زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های جشن لوی کراتونگ در تایلند (اینجا) را کلیک کنید.

در جشن لوی کراتونگ(Loy Krathong) مردم قایق های کوچک خود را که در آن مشعل کوچکی قرار داده اند و آن راتزئین کرده اند به آب می اندازند.با موازای این جشن ،جشن یی پنگ(Yi peng) هم برگزار می شود که مردم فانوس های نورانی و زیبای خود را در آسمان رها میکنند که شاه راهی نورانی از این فانوس ها در آسمان بوجود می آید و این دو جشن در روز 14 نوامبر برگزار می شود.اصل این جشن در شهر بانکوک (زیبا ترین و مجلل ترین جشن در شهرستان چیانگ مای chiang mai ) برگزار می شود که سالیانه گردشگران زیادی برای این جشن زیبا به بانکوک می آیند.

Loy به معنای شناور و krathong به معنای قایق می باشد. معمولا قایق را با یک قسمتی از درخت موز یا با نان درست میکنند و دلیل آن این است که چون وقتی قایق را به رودخانه ها رها می کنند بعدها باعث آلودگی در یا نشود و حتی ماهیان و پرندگان دریایی بتوانند از قایق های آبی تغذیه کنند.

در طول شب ماه 14 (که ماه کامل می باشد) بسیاری از مردم قایق های کوچک خود را در آب شناور می کنند که به اعتقاد تایلندی ها قایق شناور در آب نشانه احترام به الهه آب می باشد.همچنین معتقدند رها کردن قایق خود در آب نشان از غذر خواهی کردن از کار های بد خود در پایان سال به الهه آب می باشد و همچنین شمع روشن در قایق ها نمایانگر رها کردن خشم و کینه خود در پایان سال می باشد.تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن قایق های خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد.

در کنار آتش بازی که در سطح شهر انجام می شود، مسابقات زیبایی در زمینه قشنگترین تزئین و بهترین قایق (دوستار محیط زیست بودن) نیز  انجام میگیرد که خود باعث جذابیت این جشن می شود.

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد