زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های پل برج در لندن (اينجا) را کليک کنيد.

پل برج (Tower Bridge) ترکیبی است از یک پل معلق و متحرک که بر روی رودخانه Thames واقع شده است این پل که توسط Horace Jones و Wolfe Barry طراحی و در سال 1894 تکمیل شد که یکی از مشهور ترین نمادها در لندن است. این پل 800 فوت طول و 28 فوت فضای زیرین دارد و وسط آن به 140 فوت افزایش می یابد که کشتی ها می توانند از پایین رودخانه Thames عبور کنند. در قدیم که کالاها بجای هوایی از راه زمینی حمل می شدند این پل در روز 50 بار بالا برده می شد. گاهی گردشگران این پل را به جای پل لندن که پل دیگری بر روی رودخانه Thames است اشتباه می گیرند .

ساخت این پل با 432 کارگر ضرف 8 سال به اتمام رسید ، در آن زمان 70000 تن بتن در دو پایه پل با فرو بردن 2 باسکول متعادل کننده در جای خود ، که هر یک 1000 تن وزن داشتند ، بکار رفته است .  یازده هزار تن فولاد هم برای ساختن سازه فلزی برج بکار گرفته شده و قسمت رویی پل هم با سنگ گرانیت فرش شده است .

همانگونه که برج ایفل نماد پاریس در جهان بشمار می رود و نمایانگر هنر و باعث افتخار فرانسوی ها در دنیا است ، پل تاشو لندن نماد انگلستان و شهر تاریخی لندن است . اسم این پل را هم از این رو برج گذاشتند که نزدیک برج لندن می باشد .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد