زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شگفتی های چند ملیتی مالزی ، بهترین تجربه با جشنواره های متعدد است که رویدادهای تقویم کشور را برجسته می کند. جشن هایی که این رویدادهای مالزی را در برگرفته اند فرصتی عالی برای تجربه شیوه های جالب که در آن فرهنگ ها، سنت ها و مذاهب مختلف با هم ادغام شده اند را به شما ارائه خواهند داد و این کشور همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. در اینجا برخی از جالب ترین و رنگارنگ ترین جشنواره ها در مالزی معرفی می شوند. شما می توانید ماجراجویی خودتان را در مالزی با این رویدادها مطابقت دهید و درک بهتری از آنچه این کشور را فوق العاده منحصر به فرد می کند به دست آورید.

 وِساک (wesak) 

وِساک

وساک * و یا روز وساک یک جشن بودایی برای بزرگداشت سه روز مهم ( تولد ، روشنگری و دستیابی به نیروانا (Nirvana)) در زندگی بودا است. بودایی ها در مالزی جشن را در سپیده دم آغاز می کنند و از سرتاسر کشور برای تمرکز فکری در معابد بودایی جمع می شوند ؛ دادن غذا و کمک های مالی به نیازمندان و عبادت کردن بخشی از جشن روز وساک می باشد. یکی از برجسته ترین های این روز صف های شناور مهیجی است که معمولا از یک مجسمه بودا می باشد.

 تایپوسام (Thaipusam )

تایپوسام

این جشنواره هندو عمدتا توسط جامعه تامیل (Tamil community) برگزار می شود ، و با صف های منظم از معبد سری ماهاماریامان در کوالالامپور آغاز می شود و برای 15 کیلومتر تا غارهای باتو ادامه دارد. بالا رفتن از 272 پله برای رسیدن به بالای غار 8 ساعت طول می کشد؛ این رویداد بیش از نیم میلیون طرفدار و ده ها هزار گردشگر را از کشورهای دیگر جذب می کند. طرفداران قربانی ها را برای التماس کردن و کمک خواستن از خدای موروگان (God Murugan) با خود حمل می کنند. همچنین تایپوسام در غارهای مکان های دیگر مانند ایپوه ، پراک و پنانگ برگزار می شود.

 هاری رایا پوآسا، عید فطر (Hari Raya Puasa (Eid al-Fitr)

هاری رایا پوآسا

به مناسبت پایان ماه رمضان (ماه روزه) ، هاری رایا پوآسا (عید فطر) به عنوان مهم ترین جشن مسلمانان در مالزی محسوب می شود. جشن گرفتن روز با نماز خواندن آغاز می شود، و خانه های مسلمانان برای تقسیم کردن غذاها با خانواده خودشان و دیگر اعضای جامعه باز است. به مناسبت پایان ماه روزه بهترین غذاهای مالایی به عزیزان و مهمانان ارائه می شود. کودکان و افراد مسن هدیه هایی از پول را در بسته های سبز رنگ دریافت می کنند.

 دیپاوالی (دیوالی) ( Deepavali (Diwali)

دیپاوالی

جشنواره چراغ های هندو (همچنین روز سال نو هندو) جشنی بسیار رنگارنگ در مالزی به همراه چراغ های روشن که نماد پیروزی در برابر تاریکی ، بدی و چالش های دیگر هندو ها هستند می باشد. این جشن در نوامبر یا اکتبر برگزار می شود، دیپاوالی یک روز عبادت در خانه ها و معابد هندو است. در این روز هندوها سحر از خواب بیدار می شوند و قبل از اینکه عبادتشان را شروع کنند بدنهایشان را با روغن می شویند. خانه ها و معابد هندو به زیبایی با چراغ های نفتی روشن می شود؛ آتش بازی، اجتماعات و بازارهای خیابانی، جشن را در مناطقی که جوامع هندو در آن زندگی می کنند لذت بخش می کند (مانند هند کوچک کوالالامپور (Kuala Lumpur’s Little India)).اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید و برای مراسم دیپاوالی به یک خانه هندو دعوت شوید ، جشنی از غذاها و دسرهای خوش طعم هندی را خواهید داشت.

 سال نو چینی ( Chinese New Year)

سال نو چینی

مالزی ، جشن سال نو چینی را به شیوه ای عالی برگزار می کند، و یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که این کار را در مقیاس بزرگ انجام می دهد. جوامع چینی در سراسر کشور خانه ها، خیابان ها و دیگر موسسات خودشان را با طراحی سنتی قرمز برای دفع ارواح بد تزئین می کنند. آتش بازی همراه با رقص شیر و اژدها به عنوان بخشی از دوره 15 روزه ( در ژانویه یا فوریه بسته به تقویم قمری) جشن سال نو چینی در مراکز خرید، خیابان ها و موسسات تجاری برگزار می شود. خانواده ها برای گسترش فراوان مواد غذایی با نمونه هایی از غذاها که نماد زندگی ، انرژی و ثروت است دور هم جمع می شوند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد