زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بانکوک شهری غنی با تضادها ، تناقص ها و مجاورت ها می باشد. این کلان شهر تپنده یک زمین حاصلخیز برای رشد زیبایی های عجیب و غریب است و مطمئن  باشید که شما در مقابل بعضی از آن ها متوقف می شوید ، به آن ها خیره شده و به دنبال دوربین خود می گردید. شاید بانکوک زیبایی چیانگ مای یا مناظر خیره کننده هنگ کنگ را نداشته باشد، اما بیشتر برای مناظر بسیار عجیب و غریبش شناخته می شود. این شهر با نتیجه قرن ها فرهنگ قدیمی بودا ، چشم بسته وارد قرن 21 شد. اگر شما فکر می کنید که تمام آنچه را بانکوک ارائه کرده است دیده اید ، پس خود را در عجایب بی شمار بانکوک غرق کنید ، و لیست  9 مکان غیر عادی آن را مشاهده کنید.

 آسمان خراش شبح ('Sathorn Unique' Ghost Skyscraper) 

آسمان خراش شبح

ساتورن منحصر به فرد یا ساتورن یونیک (Sathorn Unique) یا آسمان خراش شبح ، ساختمان شبح 50 طبقه است. این ساختمان از بحران اقتصادی سال 1997 رها شد. بسیاری از اهالی بانکوک بر این عقیده هستند که این آسمان خراش ، توسط ارواح تسخیر شده است! توجه کنید که این ساختمان یک شباهت عجیب با آسمان خراش نزدیک برج دولت * (State Tower) که محل قرار گیری بسیاری از بارهای معروف با بالکن های گرد و ستون های رومی است دارد. در حال حاضر این ساختمان بخشی از زندگی روزمره بانکوک می باشد ، و به عنوان پشتیبانی برای یک بنر تبلیغاتی غول پیکر استفاده می شود. ساتورن یونیک ، بلندترین آسمان خراش متروکه جهان است . 

 ساختمان ربات (Robot Building)

ساختمان ربات

ساختمان ربات در سال 1986 به اتمام رسید ، و در جاده جنوبی ساتورن (South Sathorn Road) قرار دارد. با توجه به معماری ، منبع اصلی و الهام بخش این ساختمان 20 طبقه ، از ربات اسباب بازی پسر (son's toy robot) آمده است. با چشم ها و آنتن ها کامل شد ، در واقع ویژگی های خاص ساختمان ، این واقعیت را پنهان کردند که عناصر طراحی بیرونی در خدمت اهداف واقعی هستند. به عنوان مثال پیچ و مهره ها با اندازه های بزرگ و چرخ های تراکتور زنجیری به عنوان سایبان عمل می کنند.

 موزه اصلاح بانکوک (Bangkok Correction Museum) 

موزه اصلاح بانکوک

موزه اصلاح بانکوک یکی دیگر از مکان های وحشت آور است که به نظر می رسد برخی از مسافران از دیدن آن لذت می برند. این موزه بر روی بقایای سه ساختمان که به عنوان زندانی با حداکثر امنیت در دهه 1890 استفاده می شد قرار دارد، این موزه در جاده ماها چای (Maha Chai Road) ، درست در محله ی چینی های سابق می باشد. اگر شما شکارچی چیزهای غیر عادی باشید ، اینجا یک مکان جالب برای بازدید می باشد. این زندان برای پوشش یک منطقه بزرگتر استفاده می شد ، اما در سال 1987 به پارک عمومی رومانی نارت (Rommani Nart public park) تبدیل شد. در حالت فعال این زندان می توانست هزار زندانی را در خود جای دهد.

(Opening Hours : Mon - Fri: 09:00 - 16:00 (Closed on weekends
Location : Romaninart Park
(Price Range : Free (although a small donation is appreciated

 برج اژدهای غول پیکر در معبد سامپران  (Giant Dragon Tower at Wat Samphran)

برج اژدهای غول پیکر

این معبد غیر عادی در خارج از بانکوک قرار دارد و با اژدهای غول پیکر که به دور برج 17 طبقه قرمز حلقه زده است ، با ارزش از آن یاد می شود. سر این اژدهای غول پیکر به وضوح از دور قابل مشاهده است ، اما معبد در نزدیکی بزرگراه واقع شده و اکثر مردم زمان زیادی را صرف نگاه کردن به اطراف نمی کنند. محوطه معبد دکوراسیونی غنی دارد ، و دارای مجسمه حیوانات و اژدها می باشد. رسیدن به این نقطه سخت است اما ارزشش را دارد.

 ساختمان فیل (Elephant Building) 

ساختمان فیل

شکل فیل نقطه برجسته ای در منطقه چاتوچاک می باشد ، برج فیل یکی از ساختمان های منحصر به فرد در بانکوک است. سه برج (A, B, C) شکل حیوان ملی تایلند را تشکیل می دهند ، که حتی می توانند از بزرگراه دیده شوند. همچنین از زاویه سمت راست ساختمان شما می توانید یک چشم و عاج فیل را ببینید. این ساختمان به عنوان یک مالکیت مشترک، فضای اداری و همچنین مدرسه زبان مورد استفاده قرار می گیرد.

 موزه بدن انسان (The Human Body Museum)

موزه بدن انسان

موزه بدن در میدان سیام (Siam Square) یک نمایشگاه عجیب و غریب و شگفت انگیز از 14 بدن انسان جدا شده از ژاپن است. شاید برخی ها فکر کنند که این ایده کاملا وحشت آور است اما همیشه مخاطبان کمی هستند که کاملا دوست دارند در تعطیلات چیزهای وحشت آور را تجربه کنند. در برخی موارد آن ها کمی نگران کننده هستند. اما به دلیل اینکه در داخل ساختمان دانشکده دندان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی چولالونگکورن (Chulalongkorn) قرار دارند ، احساسی مانند یک نمایشگاه آموزشی را ایجاد می کنند. بر خلاف موزه های خاک گرفته و قدیمی و نسبتا شوم پزشکی قانونی در تُنبوری (Thonburi)، موزه بدن انسان مانند یک اتاق عمل استریل می باشد.

Opening Hours : 10:00 - 16:00 closed on weekends and national Holiday
Location : 9th floor of the Dentistry Faculty Building of Chulalongkorn University
Tel : +66 02 218 8635
Price Range : 300 baht for adults , 100 baht for students
How to get there : The university is very large so it's easy to get lost. Maybe the best way is to come from the back of Siam Square and enter next to the large and easy to spot book shop

 معبد دیوید بکهام ( معبد پری وات)( David Beckham Temple (Wat Pariwat)

معبد دیوید بکهام

معبد پری وات با دلایلی غیر عادی زیادی اسم مستعار دیوید بکهام را به خود گرفته است. در گوشه پشت محراب این معبد بسیار بزرگ اما ناشناس ، گارودا (Garuda) ، یکی از موجودات بالدار افسانه ای ، با مجسمه دیوید بکهام جا به جا شده است! این مجسمه توسط هواداران با موافقت راهب بزرگ در سال 1998 به نمایش گذاشته شد ، که تنها 30 سانتی متر ارتفاع دارد و کوتاه کردن موهایش در کنده کاری کاملا شبیه به آنچه ما می دانیم نیست. اما شما به وضوح می توانید کلمه "شارپ"(Sharp) حامی تیم را بر روی تی شرت بخوانید.

 موزه پزشک قانونی (Forensic Museum)

موزه پزشک قانونی

اگر بینش شما از یک موزه ، نمایش زیبایی از آثار هنری و فرهنگی می باشد ، پس شاید موزه پزشک قانونی در بانکوک مناسب شما نباشد. این موزه در داخل بیمارستان سیریراج (Siriraj Hospital) در غرب ساحل رودخانه چائو پرایا (Chao Phraya river) بانکوک قرار دارد ، این نمایشگاه شوم بیشتر برای مریض ها و یا مسافرانی که به دنبال چیزی بسیار عجیب و غیر عادی هستند مناسب می باشد. این بیمارستان در واقع 6 ویژگی متمایز موزه را در دو ساختمان مجزا دارد، اما به نظر می رسد تنها 3 تای آن ها مورد علاقه باشند که بدیهی است وحشت آور ترین آن ها باشند ، موزه های آناتومیک و آسیب شناسی پزشکی قانونی که همه سرگرم کننده های خوبی هستند.
Opening Hours : Monday to Saturday - 09:00 to 16:00
(Price Range : 40 baht - free for children under 120 cm (not sure you should take kids there, though
How to get there : Take the river shuttle near the Grand Palace. Catch the boat at Chang Pier or Prajan Pier, disembark just across the river at Pranok Pier, it's fairly simple. The ride only costs three baht

 موزه اِراوان (Erawan Museum)

موزه اِراوان

مجسمه سه سر بزرگ فیل ، ایستاده بر پایه های عظیم الجثه هم اندازه ، اولین و آخرین چیزی است که شما هنگام بازدید از موزه اِراوان در ساموت پِراکان (Samut Prakan) می بینید.

ادامه مطلب ...

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد