتما از بازار کشاورزان و متخصصین محصولات ارگانیک کشاورزی دیدن کنید.

Location : 10 km east of Kusadası

 دیدیما (Didyma)

دیدیما

دیدیما یک مرکز مذهبی هلنیستی (Hellenistic religious centre) ، محل زندگی دانشمند افسانه ای دیدیما و دومین معبد جهان باستان است. معبد آپولو (Temple of Apollo) هنوز هم دارای ستون های قوی می باشد ، و یکی از بهترین نمونه های حفظ شده از یک معبد یونانی در ترکیه است. دانشمند دیدیما از اهمیت بالای در جهان کلاسیک یونان برخوردار است ، و دومین دانشمند معتبر دلفی می باشد. او تنها تحت حکومت کنستانتین کبیر بود و تبدیل شدن او به مسحیت شهرتش را کاهش داد.

 میلتوس (Miletus) 

میلتوس

مانند پرینه ، میلتوس یکی دیگر از شهرهای بندری بزرگ از دوره هلنیستی است. اما از آنجا که بندر میلتوس گل و لای نداشت ، اشغال کردن در دوران سلجوقی تا قرن 14 ادامه پیدا کرد. این بدان معنی است که خرابه های اینجا بیشتر از یک ترکیب از دوره های زمانی مختلف می باشند. تئاتر بزرگ با 15000 صندلی با چشم اندازی عالی از ردیف های بالا را از دست ندهید. این مکان به  دوران یونانی بازمی گردد اما توسط رومی ها بازسازی شده است. درست بالای تئاتر، برخی از دیوارهای قلعه بیزانس و در قسمت شرق باقی مانده های معبد آپولو وجود دارند. جای تعجب است که حمام های فوستینا (Baths of Faustina) به خوبی حفظ شده اند و در سمت جنوب ، پشت کاروانسرای سلجوقی و ویرانه های باستان شهر رومی قرار دارند. همچنین یک موزه بسیار خوب که به تاریخ پرینه و میلتوس اختصاص داده شده است در اینجا وجود دارد.

 پرینه (Priene)

پرینه

پرینه با منظره هایی از کوه ها احاطه شده است ، و خرابه های شهر هلنیستی از پرینه پر از نور و روشنایی هستند. روزهای اوج این مکان باستانی بین سال های 300 و 45 قبل از میلاد بود ، هنگامی که در بندرگاه های آن تجارت انجام می شد. رسوبات رودخانه پر پیچ و خم باعث مرگ شهر شد، و در قرن 2 میلادی پرینه رها شد. جاذبه برتر در اینجا معبد آتنا (Temple of Athena) با طراحی کلاسیک است در حالی که تئاتری با ظرفیت 6500 صندلی خوب حفظ شده دارد.

 ساحل خانم ها (کادینلار دینیزی) (Ladies Beach (Kadınlar Denizi)

ساحل خانم ها

این نوار ساحلی در 2 کیلومتری جنوب شهر قرار دارد ، و محبوب ترین ساحل شن و ماسه است که به طور مستقیم کوش آداسی را محاصره کرده است. برای شاد نگه داشتن افرادی که به ساحل می آیند، ورزش های آبی بسیاری وجود دارند. اگر شما احساس گرسنگی کردید کافه های زیادی در دسترس می باشند، و می توانید صندلی های حمام آفتاب و چتر اجاره کنید. در تابستان اینجا می تواند بسیار شلوغ باشد.

 منطقه بندرگاه (Harbour Area)

منطقه بندرگاه

بسیاری از جاذبه های گشت و گذار کوش آداسی در منطقه بندرگاه یافت می شود. کاروانسرایی در سال 1618 توسط اوکوز مهمت پاشا (Öküz Mehmet Paşa) ساخته شد. نمای آن در دهه 1960 بازسازی گردید و از سال 1967 به عنوان هتل کاروانسرا در نظر گرفته شد. فقط در جنوب غربی ، شما می توانید به دنبال نمونه های خوبی از خانه های شاهزاده الوار قرن 19 به سبک سنتی معمول در منطقه باشید. دروازه جنوبی دیوار شهر قدیمی هنوز پابر جا است. منطقه بازار که سوغاتی های ترکیه را دارد درست در مقابل لنگرگاه بندرگاه قرار دارد.

 جزیره کبوتر ( Pigeon Island (Güvercin Ada) 

جزیره کبوتر

درست نزدیک بندر کوش آداسی ، 350 متر جاده به جزیره کبوتر می رسد، که در آن بقایای یک قلعه بیزانس قرن 13 بر روی صخره ای قرار دارد. بعد ها این دژ به لانه خرگوش و دزدان دریایی تبدیل شد. حصار دیوار ها که تا حدودی اطراف جزیره را پوشانده است، متعلق به اوایل قرن 19 هستند. امروزه جزیره کبوتر نقطه ای مورد علاقه برای علاقمندان به پیاده روی ساحلی می باشد همچنین یک کافه دوست داشتنی در اینجا وجود دارد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد